Προς το περιεχόμενο

Belkin Πολυμπριζο


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια πηρα ενα πολυμπριζο της Belkin που βρηκα σε προσφορα, (αυτο που με χειρστηριο κλεινεις τις μπριζες) αλλα τωρα που το παρελαβα βλεπω ενα παλουκι μεσα σε καθε σουκο (το μεταλλο που πεταει). Αυτο τωρα τι ειναι? Τριφασικο, γειωση? Δεν ξερεω απο ηλεκτρολογικα καθολου. Υπαρχει περιπτωση να μην κουμπωνουν οι μπριζες μεσα σε αυτο? Να ξερω αμα ειναι να το παω πισω.

 

f3uZDx7l.jpg

 

Στο link εν τω μεταξυ δεν φαινεται ετσι

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.660204

 

PER.660204.jpg

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αγόρασες απο το eshop, το επιστρεφεις και ζητάς τα χρήματα σου πίσω.

 

Οι πρίζες είναι οι γαλλικού τύπου (τύπος Ε). Στην Ελλάδα χρησιμοποιούμε την τύπου F αν και το 80-90% απο τις σουκο που εχουμε στην Ελλάδα είναι διπλού τύπου E-F, αρα θα κουμπώνουν. Σε κάθε περιπτωση, αφου ακριβοπλήρωσες ενα πολύμπριζο, τουλάχιστον απαιτείς να εχει σωστες πριζες, ΕΚΤΟΣ αν οι δικές σου αναγκες επιτρεπουν κατι αλλο.

 

Για τύπους πριζας με εικονες δες

https://en.wikipedia.org/wiki/Mains_electricity_by_country

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο εσοπ το πηρα, γιατι το ειχε crazy sundays μιση τιμη. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω αν θα μου κανει, γιατι το θελω για το εξοχικο και τωρα δεν εχω μπροστα μου τα καλωδια να δω πως θα κουμπωνουν. Θελω να συνδεσω πανω τηλεοραση, ενισχυτη, playstation3, εξωτερικους σκληρους και το λαπτοπ, και δεν ξερω αν αυτο το μεταλλο θα στεκεται εμποδιο.

 

Εν τελει τι ειναι γειωση? Αντιστοιχα οπως ειμαι στην Ελλαδα εχουμε τα 2 σιδερακια στο πλαι?

 

Γινεται για να πετυχουν την τιμη να τα πηραν απεξω και να μην τους εκοψε πως οι υποδοχες ειναι γαλλικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τελει τι ειναι γειωση? Αντιστοιχα οπως ειμαι στην Ελλαδα εχουμε τα 2 σιδερακια στο πλαι?

ναι το παπαρακι που εξεχει είναι γειωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...