Προς το περιεχόμενο

Allview Speed City


Wrech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το ειδα στον γερμανο με 99 €.Αξιζει? καλο ειναι?

 

Ταινιες θα μπορω να βλεπω χαλαρα η θα κολλαει?



https://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=62988&selectedCategoryId=1883

 κι ενα λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το αγόρασα για δώρο ως πρώτο tablet και το χρησιμοποίησα αρκετά ώστε να έχω άποψη(πέρασα κάποια apps,pdf κτλ).

Καταρχάς ο γερμανός είναι από τα πιο ακριβά καταστήματα που υπάρχει και ο μόνος λόγος που το αγόρασα ήταν ότι είχα ένα κουπόνι των 50ε.Το συγκεκρημένο tablet νομίζω το έχει μόνο ο γερμανός. Το πρόβλημα είναι το εξής; με αυτά τα χρήματα μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο αν ψαχτείς από Κίνα.Τα παιδιά στο forum to έχουν λιώσει το θέμα,θα βρεις πολλές απόψεις.Αν όμως έχεις κουπόνι όπως εγώ είναι άριστη επιλογή καθώς θα έχεις και 2ετή εγγύηση.

 

Τώρα για τα άλλα που ρωτάς.Όσο και να το ζόρισα δεν κόλλησε.Για τα λεφτά του έχει καλό επεξεργαστή και 1gb ram. Όλα (video,mp3.applications...) δούλευαν ρολόι  τουλάχιστον στο καινούργιο που είχα στα χέρια μου και ήταν αρκετά γρήγορο για low badget tablet από Ρουμανική εταιρεία.

 

Τι δεν μου άρεσε.

Φυσικά η οθόνη ,η οποία δεν είναι καθόλου καλή.Για ένα περίεργο λόγο όταν διάβασα ένα pdf μου άρεσε περισσότερο αυτή η χαμηλής ποιότητας οθόνη.

Να ξέρεις ότι δεν έχει google play αλλά μπορείς να το κάνεις root πχ http://adrianpopagh.blogspot.gr/2013/04/rooting-allview-speed-city.html δεν το δοκίμασα γιατί δεν είναι για εμένα το tablet και υπάρχει κίνδυνος να χάσεις την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν και λιγο παλιο το θεμα,το δικο μου εχει κανονικα play store..

Συμφωνω εχει αρκετα χαμηλη αναλυση  οθονης.

Εχει hdmi και εχω δει ταινιες 720p στην τηλεοραση χωρις προβληματα.

Αρκετα τιμιο για τα λεφτα του θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...