Προς το περιεχόμενο

Laptop με επεξεργαστή i5 μεχρι 550 ευρώ


monoxromos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλες , φίλοι  γεια σας.

Θέλω να  αογράσω άμεσα ενα λαπτοπ κατά προτίμηση 15αρας οθονης αν  ειναι και λιγο μικροτερη δεν  ειναι δευσμευτικο, να εχει  καλο επεξεργαστή i5 νομιζω ειναι μια  μετρια και  πανω  επιλογή,με windows 7 η 8. για χρήση διαδικτύου, γρηγορη πλοήγηση, ακρόαση ή θέαση ραδιοτηλεοπτικών προγραμμάτων , χρήση microsoft office για συγγραφή κειμένων, χρήση skype για ζωντανές επικοινωνίες ήχου και εικονας με  καλη ποιότητα,καμιά ταινια και τετοια.

Τι προτεινετε γιατι  ξερω οτι  έχετε μεγάλη εμπειρία και γνώσεις;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω αυτό που έχω ήδη προτείνει 2-3 φορές.  Αν δεν καίγεσαι περίμενε κανένα δίμηνο που θα έχουμε μοντέλα με επεξεργαστές 4ης γενιάς.  Η απόσταση απόδοσης 3ης προς 4η δείχει είναι μεγαλύτερη από ότι ήταν η προηγούμενη ανανέωση της intel, 2η προς 3η.  Ήδη η Toshiba Ελλάδας ανακοίνωσε καινούριους Satellite (σειρά S) που τους γλυκοκοιτάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω αυτό που έχω ήδη προτείνει 2-3 φορές.  Αν δεν καίγεσαι περίμενε κανένα δίμηνο που θα έχουμε μοντέλα με επεξεργαστές 4ης γενιάς.  Η απόσταση απόδοσης 3ης προς 4η δείχει είναι μεγαλύτερη από ότι ήταν η προηγούμενη ανανέωση της intel, 2η προς 3η.  Ήδη η Toshiba Ελλάδας ανακοίνωσε καινούριους Satellite (σειρά S) που τους γλυκοκοιτάζω.

Θα συμφωνούσα, αλλά τις τελευταίες μέρες παίρνει το μάτι μου κάτι κριτικές που κατά βάση λένε ότι οι haswell τελικά δεν καλύπτουν τις αναμενόμενες προσδοκίες.

Ίσως επειδή δεν θα έχουν όλοι γραφικά HD 5000...

 

Οπότε - αν και είναι πράγματι καλό να περιμένει την έλευση των 4xxx - ίσως να είναι προτιμότερο να επωφεληθεί από πιθανή μεγάλη πτώση τιμής και να πάρει λάπτοπ με core-I τρίτης γενιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά  νομίζω ότι δεν έχει ιδιαιτερη αξία στην καθημερινή χρήση, εκει θέλω να έχει  τη διαφορά ενας  υπολογιστής στην πρακτική του απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά  νομίζω ότι δεν έχει ιδιαιτερη αξία στην καθημερινή χρήση, εκει θέλω να έχει  τη διαφορά ενας  υπολογιστής στην πρακτική του απόδοση.

Αν περιμένεις λίγο θα μπορείς να σχηματίσεις καλύτερη άποψη, αφού θα παίζουν περισσότερες κριτικές για τους haswell, από αυτούς που θα τους έχει χρησιμοποιήσει ήδη. Κι αν δεις ότι δεν υπάρχουν τρελές διαφορές, παίρνεις κάποιο από τα περσινά που θα έχει πέσει η τιμή του. Χαμένος δύσκολα θα βγεις αν περιμένεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...