Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με alcatel lucent cellpipe 7130 router (hol)


lalanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα θέμα τελευταία με το εν λόγω router, αποσυγχρονίζει, γίνεται κόκκινο το "power", σβήνουν τα άλλα φωτάκια (εκτός ίσως από το wlan) και ξανασυγχρονίζει, σα να κάνει restart ( ; ) το router.

Μίλησα με CS και μου είπαν ότι η γραμμή είναι καθαρή και ότι φταίει η τροφοδοσία του ρεύματος.

Έχω αλλάξει 3 πολύπριζα ασφαλείας και επιμένει το θέμα (2-3 φορές την ημέρα που το παρατηρώ εγώ). Μου είπαν να συνδέσω το router μόνο του σε πρίζα, αλλά δεν είναι εφικτό (έχω και άλλες συσκευές επάνω).

Υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό; Σκέφτομαι επίσης μήπως έχει θέμα λόγω ζέστης, αλλά έχω κλιματισμό και τόσα χρόνια δεν είχα θέμα με άλλο εξοπλισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω οτι ειναι θεμα του ρευματος απο το πολυπριζο αλλα ειτε το τροφοδοτικο εχει αρχισει και κλαταρει ειτε το ιδιο το ρουτερ εχει αρχισει να καταρεει.τυπικα και μονο δοκιμασε Hard reset ολο το ρουτερ μηπως στρωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το 2ο ρουτερ που μου αλλάζουν με καινούργιο και έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα...Όποτε μάλλον δε φταίει η συσκευή ή είμαι πολύ άτυχος...

Hard reset πως γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το 2ο ρουτερ που μου αλλάζουν με καινούργιο και έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα...Όποτε μάλλον δε φταίει η συσκευή ή είμαι πολύ άτυχος...

Hard reset πως γίνεται;

καλα μην περιμενεις και πολλα απο ρουτερ των 10 ευρω.αλλοι εχουν αλλαξει σε αλλα ρουτερ και 2 και 3.hard reset με το μικρο το κουμπακι που εχει που το κανει hardreset τελειως.θα χασει τα παντα και πρεπει να το ξανασεταρεις.μπορει και απλα να ειναι το τροφοδοτικο σου αλλα αντε να βρεις αλλο

 

να φταιει κατι αλλο δυσκολο αφου λες οτι κανει Reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήρα κάτι...!

απλα δοκιμασε το παλι μετα απο Hard reset δοκιμασε αν εχεις αλλο τροφοδοτικο.γ.μιλα μαζι τους μηπως σου δωσουν παλι αλλο αφου νομιζω δεν τα χρεωνεσαι και αλα το προβλημα συνεχιζει η βρες καποιο αλλο ρουτερ αν εχεις κανενα να σου περισσευει να βαλεις εκεινο η μετα αγοραζει καινουριο υποχρεωτικα.αναλογα τα λεφτα που θες να δωσες βρισκουμε και τι ρουτερ μπορεις να αγορασεις.θα βρεις βεβαια και απειρα θεματα για αγορα ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...