Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση ταχυτητας και γενικα υπολογιστη .


sanji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια καλα ολα αυτα που λετε ολοι και σας ευχαριστω αλλα αμα ειναι νμα παω να δωσω 250 ευρω δινω αλλα 100 και παιρνω ενα καινουργιο δε θελω καμια υπερπαραγωγη ενα - δυο πραματα να αλλαξω ωστε να ειναι λειτουργικος ο υπολογιστης και να μην σερνεται τοσο πολυ μεχρι το πολυ 100 ευρω.Μπορει να μου καποιος ποια ειναι τα πιο  απαραιτητα και αυτα που θα εχουν αποτελεσμα .

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ssd 120gb στα 89€ ( θα σου μεινει και για μελλοντικη αναβαθμιση) και αλλά 20€ για να πάρεις 2x1gb ram απο αγγελίες και θα είσαι μια χαρα αλλά θα πρέπει να βάλεις windows 7 32bit

 

http://www.skroutz.gr/s/2506637/Samsung-840-Series-120GB-2-5-inch-SSD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω πως μπορεί να μη σε βοηθήσει ακόμη και καθόλου το post μου,αλλά θα το κάνω :

Γνώμη μου είναι να πάρεις καινούργιο σύστημα. Παρακάτω,θα επιλέξω κάποια κομμάτια από το e-shop και θα σου τα δείξω. Στόχος είναι το καλύτερο Value For Money + Ποιότητα.

szr2.png
Η συγκεκριμένη σύνθεση περιέχει :

Τον τετραπύρηνο επεξεργαστή AMD A6 6400K,ο οποίος :

- Είναι ξεκλείδωτος (Υπάρχει δυνατότητα Overclocking)
- Περιέχει γραφικά AMD Radeon HD8470D (Μπορούν ν'ανταπεξέλθουν και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια σε χαμηλές ρυθμίσεις)
- Έχει εγγύηση 3 έτη

Τη μητρική Asrock FM2A55M-DGS η οποία :

- Είναι Socket FM2 (Υποστηρίζει τον AMD A6)
- Έχει έξοδο DVI & VGA
- Έχει 2 θύρες PCI-e X16 για SLI/Crossfire στο μέλλον
- Έχει SATA 2 & USB 2.Πιστεύω αξίζει να δώσεις +20€ και να πάρεις μία μητρική με υποστήριξη για SATA 3 & USB 3

Τις μνήμες RAM Corsair XMS3 2(x2)GB στα 1600MhZ οι οποίες :

- Είναι στα 1600MhZ,και έτσι τα ενσωματωμένα γραφικά γίνονται δυνατότερα
- Έχουν παθητικό σύστημα ψύξης
- Είναι 4GB Dual Channel,υπέρ-αρκετό μέγεθος για τη χρήση που σκοπεύεις να κάνεις και Dual Channel όπου συνεργάζονται και τα 2 stick ταυτόχρονα για τη μέγιστη ταχύτητα

Το κουτί Zalman ZM-T2 & το τροφοδοτικό OCZ CoreXStream 500W τα οποία :

- Όμορφο κουτί,υποστηρίζει αυτά που χρειαζόμαστε
- Τροφοδοτικό με πιστοποίηση αποδοτικότητας 80%+,500W με Active PFC και ένα σωρό άλλες προστασίες

Τον Samsung 840 120GB SSD με :

- Μεγάλη διάρκεια ζωής
- 120GB αποθηκευτικό χώρο

Το κατάστημα είναι το e-shop.gr με :

- Δυνατότητα συναρμολόγησης
- Καλές τιμές
- Κακό After Sales Support,δηλαδή κακή υποστήριξη μετά την αγορά.Γι'αυτό,σου προτείνω να τ'αγοράσεις από κάποιο άλλο κατάστημα π.χ. το Visionstudio.

Αυτά...καλή τύχη όποια και να'ναι η επιλογή σου!!

Αααα! Ο CPU είναι Richland και θα χρειαστεί BIOS Update ενώ υπάρχει κάποιος Trinity επάνω.Αν μπορούν να στο κάνουν στο κατάστημα OK,αλλά αλλιώς διάλεξε κάποιον A6 Trinity!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια καλα ολα αυτα που λετε ολοι και σας ευχαριστω αλλα αμα ειναι νμα παω να δωσω 250 ευρω δινω αλλα 100 και παιρνω ενα καινουργιο δε θελω καμια υπερπαραγωγη ενα - δυο πραματα να αλλαξω ωστε να ειναι λειτουργικος ο υπολογιστης και να μην σερνεται τοσο πολυ μεχρι το πολυ 100 ευρω.Μπορει να μου καποιος ποια ειναι τα πιο  απαραιτητα και αυτα που θα εχουν αποτελεσμα .

Ευχαριστω

Νομιζω οτι σου απαντησα συγκεκριμενα...και με link για να μην ψαχνεις και πολυ...

Αν ηταν για καινουριο συστημα,δεν θα σου ειχα δωσει αυτην την λυση.

Ψαξε απο αγγελιες για μνημες και δισκο και αλλαξε λειτουργικο σε windows7 32bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ssd θα μπει σε αντικατασταση της hdd ή θα εχω και τις 2 και θα βελτιωθει ή ταχυτητα του pc και αλλο?

Τα 7 για να τα περασω γινεται απο xp και μπορω κρακαρισμενα (δεν ζητω λινκ) αν γινεται δηλαδη ή θελει απο γνησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ssd (σκληρος δισκος ειναι),θα μπει σε αντικατασταση του υπαρχον hdd που εχεις.Αν μπορεις να βαλεις καποιον με χωρητικοτητα 120gb θα ειναι τελεια. Η ταχυτητα θα ειναι καλυτερη,αλλα,μην ξεχνας,οτι το συστημα σου ειναι ηδη παλιο,οπότε μην περιμενεις να δεις κανα θαυμα (σιγουρα θα εχει διαφορα).Τον παλιο,θα τον εχεις και αυτον στο συστημα σου,για να αποθηκευεις οτι χρειαζεται (μουσικη φωτογραφιες,ταινιες,αρχεια και οτι αλλο).Εγκατασταση των 7,θα κανεις στον ssd,καθαρη εγκατασταση (απ`την αρχη).Αν μπορεις να βρεις σπασμενα...ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...