Προς το περιεχόμενο

Το πληκτρολόγιο τρελάθηκε;


Eru Iluvatar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια χαρά,

θα ήθελαν να σας ενημερώσω με ένα πρόβλημα που με απασχολεί.

 

Λοιπόν, το πρόβλημα μου είναι με το πληκτρολόγιο. Πρώτα από όλα έχει κάποιο σχετικό lag όταν γράφω, δηλαδή πατάω τα πλήκτρα και παίρνει κάμποσο μέχρι να εμφανιστούν. 

 

Το δεύτερο πρόβλημα αφορά τους αριθμούς. Στο λαπτοπ μου, στα δεξιά βρίσκονται οι αριθμοί. Το θέμα είναι ότι όταν πατάω κάποιους αριθμούς δεν τους εμφανίζει καν ή κάνει ότι να 'ναι, όπως να αλλάζει φωτεινότητα.

 

Πιστεύω είναι πρόβλημα των windows γιατί το ίδιο δεν μου εμφανίζεται στο Linux (ναι έχω δύο OS στον υπολογιστή).

 

Οιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί πολύ.

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, για τα νουμερα , απενεργοποιησε την FN λειτουργια η απο bios η απο το util του κατασκευαστη μεσα στα windows.

τωρα για την καθηστεριση μπορει να υπαρχουν διαφοροι λογοι.ο πιο συχνος ειναι η καρτα γραφικων σου.αν εχεις κανει τιποτα ρυθμισεις κλπ.καντα ολα default.δες αν θα δουλεψει.

μετα μπορεις να ριξεις κανα σκαναρισμα για ιους.ααα και πριν απ αυτο τι keyboard χρησιμοποιεις?usb η το ενσωματομενο?αν ειναι usb πανε και μια στη διαχειριση συσκευων και με δεξι κλικ ιδιωτητες αλλαξε στους usb controller το power managment.καντα disable ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, για τα νουμερα , απενεργοποιησε την FN λειτουργια η απο bios η απο το util του κατασκευαστη μεσα στα windows.

τωρα για την καθηστεριση μπορει να υπαρχουν διαφοροι λογοι.ο πιο συχνος ειναι η καρτα γραφικων σου.αν εχεις κανει τιποτα ρυθμισεις κλπ.καντα ολα default.δες αν θα δουλεψει.

μετα μπορεις να ριξεις κανα σκαναρισμα για ιους.ααα και πριν απ αυτο τι keyboard χρησιμοποιεις?usb η το ενσωματομενο?αν ειναι usb πανε και μια στη διαχειριση συσκευων και με δεξι κλικ ιδιωτητες αλλαξε στους usb controller το power managment.καντα disable ολα.

Πάτησα FN + NumLK και όλα φαίνονται να λειτουργούν ρολόι. 

Ευχαριστώ μεγάλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...