Προς το περιεχόμενο

Samsung ATIV Q με Windows 8, Android ταυτόχρονα και ανάλυση 3200x1800


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα σπάει, απλούστατα!!! Τα κάθε λογής iPad και Macbook Air θα πρέπει να αρχίσουν να τρέχουν μαζί με το trademark "retina" της Apple, γιατί οι ανταγωνιστές της το έχουν κάνει κουρέλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, το καταλαβαμε οτι εχεις ipad απο την ορθογραφια σου.

 

Θεωρώ το μήνυμά σου προσβλητικό και ας μην απευθύνεσαι σε μένα. Ως λίγο μεγαλύτερο, με απογοητεύει το επίπεδο ορθογραφίας πολλών μελών φόρουμ στα οποία συμμετέχω αλλά δε θα έκρινα τις απόψεις τους με ειρωνικό τρόπο λόγω της ορθογραφίας. 

Επιπλέον, το άλλο με το "ο αναμάρτητος πρώτος τη λίθο" το ξέρεις; Ακόμα δεν έχουν καταργηθεί οι τόνοι στην ελληνική γλώσσα!

 

 

Εμενα γιατί μου φαίνεται μια χαρά ακόμα και αν βγει στα 1500€ ???
Πες ότι θες να πάρεις ένα αξιόλογο laptop,δεν θα σκάσεις χαλαρά μια 800άρα με 1000άρα (με οθόνη αφής και W8 επάνω).Εγώ λέω ναι !!!
Αν μετά θες και ένα tabletακi καλό δεν θα ακουμπήσεις και αλλα 400-500€?
E,τα παίρνεις 2 σε 1 και καθάρισες.

 

Δες το λίγο πιο προσεκτικά το μηχανάκι... Δεν έχει touchpad! Ένα joystick της πλάκας στο κέντρο του πληκτρολογίου σαν αυτά που είχαν οι IBM και σου έβγαζαν την πίστη. Νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις πραγματικά παραγωγική δουλειά με το χέρι σου να τεντώνει για να παίζεις με την οθόνη; Στις 90 μοίρες;

Anyway, γούστα είναι αυτά! Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι είναι πανέμορφο και εφετζίδικο αλλά ότι δε θα πουλήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τρέχει το Android σε VM. Συμπαθητική ιδέα αλλά τείνει προς το περιττό το όλο πράγμα μιας και τρέχει Windows 8 και όχι RT. Στα RT θα είχε νόημα να παίζει μαζί με το Android για να έχεις περισσότερες επιλογές στις εφαρμογές, αλλά με τα κανονικά Windows το βρίσκω περιττό.

 

Το hardware είναι πολύ δυνατό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ το μήνυμά σου προσβλητικό και ας μην απευθύνεσαι σε μένα. Ως λίγο μεγαλύτερο, με απογοητεύει το επίπεδο ορθογραφίας πολλών μελών φόρουμ στα οποία συμμετέχω αλλά δε θα έκρινα τις απόψεις τους με ειρωνικό τρόπο λόγω της ορθογραφίας. 

Επιπλέον, το άλλο με το "ο αναμάρτητος πρώτος τη λίθο" το ξέρεις; Ακόμα δεν έχουν καταργηθεί οι τόνοι στην ελληνική γλώσσα!

 

Χαβαλε κανουμε, μην τρελαινεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δες το λίγο πιο προσεκτικά το μηχανάκι... Δεν έχει touchpad! Ένα joystick της πλάκας στο κέντρο του πληκτρολογίου σαν αυτά που είχαν οι IBM και σου έβγαζαν την πίστη. Νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις πραγματικά παραγωγική δουλειά με το χέρι σου να τεντώνει για να παίζεις με την οθόνη; Στις 90 μοίρες;

Anyway, γούστα είναι αυτά! Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι είναι πανέμορφο και εφετζίδικο αλλά ότι δε θα πουλήσει.

θες να μου πεις δηλαδή ότι εσύ μπορείς να κανεις παραγωγική δουλειά σε ένα κανονικό laptop με το touchpad που έχει επάνω??? γιατί εγώ σχεδόν πάντα του κολλάω ένα extra ποντικάκι.
Και στην τελική..Πόooooσο να τεντωθείς,10 πόντους,15,20..?
Δεν νομίζω να το έχεις και στον τοίχο του σαλονιού σου και εσύ να κάθεσαι στην Μπερζέρα κοντά στο τζάκι.(πλακίτσα κάνουμε,έ?)
Τέλος πάντων..εμένα για τα δικά μου γούστα είναι ιδανικό !
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανει 1000+€ (σιγουρα) δεν προκειτε να πουλισει περισσοτερο απο το ipad γιατι με τοσα περνεις και τουμπανο pc. Υπ. Μην κητατε που εχω ipad και πητε apple fanboy κατα την γνωμη μου ετσι ειναι Sent from my iPad using Insomnia Βασικα, το καταλαβαμε οτι εχεις ipad απο την ορθογραφια σου. LOL :P br><br>

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S-PEN πάντως το έχω στο Note II και τα σπάει.

 

Τρομερό character recognition αγγλικά-ελληνικά - ανάμικτα, και σβέλτο , σε ένα κινητό, έτσι ;

 

Πόσο μάλλον σε δυνατό I5 ..

 

Η κουκίδα της IBM πολύ καλή έμπνευση. Επιτέλους laptop-ultrabook-φορητό χωρίς αυτή τη μαλακία το mousepad !!!
Από τότε που υπάρχουν laptops απορώ με τους κατασκευαστές που δεν βάζουν το Mousepad πάνω από το πληκτρολόγιο και το αφήνουν μέσα στη μέση.

 

Πάντα χρησιμοποιώ ποντίκι, και μόνο σε απίστευτη ανάγκη θα χρησιμοποιήσω το touchpad .

Και φυσικά δεν μπορώ να πληκτρολογήσω με τη μαλακία μέσα στη μέση και τα χέρια μου περνάνε συνέχεια από πάνω μετακινώντας τον κέρσορα..

 

 

Κατά τα άλλα ούτε κρύο ούτε ζέστη για το συγκεκριμένο μηχανάκι. Πολύ μικρός δίσκος, καλούτσικη η οθόνη που γίνεται tablet -laptop..

 

Όμως η τρομερή ανάλυση σε προδιαθέτει για μεγάλη οθόνη, και με αυτή την προδιάθεση θα προτιμούσα μεγαλύτερο δίσκο.

Θα μου πει κάποιος, βάλε εξωτερικό αν το θες και για workstation.

Δεν είναι το ίδιο νομίζω. Θα μπορούσαν να είχαν βάλει ένα 256άρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ωραίο μηχάνημα είναι λογικό ότι θα έβγαζε ι sony έκανε την αρχή με το πολύ μορφικό όποτε και η σαμμυ έκανε ένα βήμα παραπέρα πολύ ευαίσθητο ... σίγουρα αξίζει τα λεφτά του ποιο πολύ ως ιδέα... τα 128 giga μου φαίνονται λίγα άλλα εντάξει περί ορέξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδειξη δυναμης!!! πολυ εξυπνο σχεδιο , πολυ δυνατα σπεκς , και 2 σε ενα λειτουργικα που τρεχουν ταυτοχρονα. Ενδιαφερον πως το κανει. πρεπει κ τα 2 να ειναι κατι σαν vm.

αν η samsung μπει και στους servers δε θα μεινει καμια αμερικανικη εταιρια σε λιγα χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...