Προς το περιεχόμενο

Επεκτείνεται η διαθεσιμότητα υπηρεσιών VDSL 30 και 50 Mbps - Νέες περιοχές σε Νότια και Βόρεια Προάστια της Αθήνας


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι καμπίνες τοποθετούνται, συνήθως, στις διασταυρώσεις δρόμων ενός βασικού οδικού άξονα της περιοχής και έτσι οργανώνεται ένα δίκτυο με τρόπο ώστε κάθε οικοδομικό τετράγωνο (ΟΤ) να μην απέχει πάνω από 100 μ. περίπου από την καμπίνα (KV=ΚΑΦΑΟΥ).

 

Εάν περπατήσεις σε ακτίνα 2 ΟΤ από το χώρο σου, πρέπει να συναντήσεις σε κάποια διασταύρωση καμπίνα σε επαφή με την περίφραξη (τοίχο) της αντίστοιχης οικοδομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς να ψάξω χωρίς να γνωρίζω τον αριθμό τηλεφώνου που έχεις :

 

Εν πάση περιπτώσει, πληκτρολόγησε στην αναζήτηση του πίνακα το "Ν. ΦΑΛΗΡΟ" και, αφού το βρει, έλεγξε τους αριθμούς του ΑΚ για να δεις εάν ο δικός σου αριθμός περιλαμβάνεται σ' αυτό το ΑΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με 21.3Mbps με 23.7 Mbps με cisco877, στα σύνορα Ραφήνας-Νέας Μακρης. Το dslam(καφαο) ειναι κολλημένο απέξω απο το σπίτι μου. :P

 

Vdsl θα βάλω σε 3 χρόνια όταν και αν σταθεροποιηθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εμεις εδω στα δυτικα προαστια (αιγαλεω περιστερι πετρουπολη?)σε πηγαδι κατουρησαμε?</p>

 

Έλα ντε!!!! Ακόμη ΤΙΠΟΤΑ στα δυτικά προάστια! Μάλλον το πάνε στις περιοχές που έχουν χρήμα πρώτα, σου λέει τώρα δυτικά προάστια ποιος θα πάρει!.. Το πάμε πρώτα σε ΒΠ και κυρίως Κηφισιά, Γλυφάδα, κτλ. Ούτε καν Χαλάνδρι, που είναι το πατρικό μου, δεν υπάρχει κάλυψη! Και περιμένω εγώ για Πετρούπολη....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έλα ντε!!!! Ακόμη ΤΙΠΟΤΑ στα δυτικά προάστια! Μάλλον το πάνε στις περιοχές που έχουν χρήμα πρώτα, σου λέει τώρα δυτικά προάστια ποιος θα πάρει!.. Το πάμε πρώτα σε ΒΠ και κυρίως Κηφισιά, Γλυφάδα, κτλ. Ούτε καν Χαλάνδρι, που είναι το πατρικό μου, δεν υπάρχει κάλυψη! Και περιμένω εγώ για Πετρούπολη....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

αν ο δήμαρχος Περιστερίου ζητάει παραπάνω από ότι προβλέπεται για να αφήσει τον ΟΤΕ να σκάψει, βλάκας είναι ο ΟΤΕ να ασχοληθεί? αλλού κι αργότερα όταν λογικευτεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο δήμαρχος Περιστερίου ζητάει παραπάνω από ότι προβλέπεται για να αφήσει τον ΟΤΕ να σκάψει, βλάκας είναι ο ΟΤΕ να ασχοληθεί? αλλού κι αργότερα όταν λογικευτεί...

 

Όπως έχω ξαναπεί, στο δίκτυο της Φιλοθέης περιλαμβάνεται και ένα τμήμα του δήμου Αμαρουσίου, η Ν. Φιλοθέη, που εξυπηρετείται από το ίδιο ΑΚ Χαλανδρίου.

Όταν ξεκίνησαν οι εργασίες στη Φιλοθέη, μίλησα με κάποιους τεχνικούς από την εταιρεία που είχε αναλάβει το έργο και είδα τους χάρτες στους οποίους είχαν σχεδιαστεί οι θέσεις των νέων KV. Στη συζήτηση που κάναμε, επειδή δεν είχαν σκάψει στη Ν. Φιλοθέη, απάντησαν ότι ο δήμαρχος Αμαρουσίου τους ζητησε υπερβολικά ανταλλάγματα, τα οποία ο ΟΤΕ δεν έδωσε, άδεια δεν εκδόθηκε και οι εργασίες δεν έγιναν στη συγκεκριμένη περιοχή. Όταν ολοκληρώθηκαν οι εργασίες στη Φιλοθέη αι άρχισε η ηλεκτροδότηση των καμπίνων, τότε ξεκίνησαν οι εργασίες στη Ν. Φιλοθέη, προφανώς, γιατί έδωσε την άδεια ο δήμαρχος.

 

Αυτά, φυσικά, είναι ιστορία γιατί από σήμερα ο wizard δίνει διαθεσιμότητα σε όλη την περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τραβάτε στις πολεις... Εδω στις Σέρρες το τελευταίο DSL κλειδώνει 17 ...και εσείς λέτε για 3????? ....

Να ήταν μόνο αυτο καλά θα ήμασταν.

 

Αναπνέεις οξυγονο, ενώ εμείς κάτι που βρομάει. Είστε λιγότεροι αλλά γνωρίζεστε, εμείς δεν ξέρουμε ποιος στα 2 μετρα από την πορτα μας.

 

Και αλλά πάρα πολλά αλλά επειδή έχω μπει από το κινητό είναι ταλαιπωρία να γράφω.

 

Πώς να ψάξω χωρίς να γνωρίζω τον αριθμό τηλεφώνου που έχεις :.

Να σου δώσω το δικό μου να παμε για καφέ.....:-)

 

αν ο δήμαρχος Περιστερίου ζητάει παραπάνω από ότι προβλέπεται για να αφήσει τον ΟΤΕ να σκάψει, βλάκας είναι ο ΟΤΕ να ασχοληθεί? αλλού κι αργότερα όταν λογικευτεί...

Ρε φίλος δεν ασχολουμε με την πολιτική ιδιαίτερα. Αλλά αυτο με τον δημαρχο το ακούω πολύ καιρό τώρα.Πόσα χρόνια είναι ο ιδιος δήμαρχος στο Περιστέρι?

Φαντασου μένω και Περιστέρι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...