Προς το περιεχόμενο

Έχω το vlc άσχημη ποιότητα εικόνας


takhs_TAKHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έβαλα να πεξει dvd η βίντεο από το youtube που είχα κατεβάσει και μου εμφανίζει στα

βίντεο κάτι σαν κύματα 

δείτε αυτό το βίντεο

Επεξ/σία από takhs_TAKHS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κανει και με αλλα προγράμματα η μονο με το vlc ? δοκίμασε μια το bsplayer , αλλιώς απο το vlc στα settings βγάλε το video acceleration αν το εχεις βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλα παίζουν κανονικά και άλλα όχι δεν ξέρω τη κάρτα γραφικό έχω εγώ εγκατέστησα ένα άλλο

media player τον Media Player Classic μου το δείχνει κανονικά άλλα μου βγάζει ένα μήνυμα

και μου δείχνει την εικόνα από το dvd ανάποδα πρέπει να (γυρίσω την οθόνη ανάποδα για να τα δω κανονικά ) άλλα έχει την τελεία εικόνα χωρίς κύματα εγώ θέλω όμως με το vlc να τα παίξω τα dvd

για τη μπορεί και τα αντιγραφή εάν πατήσεις τα πλήκτρα shift-R

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα αυτό άλλα τίποτα πάλι τα ίδια

 



ναι μπορεί και αντιγραφή dvd στην ουσία δεν ξεκλειδώνει το dvd απλώς αντιγραφή την εικόνα που

παίζει αυτήν την στιγμή (δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι το κάνει με αυτό τον τρόπο πάντως το έχω δοκιμάσει και το κάνει αντιγραφή δεν σου λέω μπούρδες )την στιγμή εάν πατήσεις τα ίδια πλήκτρα σε ένα βίντεο που έχει κατεβάσει θα στο αντιγράψει και αυτό

post-235193-0-46963100-1372148807_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το mpc-hc (μάλλον αυτό εννοείς, media player classic home cinema (http://mpc-hc.org/)) μπορεί να αποθηκεύσει την εικόνα που βλέπεις με το ALT+I

 

Πες μας ποια κάρτα γραφικών έχεις, αν έχεις ενημερωμένους τους drivers της και αν αυτό στο ξεκίνησε τελευταία, αν έκανες κάποια αλλαγή στο hardware, αν έκανες φορμάτ ή στο έκανε από την αρχή.

Πες επίσης τι μήνυμα σου βγάζει το mpc.

Εναλλακτικά δοκίμασε το kmplayer αλλά στην εγκατάσταση πρόσεχε στα βήματα για να μην βάλεις toolbars και βλακείες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...