Προς το περιεχόμενο

OTE TV: Νέα πακέτα και νέες τιμές από το Σεπτέμβριο του 2013


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με πειραξαν τα 2.5€ αυξηση, αλλα η λογικη take it or leave it.

 

Δηλαδη ρε ΟΤΕ, αυτος που εχει κανει 12μηνη γιατι να μην πληρωνει τα ιδια μεχρι το περας;

ακουστε την εμπειρια μου απο τον οτε.

με πηραν πριν 1.5 χρονο και μου ειπαν οτι εχω το οτε τιβι δωρεαν για 12 μηνες...

πηρα τη προσφορα και στο διμηνο μου εσκασε λογαριασμος . τοτε μου ειπαν οτι δεν ηταν δωρεαν η προσφορα αλλα απλα εγινε μειωση των τιμων του ιντερνετ και αυτο που μου πρεσεφεραν ηταν παραμονη στην ιδια τιμη με προσθετο το πακετο τιβι και οτι καταλαβα λαθος ...

εκανα ενα μικρο χαμο και μου ειπαν οτι θα βαλουν την καταγραφη της συνομιλιας και αν δεν αναφερεται η λεξη δωρεαν τοτε θα υποχρεωθω να παραμεινω 12 μηνες στην ηπηρεσια με το κσοτος που εχουν ορισει!!!

στη συνομιλια τελικα υπηρχε καταγραφη της λεξης δωρεαν και με "δικαιωσαν" δινοντας μου πισ τα χρηματα του λογαριασμου αλλα παιρνοντας μου το πακετο τιβι...

αν ηταν δηλδη δικο μου λαθος θα το πληρωνα , τωρα που ηταν δικο τους δεν ετρεχε τιποτα , πηραν πισω τις συσκευες και την υπηρεσια και ολα μελι γαλα...

κανονικα δεν θα επρεπε αφου καναμε συμφωνια για "δωρεαν" να μου το αφησουν για 12 μηενς δωρεαν οπως συμφωνησαμε στην τηλεφωνικη συνομιλια???

ετσι ειναι τα μαγκακια , τα δικα τους δικα δικα τους και τα δικα μας δικατους παλι....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το τι θα ακολουθήσει σε καν δυο χρόνια που θα κλείσει η ΝΟVΑ και θα έχει μείνει μόνο ο ΟΤΕ, έτσι είναι δυστυχώς όταν δεν έχεις ανταγωνισμό ή όταν ο ανταγωνισμός σου δεν μπορεί να καταλάβει ότι κοροϊδεύοντας το κοινό που σε έχει εμπιστευτεί (με τις αστείες προσφορές της Nova για τα ψηφιακά πακέτα της και που μετά δεν έδειχνε κανένα σοβαρό παιχνίδι στο NS1), οδεύεις προς το τέλος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nova αναπροσαρμόζει τις τιμες προς τα κατω ενω ο ΟΤΕ προς τα πάνω και σε περίοδο κρίσης .....Ετσι όπως το πάει ο οτε θα χάσει όλους τους συνδρομητές του και θα πάνε ολοι στη nova . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοινωνικό πρόσωπο του ΟΤΕ και η ανταμοιβή στους συνδρομητές του.

Σε μία κοινωνία που παραπέει οικονομικά , διαλέξαμε να παραμείνουμε στον ΟΤΕ λόγω ποιότητας υπηρεσιών , αλλά ο ΟΤΕ αποφασίζει έστω και αυτή τη μικρή αύξηση 2 ευρώ στην πλατφόρμα τηλεόρασης , δέιχνοντας πόσο πολύ μας υπολογίζει και βαδίζοντας στα χνάρια της NOVA , η οποία έτσι ξεκίνησε και αυτή.

Η Nova το 2010 πρόσθεσε τον Ολυμπιακό και το 2011 πρόσθεσε το Champions league.Δεν θυμάμαι να αύξησε τις τιμές, αλλά μέσω συνδυαστικών πακέτων με τηλεφωνία τις μείωσε. Έτσι για την ιστορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αυξήσεις του οτε είναι αναμενόμενες γτ πάντα μας έχει συνηθίσει σε αυξήσεις  .... για αυτό άλλωστε υπάρχει ο ανταγωνισμός  σε οικονομία και ποιότητα στη Nova που οι συνδρομητες  της με ένα 10ευρώ έχουν όλα τα κανάλια novasports (superleague , europa league , euroleague basketball , volley league Κ.τ.λ . Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει πότε θα ξαναπαίξει και αν θα ξαναπαίξει τέτοια προσφορά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αυξήσεις του οτε είναι αναμενόμενες γτ πάντα μας έχει συνηθίσει σε αυξήσεις  .... για αυτό άλλωστε υπάρχει ο ανταγωνισμός  σε οικονομία και ποιότητα στη Nova που οι συνδρομητες  της με ένα 10ευρώ έχουν όλα τα κανάλια novasports (superleague , europa league , euroleague basketball , volley league Κ.τ.λ . Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει πότε θα ξαναπαίξει και αν θα ξαναπαίξει τέτοια προσφορά......

για την τιμή της nova στα αθλητικά είμαι κι εγώ πολύ ψημένος, όπως λες με 10 ευρώ θα βλέπω την ομάδα μου παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη στο μελλον θα ανεβασει και τις τιμουλες του ο ΟΤΕ...

 

Σωστά. Γιατί στο Ελλάντα μόνο ανεβαίνουν οι τιμές σε όλα τελικά. Μπορεί να έχουν κατέβει για λίγο καιρό και για τις "εντυπώσεις", αλλά τελικά πάλι την ανιούσα παίρνουν.. Και φυσικά δεν μιλάμε μόνο για τιμές του OTE TV, αλλά και για πολύ πιο σημαντικά βασικά πράγματα. Μόνο οι μισθοί μειώνονται όλοι και καλπάζει η ανεργία, στην χώρα του παραλόγου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Γιατί στο Ελλάντα μόνο ανεβαίνουν οι τιμές σε όλα τελικά. Μπορεί να έχουν κατέβει για λίγο καιρό και για τις "εντυπώσεις", αλλά τελικά πάλι την ανιούσα παίρνουν.. Και φυσικά δεν μιλάμε μόνο για τιμές του OTE TV, αλλά και για πολύ πιο σημαντικά βασικά πράγματα. Μόνο οι μισθοί μειώνονται όλοι και καλπάζει η ανεργία, στην χώρα του παραλόγου....

Δεν ειναι του θεματος το τι γινεται στο Ελλαντα (ασε που δε συμφωνω με την τοποθετηση του, διοτι πτωση τιμων υπαρχει γενικα).

 

Οσον αφορα τον ΟΤΕ η αυξηση της τιμης ειναι δικαιολογημενη, δεδομενου οτι απο Σεπτεμβρη αναβαθμιζει το προιον του σημαντικα. Η πρεμιερ Λιγκ θυμιζω ειναι το πιο ακριβο πρωταθλημα στον κοσμο οσον αφορα τα τηλεοπτικα δικαιωματα.

Αλισβερισι ειναι. Σου δινει πρεμιερ λιγκ, σου αυξανει την τιμη. Παρα πολυ λογικο και σιγουρα 1 τρισεκτομυριο φορες λογικοτερο απο την τιμολογιακη πολιτικη της νοβα που τελευταια ειχε τα μισα πρωταθληματα απο αυτα του ΟΤΕ και χρεωνε 3πλασια συνδρομη μηνιαιως. ΤωρΑ η νοβα εχει μεινει με 1-2 πρωταθληματα (μεταξυ των οποιων το αστειο ελληνικο) συν το Τσαμπιονς Λιγκ (this is the deal) το ΟΥΕΦΑ και την Ευρωλιγκα και συνεχιζει να ειναι αρκετα ακριβοτερη απο τον ΟΤΕ!

 

Ακομα και η αυξηση τιμης στις υφισταμενες συνδρομες ειναι καθ'ολα λογικη, διοτι και οι υφισταμενες συνδρομες θα εχουν προσβαση στα πανακριβα προιοντα τυπου πρεμιερ λιγκ. Οποιος δε θελει λοιπον να αναβαθμιστει τον διευκολυνει στο να σταματησει τη συνδρομη χωρις επιβαρυνση. Ακομα κι αυτο, θετικο ειναι, αν και εκ πρωτης οψεως δειχνει καπως αγενες "η πλερωνε η σηκω και φυγε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί είναι το θέμα...

Ε υπαρχει και η ευγενικη γοβα των 70 ευρω για οσους εχουν παραπονα απο τον αγενη ΟΤΕ των 20 ευρω με πλουσιοτερο προγραμμα.

 

Αλλιως υπαρχουν και τα ελευθερα, μαθαινουν δωρεαν τουρκικα στον λαο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε υπαρχει και η ευγενικη γοβα των 70 ευρω για οσους εχουν παραπονα απο τον αγενη ΟΤΕ των 20 ευρω με πλουσιοτερο προγραμμα.

 

Αλλιως υπαρχουν και τα ελευθερα, μαθαινουν δωρεαν τουρκικα στον λαο!

εγώ ξέρω ότι στη Nova με 10 ευρώ έχεις όλα τα novasports ή novacinema και στον οτε θες τουλάχιστον την διπλάσια τιμή ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...