Προς το περιεχόμενο

προβλημα wifi


ianos666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα 

προσπαθω να συνδεθω ασυρματα στο ιντερνετ απ το λαπτοπ (dell inspiron 7720) και δεν συνδεεται (βαζω σωστους κωδικους κλπ). και δεν βοηθαει ουτε η επιλυση προβληματων. επισης εχω κανει ρισταρτ στο ρουτερ 

εκανα σκαν με το εργαλειο της intel proset/wireless και μου λεει οτι δεν περναει την δοκιμη συσχετισης. 

τι μπορω να κανω ?

επισυναπτω την εικονα απ το σκαναρισμα

 

post-140681-0-58905900-1372595631_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω goofy

 

αλλα απο την στιγμη που σταματησε να συνδεεται στο internet δεν μου δινει το δεξι κλικ πανω στα wifi που βρισκει. θεωρω πως ειναι θεμα του προσαρμογεα δικτυου γιατι συνδεεται και αλλο πισι στο συγκεκριμενο ρουτερ χωρις προβληματα.

 

νομιζω οτι εγινε καταργηση του προσαρμογεα δικτυου αλλα στην διαχειρηση συσκευων τον εχει κανονικα και λειτουργει κανονικα λεει.

 

επισης στο cmd δεν μου εμφανιζει το προφιλ δικτυου  παρα μονο ενα παλιο που δεν χρησιμοποιω πλεον.

 

μηπως τωρα μπορει να βοηθησει καποιος λιγο περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.σβησε ξαναπερνα την καρτα.β.κανε system restore στην ημερα που επαιζε το Pc κανονικα.εκτος αν εχει απενεργοποιηθει η καρτα και πρεπει να πατησεις στο Keyboard καποιο συνδυασμο για να ανοιξει το wireless περα απο τον διακοπτη που μπορει να εχει για το wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...