Προς το περιεχόμενο

δικηγορικό γραφείο εκ μέρους της forthnet


niCk_eleCtro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ξυπνάει που λέτε μια κοπέλα σήμερα πρωί πρωί στο τηλέφωνο, και μου λέει ότι παίρνει από δικηγορικό γραφείο τάδε εκ μέρους τις forthnet, και ότι έχω κάποιους απλήρωτους λογαριασμούς ύψους 150 euro και ότι πρέπει να τα πληρώσω μέσα στην εβδομάδα οπωσδήποτε.

μου είπε το όνομα της με ένα σοβαρό υφάκι και το όνομα του δικηγορικού γραφείου.μου λέει ότι έχω 1.5 χρόνο απλήρωτους τους λογαριασμούς και ρωτάει διεύθυνσης και τα λοιπά.μετά από μια ολιγόλεπτη συζήτηση και κάποιες ακόμα ερώτησης,
έτσι όπως ήμουν και εγώ
μέσα στον ύπνο της λέω "ναι ναι ναι ναι", μου λέει 
μέχρι την παρασκευή οπωσδήποτε. τις λέω "ναι ναι" 
εγώ.και ευχαριστημένη με χαιρετάει και κλεινή.

 

το θέμα όμως είναι πως πριν 1.5 χρόνο έκανα διακοπή τις σύνδεσης πριν ολοκληρώσουν 12 μήνες και με ενημέρωσαν ότι πρέπει να πληρώσω "τέλος διακοπής"
70 euro. κάνω την διακοπή και για διαφορους λόγους το τέλος δεν το πλήρωσα ποτε. να υπενθυμίσω ότι είχα και κάποιο υπόλοιπο τον 5-6 euro.
τώρα πως αυτοί από 75-76 euro το πήγαν 150, ένας θεός ξέρει.

 

κάνεις καμία ιδέα για το μπορεί να παίζει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρελθον με ειχαν παρει απο HOL να επιστρεψω το Router και να πληρωσω εναν λογαριασμο(που ηταν πληρωμενος).Τα 70€ αφου διεκοψες πριν το 12μηνο,πρεπει να πληρωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι αν θα σου κάνουν μήνυση επειδή δεν πληρώνεις αυτά που αναγνωρίζεις ότι χρωστάς (έστω και αν έχουν προσαυξήσεις μετά από τόσο καιρό) ή ότι πρέπει να εκπληρώσεις τις υποχρεώσεις σου;

 

Έχεις υπογράψει ένα συμβόλαιο με κάποιους όρους, τους οποίους δεν έχεις τηρήσει.

Φρόντισε να επικοινωνήσεις μαζί τους και αφενός να μάθεις τον αναλυτικό λογαριασμό αφετέρου να διαπραγματευτείς το θέμα.

Αφού έχουν τα στοιχεία σου, μπορούν όχι μόνο να μάθουν και τα περιουσιακά σου στοιχεία αλλά να σε "κυνηγάνε" μέχρι να εισπράξουν τα χρήματα που θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα πως αυτοί από 75-76 euro το πήγαν 150, ένας θεός ξέρει.

 

κάνεις καμία ιδέα για το μπορεί να παίζει ?

 

Η τύπησα που σε πήρε νομίζεις ότι δουλεύει τσάμπα, ή ότι την πληρώνει η forthnet;

Εσύ θα την πληρώσεις. Και ευτυχώς είναι 150 και όχι 500+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν βοηθάτε έτσι ρε παιδιά,

άμα είχα λεφτά θα τα πλήρωνα

το θέμα είναι ότι δεν μου περισσεύουν

και αυτοί οι κλεφτες μου έχουν βάλει ένα σορό 

τόκους λες και πήρα δάνειο από τράπεζα.

 

η δικηγόρος με παίρνει τηλεφωνα και μου λέει 

να πληρώσω αλλιώς θα κινηθεί νομικά και αλλα 

τέτοια, τι να κάνω??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω γνωστο που χρωσταει αυτη την εποχη χιλιαρικο σε κινητη.μεσα στις ακρες εχουν ειπραξει πολ/σια χιλιαρικα.

μετα απο εξωδικο κτλ.τον πειραν τηλ.απο το δικηγορικο γραφειο και του παν αφου εσπαγε τους διακανονισμους.ποσα μπορεις να δεινεις καθε μηνα...

 

υ.γ. εχεις τον τελευταιο λογαριασμο που λεει 5ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ναι δεν βοηθάτε έτσι ρε παιδιά,

άμα είχα λεφτά θα τα πλήρωνα

το θέμα είναι ότι δεν μου περισσεύουν

και αυτοί οι κλεφτες μου έχουν βάλει ένα σορό 

τόκους λες και πήρα δάνειο από τράπεζα.

 

η δικηγόρος με παίρνει τηλεφωνα και μου λέει 

να πληρώσω αλλιώς θα κινηθεί νομικά και αλλα 

τέτοια, τι να κάνω??

Εδώ εσύ κοιμόσουν, δεν θυμάσαι τι ακριβώς σου είπε, δεν έχεις επικοινωνήσει μαζί της για να σου εξηγήσει πως προκύπτει αυτό το ποσό και περιμένεις από κάποιον εδώ μέσα να σε βοηθήσει.Αφού δεν βοηθάς τον εαυτό σου, πως έχεις την απαίτηση να σε βοηθήσουν οι άλλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...