Προς το περιεχόμενο

Επεκτείνεται η διαθεσιμότητα υπηρεσιών VDSL 30 και 50 Mbps - Νέες περιοχές σε Νότια και Βόρεια Προάστια της Αθήνας


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μένω Αργυρούπολη. 3.5 ολόκληρα Mbps πιάνει η περιοχή μου γιατί το κοντινότερο dslam είναι στην Ηλιούπολη να ούμε. Τώρα ξαφνικά το site του OTE μου λέει ότι υποστηρίζει vdsl η διεύθυνσή μου. Να γελάσω και να πάω παρακάτω ή να τους πάρω τηλέφωνο με ρίσκο να με πείσουν και να χάσω χρόνο και χρήμα για να έχω τελικά μετά από έναν μήνα VDSL... 3.5 Mbps;

παίρνεις από mini dslam για αυτό σου βγάζει διαθεσιμότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέα σμύρνη τίποτα ακόμα .. έλεος...

 

Για Ν. Σμύρνη είναι λίγο χλωμό αφού είχε ξεκινήσει αντίστοιχο έργο η Forthnet σε συνεργασία με το δήμο, χωρίς να γνωρίζουμε την πορεία και εξέλιξη του έργου, μέσα στο 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμφιβάλω αν θα το τελειώσει ποτέ το FTTH η Forhnet :P

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά το θέμα είναι ότι, με το έργο που ξεκίνησε, μπλοκάρει τον ΟΤΕ στο να σχεδιάσει επέκταση του νέου δικτύου στο δήμο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμπελόκηποι 10 μέτρα από Αλεξάνδρας δίπλα από το γήπεδο και δεν δίνουν 50αρι...

είναι χαζοί?

δηλαδή ΠΟΥ πιάνει 50άρι?

 

Ισως παιρνεις απο το κεντρο Αμπελοκηπων που ειναι στην Μικρας Ασιας ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας φροντίσουν πρώτα να φτιάξουν τις υποδομές για να μην υπάρχουν θέματα με σπίτια χωρίς ΚΑΝ τηλέφωνο και μετα ας κάνουν και τις όποιες επεκτάσεις επιθυμούν...πάντα να κάνουμε βήματα μπροστά χωρίς κανένα υπόβαθρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σχεδιασμό που είχε ανακοινώσει πέρυσι ο ΟΤΕ δεν περιλαμβανόταν ο Αγιος Δημήτριος αλλά το μόνο σίγουρο στοιχείο αναγνώρισης της επέκτασης είναι οι νέες γκρι καμπίνες. Εάν τις δεις στην περιοχή σου, σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα θα ενεργοποιηθεί το νέο δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό ακριβώς έγραψα ότι εάν δεις γκρι καμπίνα στην περιοχής σου, τότε έχεις σοβαρή ένδειξη ότι έχει επεκταθεί το δίκτυο έστω και από άλλο δήμο.

 

Συνήθως, ο ΟΤΕ δεν ακολουθεί αυστηρά τα διοικητικά όρια των δήμων στη χάραξη του δικτύου τουκαι αυτό φαίνεται από τους αριθμούς τηλεφώνου που ανήκουν σε συγκεριμένο ΑΚ. Εάν έχεις αριθμό τηλεφώνου που ανήκει σε ΑΚ όμορου δήμου τότε εξυπηρετείσαι από το συγκεκριμένο ΑΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...