Προς το περιεχόμενο

Ray Donovan - Season 1 (Showtime)


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αληθεια?

 

Καθολου απο τα 2 αυτα δεν μου φερνει. Και δεν μιλαω για την ποιοτητα σαν σειρες (που δεν προκειται ποτε να τις φτασει) αλλα οτι δεν υπαρχει κατι σαν στοιχειο μεχρι στιγμης που να τις θυμιζει.

 

Παντως σαν σειρα βλεπεται ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως δεν υπαρχει ρε συ; το κρυφτουλι με την γυναικα και την οικογενεια γενικοτερα

(τι δουλεια κανω; τι τους λενε τωρα ; ),

η θρησκεια, οι δωρεες απο την γυναικα του στην εκκλησια (boardwalk empire),

τα πισωπλατα μαχαιρωματα και τελος, το κλιμα φυσικα γενικοτερα,

οχι μονο μοιαζουν, εμενα μου φαινεται οτι μοιαζουν κ πολυ μαλιστα,

ιδιο στυλακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω την αληθεια αρχικα νομιζα οτι αναφεροσουνα στο gruesomeness των σκηνων απο Sopranos και Boardwalk.

 

Προσωπικα μια φορα μου ξυπνησε μνημες απο αυτα τα 2 και ηταν η σκηνη που ανεφερες με την γυναικα και την δωρεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η σειρά τα σπάει.Σπουδή στις ανθρώπινες σχέσεις,στη διαχείριση πόνου κ καθημερινότητας με ερμηνείες απλά στο θεό.Ανθρωπο/προσωπό κεντρικό στο ιδανικά ανεκτό επίπεδο. Αυτή τη στιγμή είναι το φειβ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και άργησα και εγώ αρκετά, πριν λίγες μέρες τελείωσα το The Shield και το βρήκα εξαιρετικό! Απ ' τις καλύτερες σειρές...

 

Όσο για το Ray Donovan έχω αρχίσει και κολλάω και με αυτό! Είδα τα πρώτα 7 επεισόδια και νομίζω ότι όσο πάει καλυτερεύει...

Έχει μια ατμόσφαιρα ιδιαίτερη η σειρά μέχρι τώρα και καλό cast! Γενικά μου άρεσε πολύ και είναι ότι καλύτερο από φρέσκιες σειρές για μένα!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση οποιασδήποτε σειράς με το The Shield είναι άδικη γιατί καμία σειρά ποτέ δε θα είναι σα το The Shield.

 

Αυτό όμως δε σημαίνει κάτι. Είναι μια πάρα πολύ καλή σειρά με ιδανικό κάστινγκ. Και κάθε επεισόδιο είναι ιδιαίτερα μεστό και σωστά δομημένο. Δε περίμενα βέβαι κάτι λιγότερο από τη δημιουργό του την Ann Biderman, που ανάμεσα στα άλλα έχει δημιουργήσει και το Southland, μια ιδιαίτερα αγαπημένη μου σειρά και πολύ αδικημένη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση οποιασδήποτε σειράς με το The Shield είναι άδικη γιατί καμία σειρά ποτέ δε θα είναι σα το The Shield.

 

Αυτό όμως δε σημαίνει κάτι. Είναι μια πάρα πολύ καλή σειρά με ιδανικό κάστινγκ. Και κάθε επεισόδιο είναι ιδιαίτερα μεστό και σωστά δομημένο. Δε περίμενα βέβαι κάτι λιγότερο από τη δημιουργό του την Ann Biderman, που ανάμεσα στα άλλα έχει δημιουργήσει και το Southland, μια ιδιαίτερα αγαπημένη μου σειρά και πολύ αδικημένη....

Τι αδικημένη σειρά είναι το southland;8.0 έχει στο IMDB.Αν ήταν έτσι οι αδικημένες....Πάντως εγώ δεν μπορώ να δω το Ray Donovan εξαιτίας αυτού που ερμηνεύει τον χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αδικημένη σειρά είναι το southland;8.0 έχει στο IMDB.Αν ήταν έτσι οι αδικημένες....Πάντως εγώ δεν μπορώ να δω το Ray Donovan εξαιτίας αυτού που ερμηνεύει τον χαρακτήρα.

 

Μια σειρά δεν κρίνεται μόνο από τη βαθμολογία της στο imdb.

Μικρές σεζόν, κοψίματα ξανα-ξεκινήματα, διαρκές φλερτ με την ακύρωση από την αρχή σχεδόν μέχρι το τέλος. Όλα αυτά επηρέασαν τη σειρά, πραγμα που είναι ιδιαίτερα προφανές προς το τέλος της. Έτσι δεν αναγνωρίστηκε ως αυτό που ήταν (κατά τη γνώμη μου φυσικά): μια από τις καλύτερες αστυνομικές σειρές των τελευταίων ετών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είδα χθές το βράδυ το τελευταίο.Γκαις λέμε γαμεί η σειρά.Σήριουσλι έχω κουφαθεί από τις ερμηνείες σε σημείο να μην ξέρω ποιο χαρακτήρα να διαλέξω...κ για να πάω άυπνος δουλειά για πάρτη της σειράς λέει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

τα ιδια κ εδω με το breaking bad που εγραψα πριν,

φανηκε η δουλεια οτι δεν θα τον καθαριζαν τον πουστη,

απο την στιγμη που το συζητανε τοσο, λογικο...

 

κ εδω μας επιασε κωτσους ο σκηνοθετης κ

αντι να τον καθαρισει να τελειωνουμε,

πηγε κ εμπλεξε περισσοτερο τα πραγματα,

κακως κατα την γνωμη μου, δλδ τι;

να γραφουμε επεισοδια μας νοιαζει μονο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ξέρω πως κάποιοι τρώνε μεγάλη ήττα για τον Schreiber στον πρωταγωνιστικό αλλά η ερμηνεία του really hits home with me.Φάση ψιλοταύτιση στο πως παίρνει αποφάσεις,πως τις εκτελεί κ γενικά στο πως σκέφτεται κ αντιδρά ο χαρακτήρας.Σε κάθε περίπτωση εγώ βλέπω κ depth κ range στην ερμηνεία του Schreiber κ σε κάποιες φάσεις (ειδικά σε κείνες που εμπλέκεται η οικογένεια του) η υποκριτική του μου θυμίζει τη πάρτη μου σε σχετικά γνώριμες καταστάσεις.Κ για του λόγου το αληθές το ίδιο είχε σχολιάσει κ ο μπρο μου τις προάλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...