Προς το περιεχόμενο

Leisure Suit Larry: Reloaded


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το project του kickstarter για το Leisure Suit Larry: Reloaded που έγινε funded αυριο κυκλοφορεί και επίσημα για αγορά : Link.png Site: https://www.replaygamesinc.com/index/get-game?gameId=13">Leisure Suit Larry: Reloaded   , θα βγει επίσης για Mac, και μαλλον και για Linux

 

Για όσους το περιμένουν digital για κατέβασμα και το εχουν πάρει μεσω kickstarter πρέπει να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα και να φτιάξουν account , οδηγίες Link.png Site: http://www.kickstartadventure.com/home/leisure-suit-larry-backers-portal-and-creating-your-account/">εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από την πρώτη μέρα. Θεικό game και με πολύ καλό ενήλικο χιούμορ. Το είχε παίξει σε μια amiga όταν είχα αγοράσει όλο το πακέτο με τα larry και μου έχει αφήσει τις καλύτερες αναμνήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε παιδιά και με χάρα μου ειδα οτι έδωσε κλειδάκι για να το εχουμε και σε steam :) :)

 

Edit : Το πέρασε κανονικά στο steam αλλα κατέβασε μονο μερικα kb , ισως ακομα να μην εχει γίνει release εκει

Εdit 2 : Ναι τελικά το ανακοινώσανε θα ειναι διαθέσιμο για το steam αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice όσο βλέπω τις εικόνες από το game τόσο θυμάμαι το gameplay του. Στο game περνάς κάτια απίθανες κατααστάσεις, βάλε και τον σκύλο που σε κατουράει κάθε φορά που βρίσκεσε στον δρόμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω παίξει ολα τα Larry ομολογώ πως το 1ο δεν το εχω παίξει οποτε ευκαιρία ειναι τώρα και με σημερινά γραφικά , βέβαια τα παλια ειναι κλασσικούρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλέ κατεβαίνει και στο steam τώρα , το εντυπωσιακό και μου έκανε εντύπωση ειναι που βγήκε και για linux :)



Το παιχνιδάκι άρχισε πολύ δυνατά και με το κλασσικό γέλιο και ατάκες του Larry , να σας δώσω μονο ενα tip μην τζογάρετε στην αρχή γιατι θα μείνετε άφραγκοι οπως έκανα εγώ :P

Επίσης για να αρχίσεις το παιχνίδι επιλέγεις ηλικία και μετα πρέπει να απαντήσει σε 4 5 ερωτήσεις (ομολογώ πως ηταν λιγο δύσκολες) για να σε αφήσει να παίξεις , πιστευω ολοι καταλαβαίνουμε το γιατι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπε την μαγική κουβέντα "βγήκε και για linux" και φυσικά γίνετε με την μια εγκατάσαση στο steam kubuntu

Και αυτό με τις ερωτήσεις είχε πλάκα και ήταν το κλασικό κλείδωμα που είχε το game για να δει αν δεν είσαι πιτσιρικάς :P Φυσικά πρώτη φορά τις ειχα απαντήσει και δεν είχα κλείσει καλά καλά τα 14



Να σημιώσω μόνο ότι το steam δεν το αναφέρει σαν linux game αλλά αν το αγοράσετε μπαίνει κατεβαίνει κανονικά σε linux. Μάλλον δεν έχουν ενημερώσει ακόμα την σελλίδα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To game απλά είναι απίστευτο και έχουν προσέξει και την παραμικρή λεπτομέρεια. το ποιο καλό του στοιχείο είναι ο σχολιασμός που γίνετε σε οτιδήποτε παρατηρείς η αν δοκιμάσεις να βγάλεις το φερμουάρ σου σε οτιδήποτε υπάρχει στον χώρο τότε μιλάμε ρίχνεις τρελό γέλιο.

Πολύ καλή δουλειά συν ότι σε αρκετά σημεία έχει την απίστευτη δυσκολία των adventure της sierra. Περιμένω πως και πως τώρα να βγάλουν και το δεύτερο σε reload που για μένα είναι το καλύτερο adventure της σειράς των larry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...