Προς το περιεχόμενο

Toshiba Qosmio X770-10N


BiZi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό είχα ζητήσει τη γνώμη του κοινού για να αγοράσω κομμάτια για desktop....εγκατέλειψα αυτή την ιδέα για πρακτικούς λόγους...έρχομαι και σας ρωτάω λοιπόν σαν gaming laptop αξίζει;;; Γενικά δεν έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση τα laptop και κυρίως τα toshiba (σε γενικές γραμμές είναι να... :eek:)....

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-notebook/laptop/Toshiba-Qosmio-X770-10N-Eng-PSBY5E-00Q007G5.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα μπορείς να πας σε gaming laptop βλέπω ενδιαφέρεσαι για αρκετά καλό laptop με τόσα μπορείς να πας σε allienware που είναι τα καλύτερα για game 

 

διευκρίνησε το gaming τι δυνατότητες θες να έχει το laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα μπορεις με τα ιδια λεφτα φτιαξε ενα gaming desktop με κοντα στα 800-850 ευρο και με τα υπολοιπα αγορασε ενα laptop η tablet για τις διαφορες δουλειες σου.Οσο για την Toshiba μια χαρα κατα την γνωμη μου ειναι στα laptop μαζι με την Hp,και αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι η μονη που δινει στα laptop 3 χρονια εγγυηση B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αυτό που με χαλάει λίγο σε αυτό το Laptop είναι ότι έχει μικρή κάρτα γραφικών....

 

 

Σίγουρα μπορείς να πας σε gaming laptop βλέπω ενδιαφέρεσαι για αρκετά καλό laptop με τόσα μπορείς να πας σε allienware που είναι τα καλύτερα για game 

 

διευκρίνησε το gaming τι δυνατότητες θες να έχει το laptop

 

τα alienware είναι καλυτερα σε Gaming αλλά 400++ ευρώ πιο ακριβά...το gaming μου δε θέλω να φτάνει σε παιχνίδια με επίπεδο γραφικών του Metro 2033 αλλά να μπορεί να αντεπεξέλθει σε παιχνίδια με ποιότητα γραφικών μέτρια προς καλή...

 

Κακή επιλογή το να πας σε laptop από κει που σκεφτόσουν για desktop.Τα toshiba είναι μια χαρά laptop.

 

Ξεκινάω (με το καλό) σχολή μετά το καλοκαίρι και το desktop δε θα βολέψει....

 

Αμα μπορεις με τα ιδια λεφτα φτιαξε ενα gaming desktop με κοντα στα 800-850 ευρο και με τα υπολοιπα αγορασε ενα laptop η tablet για τις διαφορες δουλειες σου.Οσο για την Toshiba μια χαρα κατα την γνωμη μου ειναι στα laptop μαζι με την Hp,και αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι η μονη που δινει στα laptop 3 χρονια εγγυηση B)

 

Δε μου φαίνεται πολύ σωστό αυτό... γιατι 800-850 ευρώ για gaming desktop δεν ειναι αρκετα αν σκεφτείς ότι η κάρτα γραφικών θα κοστίζει το 1/4 αυτής της τιμής.... με 800-850 ευρώ για desktop και με 800 (μπορεί και λιγότερα) για laptop ή tablet θα μείνω με 2 μέτριους έως και κακούς υπολογιστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αυτό που με χαλάει λίγο σε αυτό το Laptop είναι ότι έχει μικρή κάρτα γραφικών....

 

 

 

τα alienware είναι καλυτερα σε Gaming αλλά 400++ ευρώ πιο ακριβά...το gaming μου δε θέλω να φτάνει σε παιχνίδια με επίπεδο γραφικών του Metro 2033 αλλά να μπορεί να αντεπεξέλθει σε παιχνίδια με ποιότητα γραφικών μέτρια προς καλή...

 

 

Ξεκινάω (με το καλό) σχολή μετά το καλοκαίρι και το desktop δε θα βολέψει....

 

 

Δε μου φαίνεται πολύ σωστό αυτό... γιατι 800-850 ευρώ για gaming desktop δεν ειναι αρκετα αν σκεφτείς ότι η κάρτα γραφικών θα κοστίζει το 1/4 αυτής της τιμής.... με 800-850 ευρώ για desktop και με 800 (μπορεί και λιγότερα) για laptop ή tablet θα μείνω με 2 μέτριους έως και κακούς υπολογιστές...

με  800-850 ευρώ παίρνεις καλύτερο σταθερό από το laptop που μας έδιξες ποιο πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείρα κ εγώ laptop για τη σχολή το μετάνιωσα αν χρειάζεσαι απαραίτητα για την σχολή σου πάρε ένα με 300-400 ευρό να κάνεις τι δουλεία σου και ένα σταθερό για gaming και ότι άλλο βαρύ θες ίδια τιμή θα σου βγουν 

 

Τώρα επιδή απ ότι κατάλαβα θες laptop ντεκε καλά το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις ένα DELL ποιότητα και το καλύτερο after sale που υπάρχει όσο για τα allienware έχω λίγο καιρό να το κοιτάξω αλλά νομίζω έχεις άδικο για την τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες πιο πανω οτι το gaming δεν θες να φτανει σε games to μετρο.Επειδη οπως μπορεις να δεις απο το pc μου απο κατω το πειρα σχεδον 1100 ευρω,και αρκετα απο αυτα που αγορασα πεφτουν οι τιμες μιας και ειναι καινουργια και προσφατα βγηκαν στην αγορα,γιατι εχω την απαιτηση να παιζω οτι παιχνιδι εχει βγει τωρα στα full.Το να θες να σκασεις 1200+ ευρο για gaming pc(για  laptop συγκεκριμενα) και να εχεις απαιτησεις να πεζεις τα games μετρια πρως καλα τοτε παρε μια κονσολα με λιγοτερα λεφτα να βρεις την υγεια σου.Φιλικα παντα :-) .Παντως αν θες πραγματικα να παρεις ενα laptop τοτε οντως κοιταξε η σε Dell η και σε καποιο αλλο toshiba 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι εχουν πει οι απο πανω για τον σταθερο και αν επιμενεις τοσο πολυ, για gaming laptop πας εδω http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx?~ck=mn

http://www.msimobile.com/level2_productlist.aspx?id=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1400 δολλαρια θα εννοεις που ειναι 1000 ευρω....Με 1200 ευρω φτιαχνεις alienware 17αρι με i7 τετραπυρινο, ssd και gtx765m καρτα γραφικων. Αν θελει αποκλειστικα λαπτοπ για gaming ας το κανει σωστα....αλλιως σταθερος με λιγοτερα και καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...