Προς το περιεχόμενο

Iphone 4 με 230 ευρώ ή κάποιο άλλο με ίδια λεφτά ;;


Dimitris_il_mix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!! Μου πουλάει ο κολλητός μου το iphone 4 του στα 8GB 230 ευρώ. Είναι σε άριστη κατάσταση και το έχει περίπου κάνα χρόνο !!! Αξίζει να το πάρω ή μπορώ με 230 ευρώ να πάρω κάποιο καινούργιο με καλύτερες δυνατότητες ;;; Απλά έχω ακούσει οτι τα iphone είναι πολύ σταθερά, δεν κολλάνε ποτέ και γενικά είναι σκυλιά !! Τι λέτε ;;  (Βέβαια το ένα θα είναι μεταχειρισμένο και το άλλο καινούργιο, αλλά ξέρω οτι και το iphone το έχει σαν καινούργιο)

 

π.χ. είδα στο e-shop το HTC 8S που έχει επεξεργαστεί Qualcomm S4 Dual-core 1GHz, που ίσως είναι καλύτερος από το iphone 4 που έχει CPU 1 GHz Cortex-A8. (επιβεβαιώστε αν ισχύει αυτό). Ιδού και το link του HTC:

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007911

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κινητό έχεις τώρα; Android; Αν έχεις android μπορεί να σου φανεί περίεργο λίγο το ios του iphone.

Αν θα είναι το πρώτο σου smartphone τότε πάρε το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα samsung galaxy gt i5800 (android) το οποίο θέλω να το πετάξω στον τοίχο και να το σπάσω γιατί κολλάει !!! Γενικά δεν θα χω θέμα με το ios πιστεύω!! Απλά θέλω να ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του ή αν με 230 μπορώ να βρώ κάτι καλύτερο την σήμερον ημέρα !! Γιατί κακά τα ψέματα το Iphone 4 είναι μοντέλο του 2010 !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!! Μου πουλάει ο κολλητός μου το iphone 4 του στα 8GB 230 ευρώ. Είναι σε άριστη κατάσταση και το έχει περίπου κάνα χρόνο !!! Αξίζει να το πάρω ή μπορώ με 230 ευρώ να πάρω κάποιο καινούργιο με καλύτερες δυνατότητες ;;; Απλά έχω ακούσει οτι τα iphone είναι πολύ σταθερά, δεν κολλάνε ποτέ και γενικά είναι σκυλιά !! Τι λέτε ;; (Βέβαια το ένα θα είναι μεταχειρισμένο και το άλλο καινούργιο, αλλά ξέρω οτι και το iphone το έχει σαν καινούργιο)

 

π.χ. είδα στο e-shop το HTC 8S που έχει επεξεργαστεί Qualcomm S4 Dual-core 1GHz, που ίσως είναι καλύτερος από το iphone 4 που έχει CPU 1 GHz Cortex-A8. (επιβεβαιώστε αν ισχύει αυτό). Ιδού και το link του HTC:

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007911

 

Ευχαριστώ πολύ.

Τι χρήση θα κάνεις στο κινητό;Αν σου αρέσουν τα Windows phone δες καλύτερα το Nokia lumia 620 http://www.skroutz.gr/s/2828260/Nokia-Lumia-620.html
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάπου εκεί διαθέτω !!! 
Όσο για την χρήση, surfing στο Internet, e-mails, μουσική, καμιά φωτογραφιούλα κλπ κλπ !! Μου έχουν πει και για το HTC DESIRE X αλλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το iphone 4 !!
Απλά σκέφτομαι και για το iphone γιατί από οτι εχω ακούσει δεν κολλάει με τπτ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάπου εκεί διαθέτω !!!

Όσο για την χρήση, surfing στο Internet, e-mails, μουσική, καμιά φωτογραφιούλα κλπ κλπ !! Μου έχουν πει και για το HTC DESIRE X αλλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το iphone 4 !!

Απλά σκέφτομαι και για το iphone γιατί από οτι εχω ακούσει δεν κολλάει με τπτ !!

Ούτε τα Windows phone δεν κολλάνε γενικά.Από android δες το Sony Xperia l http://www.skroutz.gr/s/3053447/Sony-Xperia-L.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το cpu του iphone 4 που λέει 1 GHz Cortex-A8 είναι dual core ;;; για να το συγκρίνω με αυτό του Xperia και του Desire !! </p>

 

Μη συγκρίνεις επεξεργαστές κλπ γιατί το λειτουργικο σύστημα διαφέρει.

 

Πάρε το iPhone 4 και αν δεν σου αρέσει,

περίμενε να έρθει και το iOS 7.

Αν πάλι δεν σου αρέσει, το πουλάς περίπου στα ίδια χρήματα και παίρνεις κάτι άλλο.

 

Κολλήματα κλπ, δεν θα έχεις. Καμία σχέση με το τηλέφωνο το οποίο είχες.

Η ταχύτητα του είναι συγκρίσιμη με αντίστοιχα διπύρηνα ακόμα και τετραπύρηνα Android.

 

Θα σου πρότεινα οπωσδήποτε να δοκιμάσεις iOS.

 

Από εκεί και πέρα στα χρήματα που διαθέτεις, υπάρχουν ωραιότατα Windows Phones, αλλά όχι το 8S.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνεις επεξεργαστές κλπ γιατί το λειτουργικο σύστημα διαφέρει.

 

Πάρε το iPhone 4 και αν δεν σου αρέσει,

περίμενε να έρθει και το iOS 7.

Αν πάλι δεν σου αρέσει, το πουλάς περίπου στα ίδια χρήματα και παίρνεις κάτι άλλο.

 

Κολλήματα κλπ, δεν θα έχεις. Καμία σχέση με το τηλέφωνο το οποίο είχες.

Η ταχύτητα του είναι συγκρίσιμη με αντίστοιχα διπύρηνα ακόμα και τετραπύρηνα Android.

 

Θα σου πρότεινα οπωσδήποτε να δοκιμάσεις iOS.

 

Από εκεί και πέρα στα χρήματα που διαθέτεις, υπάρχουν ωραιότατα Windows Phones, αλλά όχι το 8S.

 

Sent from my iPhone

Το iPhone 4 δεν παύει να είναι μοντέλο 3 χρόνων οπότε σιγα σιγα μετά την "κομμένη" αναβάθμιση σε ios 7 δεν θα υπάρξει πιθανότατα άλλη.Είχα διαβάσει πάντως παράπονα για την δοκιμαστική έκδοση του ios 7 στο iPhone 4 ότι υπήρχαν κολλήματα αν και μάλλον τα περισσότερα θα διορθωθούν στην τελική έκδοση.Οπότε Windows phone και lumia 620 από μένα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μη συγκρίνεις επεξεργαστές κλπ γιατί το λειτουργικο σύστημα διαφέρει.

 

Πάρε το iPhone 4 και αν δεν σου αρέσει,

περίμενε να έρθει και το iOS 7.

Αν πάλι δεν σου αρέσει, το πουλάς περίπου στα ίδια χρήματα και παίρνεις κάτι άλλο.

 

Κολλήματα κλπ, δεν θα έχεις. Καμία σχέση με το τηλέφωνο το οποίο είχες.

Η ταχύτητα του είναι συγκρίσιμη με αντίστοιχα διπύρηνα ακόμα και τετραπύρηνα Android.

 

Θα σου πρότεινα οπωσδήποτε να δοκιμάσεις iOS.

 

Από εκεί και πέρα στα χρήματα που διαθέτεις, υπάρχουν ωραιότατα Windows Phones, αλλά όχι το 8S.

 

Sent from my iPhone

Το iPhone 4 δεν παύει να είναι μοντέλο 3 χρόνων οπότε σιγα σιγα μετά την "κομμένη" αναβάθμιση σε ios 7 δεν θα υπάρξει πιθανότατα άλλη.Οπότε Windows phone και lumia 620 από μένα :)

 

Αυτά που δεν θα λάβει από την "κομμένη" αναβάθμιση, είναι μικρής σημασίας.

Το σημαντικότερο είναι πως θα τρέχει το τελευταίο iOS με όσα updates λάβει αυτό

και πως είναι iPhone με ο,τι συνεπάγεται αυτό για την ταχύτητα, σταθερότητα, αξιοπιστία, λειτουργικότητα κλπ που χαρακτηρίζουν την πλατφόρμα iOS της Apple. (:

 

Επίσης το ότι ειναι μοντέλο 2,5 περίπου ετών δεν έχει να λέει.

Δεν παύει να είναι σύγχρονο και να έχει την επίσημη υποστήριξη της κατασκευάστριας εταιρείας Apple.

Κάτι το οποίο δεν το βλέπουμε στις άλλες πλατφόρμες.

 

Είδες;

2+ χρόνια και ακόμα το υποστηρίζει...(:

 

Sent from my iPhone

Επεξ/σία από nikoskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που δεν θα λάβει από την "κομμένη" αναβάθμιση, είναι μικρής σημασίας.

Το σημαντικότερο είναι πως θα τρέχει το τελευταίο iOS με όσα updates λάβει αυτό

και πως είναι iPhone με ο,τι συνεπάγεται αυτό για την ταχύτητα, σταθερότητα, αξιοπιστία, λειτουργικότητα κλπ που χαρακτηρίζουν την πλατφόρμα iOS της Apple. (:

 

Επίσης το ειναι μοντέλο 2,5 περίπου ετών δεν έχει να λέει.

Δεν παύει να είναι σύγχρονο και να έχει την επίσημη υποστήριξη της κατασκευάστριας εταιρείας Apple.

Κάτι το οποίο δεν το βλέπουμε στις άλλες πλατφόρμες.

 

Είδες;

2+ χρόνια και ακόμα το υποστηρίζει...(:

 

Sent from my iPhone

Δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα σου και τα Windows phone παίρνουν αναβάθμισεις και το iPhone 4 λογικά δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση ενώ το 620 θα πάρει.nikoskon ποιο τετραπυρηνο/διπύρηνο Android δοκίμασες και σου φάνηκε ποιο αργό απτό iPhone 4 ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα σου και τα Windows phone παίρνουν αναβάθμισεις και το iPhone 4 λογικά δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση ενώ το 620 θα πάρει.nikoskon ποιο τετραπυρηνο/διπύρηνο Android δοκίμασες και σου φάνηκε ποιο αργό απτό iPhone 4 ;

 

Δεν ξέρουμε αν θα τρέξει iOS 8. Εκτός και αν έχεις γνωστό στην Apple και στο σφύριξε.

Αλλά ΟΚ, είναι ένα smartphone που ξεκίνησε με iOS 4 και έφτασε iOS 7.

 

Βρες ένα Android smartphone που πήρε τα κάτωθι updates:

 

a ) 1.6 Donut - 2.1 Eclair - 2.2 Froyo - 2.3 Gingerbread

b ) 2.1 - 2.2 - 2.3 - 4.0 IceCream

c ) 2.2 - 2.3 - 4.0 - 4.x.x Jelly Bean

d ) 2.3 - 4.0 - 4.x.x - 5 Key Lime Pie

 

Επειδή δεν θα βρεις, προσπάθησε να καταλάβεις τι θα πει υποστηρίζω ένα προϊόν για αρκετά καιρό μετά την αγορά του.

Και μιλάμε για smartphone που πρωτοβγήκε τον Ιούνιο του 2010 και φτάσαμε Ιούλιο του 2013 και σε λίγους μήνες θα πάρει το iOS 7.

Θα φτάσουμε δηλαδή σχεδόν 4 χρόνια υποστήριξης και OS updates.

 

Δεν χρειάζεται να πούμε πιστεύω πως στις 3.5" έχει την καλύτερη ανάλυση από οποιαδήποτε άλλη συσκευή της κατηγορίας του.

 

Τέσπα. Αρκετά έπλεξα το εγκώμιο του iPhone 4.

 

Ας το συγκρίνουμε με το Galaxy S II που βγήκε σχεδόν ένα χρόνο μετά.

Χάλι μαύρο και ακόμα περιμένουν την Jelly Bean ορισμένοι κάτοχοί του (call me framentation due to localization).

Ή να το συγκρίνουμε με το Optimus 2X που βγήκε ένα εξάμηνο μετά το iPhone 4. Ούτε καν.

 

Anyway, με τα Windows Phone δεν ασχολούμαι καν γιατί δεν έχουν ανταγωνιστικό market κάτι το οποίο είναι για εμένα μείζονος σημασίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xperia L έχει ακριβώς όσα λεφτά διαθέτεις  230 ευρώ . Από οσο ξέρω από την ξαδέρφη μου δεν κολλαεί στις εφαρμοφές , έχει οθόνη 4.3'' , μοντέλο 2013 και από την μπαταρία είναι ικανοποιημένη με μια φυσιολογική χρήση που κάνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...