Προς το περιεχόμενο

red aller προβλημα


InSec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aποφασισα να κα8αρισω το κουτι γιατι εκανε εναν εκνευριστικο θορυβο εδω και καιρο..βγαζω τα κομματια ενα ενα κ τα κανω κυριολεκτικα καινουργια.. δενω απο την αρχη το κουτι (αν και ειχα ενα μικρο προβλημα με το ανεμστρκ αλλα ολα καλα στο τελος ) Ειμαι ετοιμοσ να τον ανοιξω.. ΚΑΙ..... 

Τιποτα .. ανοιγε το pc αλλα η οθονη αναβσβηνε,, σκεφτηκα οτι δεν κουμπωσαν τα κομματια σωστα αλλα και παλι αφου τα ελενξα ενα προς ενα τιποτα.. το πηγα σε εναν γνωστο μ κ μ ειπε οτι οφειλεται στο τροφοδοτικο.. κατα ποσο  ειναι οντως ετσι...  :ph34r:

 

 

εχω http://www.skroutz.gr/s/322308/Corsair-Enthusiast-Series-TX650-V2-80Plus-Bronze.html

:ph34r:

 

κ οταν προτοεκανα το pc μ ειχανε πει ειναι τσιμα τσιμα  αλλα καλα ειναι.. 

αν κ οντωσ οφειλεται αυτο τι 8α μ προτεινατ με σιγουρα ενα μικροτερο κοστολογιο γιατι την συγκεκριμεμ στιγμη δεν υπαρχουν.... 

γυρω στο  50-60 7ελω να πιστευω...

Τι προτειντ... :shifty:  :shifty:

 

 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το υπολοιπο συστημα σου ; Και για ποιο λογο να ειναι τσιμα τσιμα ; Δες την υπογραφη μου , εχω ακριβως το ιδιο τροφοδοτικο με κορυφαια εξαρτηματα και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπολοιπο συστημα δεν το θυμαμαι.. το μονο που θυμαμαι ηταν οτι το συστημα το εκανα βαση insomnia και παραγγελια vision studio και ηταν ενα συστημα καθαρα για γραφιστ και για gaming.. Βudget που διεθετα ηταν 650 το μονο που θυμαμαι ηταν  16ram 1tb σκληρο τωρα ι7 κατι ηταν  η μητρικη sorry αλλα δεν θυμαμαι και δεν τα εχω μπροστα μου..... Οντως ειναι ομως το τροφοδοτικο ?
 



να αναφερω οτι πριν το ξεσκωνισω δουλευε κανονικα και μετα το δεσιμο ανοιγε κανονικα απλα αναβσβηνε η οθονη..

οντως τα κουμπια ειναι κουμπωμενα σωστα...αλλα ποιο  ειναι ισως το προβλημα π εχω..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθονη ανοιγε , δεν εβρισκε σημα , και εβγαζε το μυνημα κλεισιματος σωστα ; Απο τα ηχεια μπορεις να καταλαβεις αν το συστημα μπαινει στα windows ; Τσεκαρε αν εχεις βαλει το καλωδιο της οθονης στην υποδοχη της μητρικης και οχι στης καρτας γραφικων και ισως δεν παιρνει η οθονη σημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν μου εβγαζε κανενα μυνημα για κλεισιματος... αλλα το καλωδιο της οθονης εμενα μπαινει καρτα γραφικων.. τεσπα 8α το κοιταξω.. αν και εφοσον οφειλετ το τροφοδοτικο...  μπορω να αγορασω οποιοδηποτε η χρειαζεται να ξερετε ολο το συστημα για να μ  προτειντ το ποιο σωστο?? Α?



http://www.skroutz.gr/s/350978/Gigabyte-GA-970A-UD3.html

 οπως επ εχω και αυτην την μτρκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην ειναι το τροφοδοτικο :P

κατι δεν εχεις κανει σωστα με τα κουμπωματα.παιζει να εχεις ξεχασει να βαλεις και καποιο καλωδιο.σιγουρεψου οτι κουμπωνουν σωστα τα καλωδια,οι μνημες ειναι καλα κουμπωμενες και εχεις ηχειακι επανω στην μητρικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον οντωσ δεν ειχα κατι καλά κουμπωμενο...  προβλημα ειναι ο επεξεργαστης την οποια δεν την ειχα κουμπωσει σωστα και τα δοντακια ειναι φαγωμενα κ το προβλημα το δημιουργσα μονοσ μ... λοιπον να αγορασω την ιδια??

http://www.skroutz.g...A-970A-UD3.html

 τι να παρω
??/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το προβλμημα ειναι στο επεξεργαστη κ αυτη ειναι στο επεξεργαστη κ ανεβασα την μητρικη η να μ προτειν εναν επεξεργαστη



http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=17485&cat=2&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=1

 ειχα αυτ.. να αγορασω τον ιδιο η να αγορρασω καποιον αλλων
???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφου τα ισιωσεις και το βαλεις μπροστα θα σου βγαλει στην οθονη ενα countdown.Μολις δειξει μηδεν τρεξε να κρυφτεις...ρε τι του λες να κανει; αυτα δεν τα κανεις ετσι απλα.θελει μαεστρια το θεμα και να το κατεχεις...'γνωμη μου....'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφου τα ισιωσεις και το βαλεις μπροστα θα σου βγαλει στην οθονη ενα countdown.Μολις δειξει μηδεν τρεξε να κρυφτεις...ρε τι του λες να κανει; αυτα δεν τα κανεις ετσι απλα.θελει μαεστρια το θεμα και να το κατεχεις...'γνωμη μου....'

Αγορακι μου,τραβα τωρα να δεις εαν ερχομαι και ασε τις μαεστριες κατα μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανο  νομιζω οτι αν στραβωσουνε τα πινακια του επεξεργστη δυσκολα ξαναεπανερχονται,  μπωρει ισως με ενα τσιμπιδακι να κανει δουλεια,  και εσυ δεν εβλεπες πως τον εβαζες τον επεξεργαστη;  εχει βελακι  προς τα που πρεπει να κουμπωσει, μου θυμησες την πρωτη φορα που εβαλα ιντελ επεξεργαστη και το εβαλα αναποδα, το ειδιο επαθα :-D   (ασχετο και εχασα και την κοπελα που μιλουσα απο διαλημενη μητρικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανο φιλε μου με ολο το σεβασμο...να εκφραζεσαι πιο κοσμια...ολοι ξερουνε οτι στραβωμενα πινς στην cpu ειναι μεγαλο προβλημα.. Τωρα αμα εσενα ο θεος σε εκανε σουπερμαν και τα ισιωνεις με τα ματια......αγνωστο...;-)Και για το τιπικο ειμαι 32 χρονων και σιγουρα οχι "αγορακι" "σου".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Salonikie με ολο τον σεβασμο και εγω,με αυτο το ρε τι του λες αν κανει και περι μαεστριας που μου ειπες....αλλα εδειξες.

ουτε σουπερμαν χρειαζεται να εισαι ουτε τιποτα.

εαν εσυ δεν ξερεις,δεν εχεις δοκιμασει,δεν μπορεις τελος παντων δεν σημαινει οτι δεν μπορουν οι αλλοι.

πιστεψε με υπαρχουν πολλα μελη εδω μεσα που εχουν ισιωσει πινακια επεξεργαστων ειτε με μολυβια ειτε με πιστωτικες ειτε με οτι τον βολευει τον καθενα.

Pano,οσο και εαν στραβωσουν τα πινακια του επεξεργαστη,εαν εχουν απλα στραβωσει και εχεις υπομονη ολα επανερχονται.

το εαν δουλευει μετα ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...