Προς το περιεχόμενο

Project Full Metal


vagenrider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα εχει να κανει με ενα μεταλικο table που το ψηνα καιρο τωρα στο μυαλο μου κ τελικα πηρα την αποφαση να το υλοποιησω.. ;)

 

 

η βαση του table αποτελειται απο 2 ροδελες μασιφ ανοξιδωτο ατσαλι 1μιση ποντου δουλεμενο στον παντογραφο ενως καλου φιλου μου,

 

το πανω μερος επισης ανξιδωτο ατσαλι στα μετρα της maximus v gene,

 

μετρηθηκαν οι οδηγοι για τις τρυπες της μητρικης τους περασα απο τορνο,εφτιαξα τις εδρες,χαραξα σπειρωματα,

 

απο κει κ επειτα τους κολησα με μεγιστη ακριβεια

 

 

κ τελος εδωσα τη γωνια που ηθελα,κολησα τα στηριγματα,βαφτηκε κ finish!

 

 

 

 

 

DSC_0011_zpsa82576f2.jpg

 

DSC_0009_zps3863b52f.jpg

 

DSC_0006_zps1c872219.jpg

 

DSC_0013_zps1731740f.jpg

 

DSC_0032_zps8c5d7453.jpg

 

DSC_0034_zpsdcbd76eb.jpg

 

DSC_0045_zps639421a8.jpg

 

DSC_0048_zpsafe965e4.jpg

 

DSC_0025_zps437aa751.jpg

 

DSC_0036_zps6f733fa9.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να θελω να υποτιμισω τη δουλεια σου, το προηγούμενο σεταπ ηταν πιο γουστοζικο. Πιο λαικο-hardcore. Ωραιο και αυτο αλλα θα προτιμούσα κατι λιγο πιο φαντασμαγορικο μιας και πλεον μοιαζει ιδιο με πριν αλλα με κλίση. Ισως το αδικούν οι φωτο αλλα το προηγούμενο ηταν ερωτας. :)

Παντα φιλικα, συνέχισε να ριχνεις updates, δινεις ιδεες και το κάνεις να δείχνει ευκολο.;)

Επεξ/σία από Zapee995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να υποτιμισω τη δουλεια σου, το προηγούμενο σεταπ ηταν πιο γουστοζικο. Πιο λαικο-hardcore. Ωραιο και αυτο αλλα θα προτιμούσα κατι λιγο πιο φαντασμαγορικο μιας και πλεον μοιαζει ιδιο με πριν αλλα με κλίση. Ισως το αδικούν οι φωτο αλλα το προηγούμενο ηταν ερωτας. :)

Παντα φιλικα, συνέχισε να ριχνεις updates, δινεις ιδεες και το κάνεις να δείχνει ευκολο. ;)

 

ποσο μ'αηδιαζει κ με εξοργιζει οταν ο αλλος εχει βγαλει 30 κυβικα δηλητηριο κ στο τελος σου γραφει "φιλικα παντα".

 

θα μπω στη διαδικασια να επειχηρηματολογησω για λιγο αν κ το θεωρω εντελως περιτο.

 

 

σχετικα με το αν ειναι το ιδιο με μονη διαφορα την κλιση,η απαντηση ειναι οτι ακριβως αυτο ηθελα,το αν ειναι ιδιο η οχι πραγματικα δεν μ'απασχολει. για το φαντασμαγορικο,ο χωρος του γραφειου μου δεν μου επετρεψε να εγκαταστησω πυροτεχνηματα...πιδακες νερου...κ γυναικες σε pole dancing.

 

λυπαμαι για το επιπεδο των επειχηρηματων αλλα δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερο οταν αυτο το θεμα εχει ανοιξει σε αλλα 9 φορουμ σε διαφορες χωρες του εξωτερικου κ εχει εισπραξει τα καλυτερα σχολια σχετικα με την ιδεα-σχεδιο-υλοποιηση-εμφανιση.

 

θα σε παρακαλεσω λοιπον,ομορφα κ ψυχραιμα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου οπως θα κανω κ εγω κ προπαντων φυσικα να μην απαντησεις ουτε κ σ'αυτο το μηνημα οπως κ κανενας αλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Εσύ δίνεις μαθήματα!

 

Πολύ καλή δουλειά.

 

πολυ καλη δουλεια φιλε !!

 

ερωτευσιμο

 

σας ευχαριστω ειλικρινα παιδια κ χαιρομαι πραγματικα που σας αρεσει ειδικα απο τη στιγμη που ειναι κατι που το εχω φτιαξει εξ'ολοκληρου εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μ'αηδιαζει κ με εξοργιζει οταν ο αλλος εχει βγαλει 30 κυβικα δηλητηριο κ στο τελος σου γραφει "φιλικα παντα".

 

θα μπω στη διαδικασια να επειχηρηματολογησω για λιγο αν κ το θεωρω εντελως περιτο.

 

 

σχετικα με το αν ειναι το ιδιο με μονη διαφορα την κλιση,η απαντηση ειναι οτι ακριβως αυτο ηθελα,το αν ειναι ιδιο η οχι πραγματικα δεν μ'απασχολει. για το φαντασμαγορικο,ο χωρος του γραφειου μου δεν μου επετρεψε να εγκαταστησω πυροτεχνηματα...πιδακες νερου...κ γυναικες σε pole dancing.

 

λυπαμαι για το επιπεδο των επειχηρηματων αλλα δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερο οταν αυτο το θεμα εχει ανοιξει σε αλλα 9 φορουμ σε διαφορες χωρες του εξωτερικου κ εχει εισπραξει τα καλυτερα σχολια σχετικα με την ιδεα-σχεδιο-υλοποιηση-εμφανιση.

 

θα σε παρακαλεσω λοιπον,ομορφα κ ψυχραιμα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου οπως θα κανω κ εγω κ προπαντων φυσικα να μην απαντησεις ουτε κ σ'αυτο το μηνημα οπως κ κανενας αλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

σας ευχαριστω ειλικρινα παιδια κ χαιρομαι πραγματικα που σας αρεσει ειδικα απο τη στιγμη που ειναι κατι που το εχω φτιαξει εξ'ολοκληρου εγω..

 

Επειδη εχει υπωθει παλι στο παρελθον, παρεξηγεις ευκολα. Ποσο περιεργο ειναι δηλαδη να αρεσει σε καποιον κατι αλλο σε σχεση με κατι αλλο? Δεν εβγαλα 30 κιλα δηλητηριο, αντιθετως, εξεφρασα τον θαυμασμο μου για το προηγουμενο σεταπ σε σχεση με αυτο.

 

Εμενα να δεις ποσο με εξοργιζουν τετοια τυπακια σαν και εσενα αλλα πραγαμτικα εξ αρχης μου φανηκες ωραιος και τιμιος. Εφοσον ομως δε μπορεις να δεχθεις μια κριτικη και θες μονο καλα λογακια, εγω δεν ασχολουμε παλι με τη παρτη σου γιατι πραγματικα καθε φορα κανεις σα γκομενα που δεν της πετυχε το μαλλι αλλα δε θες να ακουσεις ασχημα λογια απο το γκομενο σου.

 

Κριμα παντως, γιατι σου ξαναλεω σε ειχα συμπαθησει εξ αρχης. Καθολου φιλικα πλεον λοιπον. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει υπωθει παλι στο παρελθον, παρεξηγεις ευκολα. Ποσο περιεργο ειναι δηλαδη να αρεσει σε καποιον κατι αλλο σε σχεση με κατι αλλο? Δεν εβγαλα 30 κιλα δηλητηριο, αντιθετως, εξεφρασα τον θαυμασμο μου για το προηγουμενο σεταπ σε σχεση με αυτο.

 

Εμενα να δεις ποσο με εξοργιζουν τετοια τυπακια σαν και εσενα αλλα πραγαμτικα εξ αρχης μου φανηκες ωραιος και τιμιος. Εφοσον ομως δε μπορεις να δεχθεις μια κριτικη και θες μονο καλα λογακια, εγω δεν ασχολουμε παλι με τη παρτη σου γιατι πραγματικα καθε φορα κανεις σα γκομενα που δεν της πετυχε το μαλλι αλλα δε θες να ακουσεις ασχημα λογια απο το γκομενο σου.

 

Κριμα παντως, γιατι σου ξαναλεω σε ειχα συμπαθησει εξ αρχης. Καθολου φιλικα πλεον λοιπον. :)

 

εκανα μια προσπαθεια να μη παρει αλλη εκταση το θεμα λεγοντας σου να μην απαντησεις αλλα εφ ωσων το εκανες κ με τον τροπο που το εκανες,δεν εχω αλλα περιθωρια για να μην απαντησω.

 

 

"τετοια τυπακια σαν και εσενα" το οτι εχεις συνηθησει να πετας δηλητηριο κ ειρωνια κ να κανουν ολοι την κοτα για να μην ανοιξει θεμα,δεν σημαινει οτι θα συνεβαινε το ιδιο κ στην περιπτωση μου.

 

"εξ αρχης μου φανηκες ωραιος και τιμιος" ωραιος δεν ξερω αλλα τιμιος υπηρξα κ υπαρχω παντα στη ζωη μου μιας κ ποτε μου δεν εχω βλαψει κανενα με οποιοδηποτε τροπο.

 

 

 

"Εφοσον ομως δε μπορεις να δεχθεις μια κριτικη και θες μονο καλα λογακια, εγω δεν ασχολουμε παλι με τη παρτη σου γιατι πραγματικα καθε φορα κανεις σα γκομενα που δεν της πετυχε το μαλλι αλλα δε θες να ακουσεις ασχημα λογια απο το γκομενο σου."

 

ειμαι απολυτα θετικος σε οποιαδηποτε κριτηκη οταν ειναι στοιχειοθετιμενη απο ουσιαστικα επειρηματα.τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

 

"καθε φορα κανεις σα γκομενα που δεν της πετυχε το μαλλι αλλα δε θες να ακουσεις ασχημα λογια απο το γκομενο σου."

 

σεβομενος τον εαυτο μου πανω απ'ολα,δεν θα απαντησω οπως πρεπει σε κατι τετοιο,

 

 

 

 

"Καθολου φιλικα πλεον λοιπον" το μονο ειλικρινες που εχεις πει μεχρι τωρα στο οποιο κ συμφωνω απολυτα κ το θεμα εκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

vagenrider

 

δεν χρειαζεται να αρεσει οτι κανεις σε ολους...δεξου και την γνωμη του... τωρα τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε..

συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε vagenrider συμφωνείς απολυτά... αλλα εσύ την ξεκίνησες την παρεξήγηση.... την γνώμη του σου είπε το παιδι στο αρχικο του ποστ και δεν ήταν ούτε ειρωνικος ουτε πικρόχολος, ισα ισα που ήταν πολυ θετικός ...

 

Καταλαβαίνω τον κοπο, το μερακι και το χρημα που έχεις ρίξει στο setup σου για το οποίο σου αξίζουν και πολλα συγχαρητήρια... αλλα ο τροπος που αντιδράς σε καποια σχολια που απλα δεν εκθειάζουν το έργο σου, το μονο που δείχνει είναι ότι ποστάρεις μονο για την επιβεβαίωση αλλα όχι για την κρίση! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν την παλευετε?

vag πολυ ωραιο βγηκε και μπραβο σου.για την φαντασια και την υλοποιηση.

αλλα συμφωνω με τους απο πανω,δεν ειπε κατι ο zapee,απεναντιας ειπε οτι του αρεσε το προηγουμενο setup.

και επειδη θυμαμαι οτι ψιλο ειχες παρεξηγηθει παλι σε προηγουμενο νημα και ειχες πει χαρακτηριστικα 'εσεις οι παλιοι του forum'

θελω να σου πω,οτι μεταξυ μας κυριως υπαρχει ο χαβαλες και τα πειραγματα.και ολοι καταλαβαινουμε ποτε καποιος κανει πειραγμα και ποτε μιλαει σοβαρα.

ξαναλεω,πολυ ωραιο,αλλα χαλαρα....

Επεξ/σία από Thanos1972
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε vagenrider συμφωνείς απολυτά... αλλα εσύ την ξεκίνησες την παρεξήγηση.... την γνώμη του σου είπε το παιδι στο αρχικο του ποστ και δεν ήταν ούτε ειρωνικος ουτε πικρόχολος, ισα ισα που ήταν πολυ θετικός ...

 

Καταλαβαίνω τον κοπο, το μερακι και το χρημα που έχεις ρίξει στο setup σου για το οποίο σου αξίζουν και πολλα συγχαρητήρια... αλλα ο τροπος που αντιδράς σε καποια σχολια που απλα δεν εκθειάζουν το έργο σου, το μονο που δείχνει είναι ότι ποστάρεις μονο για την επιβεβαίωση αλλα όχι για την κρίση! 

 

 

κανεις λαθος,οταν λεω οτι συμφωνω απολυτα,εννοω το πιο πανω που εχω γραψει,οτι δεχομαι κ την αρνητικη κρητικη αρκει να στοιχειοθετηται απο ουσιαστικα επειχηρηματα.

 

το αν ηταν ειρωνικος κλπ το εχω απαντησει λεπτομερεστατα,μη ξαναγραφω τα ιδια.

 

ο τροπος που αντιδραω εχει να κανει με το τι θα μου πουν αλλα κ με τι υφος θα μου το πουν.

 

για να καταλαβεις με λιγα κ απλα λογια το ποσο ακομπλεξαριστος ειμαι,στη συγκεκριμενη περιπτωση θα μπορουσε να πει ενα απλο κ ειλικρινες δεν μου αρεσει πριν μου αρεσε περισσοτερο χωρις τις υπολοιπες σαλτσες κ ολα θα ηταν κομπλε.

 

δεν λεω οτι δεν μου αρεσει η επιβεβαιωση.αλλα στην προκειμενη περιπτωση οπως εγραψα κ πιο πριν την εχω ηδη εισπραξει κ με το παραπανω σε διαφορα φορουμ του εξωτερικου. κ αυτο ειναι κ κατι που με εχει πρικρανει εδω στην ελλαδα...5-6 τετοια σκηνικα μου χουν τυχει μεσα σε 2-3 μηνες που γραφω εδω.10 χρονια που γραφω εξω σε καθε λογης φορουμ ουτε ενα τετοιο σκηνικο δεν εχω ξαναζησει. αυτο κ μονο δινει την απαντηση σε ολους για το αν παρεξηγιεμαι...για το αν θελω επιβεβαιωση κ οχι κριση κλπ κλπ.

 

Δεν την παλευετε?

vag πολυ ωραιο βγηκε και μπραβο σου.για την φαντασια και την υλοποιηση.

αλλα συμφωνω με τους απο πανω,δεν ειπε κατι ο zapee,απεναντιας ειπε οτι του αρεσε το προηγουμενο setup.

και επειδη θυμαμαι οτι ψιλο ειχες παρεξηγηθει παλι σε προηγουμενο νημα και ειχες πει χαρακτηριστικα 'εσεις οι παλιοι του forum'

θελω να σου πω,οτι μεταξυ μας κυριος υπαρχει ο χαβαλες και τα πειραγματα.και ολοι καταλαβαινουμε ποτε καποιος κανει πειραγμα και ποτε μιλαει σοβαρα.

ξαναλεω,πολυ ωραιο,αλλα χαλαρα....

ωραια τα ειπες θανο,συμφωνω με το πως τα βλεπεις τα πραγματα....σε παω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα εχει να κανει με ενα μεταλικο table που το ψηνα καιρο τωρα στο μυαλο μου κ τελικα πηρα την αποφαση να το υλοποιησω.. ;)

 

 

η βαση του table αποτελειται απο 2 ροδελες μασιφ ανοξιδωτο ατσαλι 1μιση ποντου δουλεμενο στον παντογραφο ενως καλου φιλου μου,

 

το πανω μερος επισης ανξιδωτο ατσαλι στα μετρα της maximus v gene,

 

μετρηθηκαν οι οδηγοι για τις τρυπες της μητρικης τους περασα απο τορνο,εφτιαξα τις εδρες,χαραξα σπειρωματα,

 

απο κει κ επειτα τους κολησα με μεγιστη ακριβεια

 

 

κ τελος εδωσα τη γωνια που ηθελα,κολησα τα στηριγματα,βαφτηκε κ finish!

λιγο ασχετο με την τωρινη παρουσιαση σου αλλα σχετικο με το set up σου. μπορεις να ανεβασεις κανα δυο φωτογραφιες απο τα ψυγεια σου γιατι δεν μας τα εχεις δειξει καθολου και το χω λιγο απορια πως ακριβως τα εχεις σεταρει

ακυρο τις ειδα μολις τωρα στο αλλο thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ασχετο με την τωρινη παρουσιαση σου αλλα σχετικο με το set up σου. μπορεις να ανεβασεις κανα δυο φωτογραφιες απο τα ψυγεια σου γιατι δεν μας τα εχεις δειξει καθολου και το χω λιγο απορια πως ακριβως τα εχεις σεταρει

ακυρο τις ειδα μολις τωρα στο αλλο thread.

διαβασες τη σκεψη μου που λεει κ η διαφημιση..  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...