Προς το περιεχόμενο

Εξοχικό, naked adsl, mojito κ.λπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

 

Βρίσκω μόνο παλιές αναφορές στο θέμα, γι' αυτό άνοιξα νέο τόπικ.

Ψάχνω για ADSL σύνδεση σε εξοχικό (το τηλέφωνο δε με ενδιαφέρει)  και το μόνο που έχω βρει είναι το πρόγραμμα του ΟΤΕ.

Σε αυτή την περίπτωση ωστόσο απαιτείται κανονικά και σύνδεση τηλεφώνου (με το πάγιο δλδ) κάτι που σημαίνει ότι για 2Mbps (4 μήνες καλοκαίρι, 1 Χριστούγεννα, 1 Πάσχα + όλα τα ΣΚ)  η τιμή ξεκινά από κάπου στα 18-19 ευρώ.

Καθώς δεν το βρίσκω τόσο φτηνό, γνωρίζει κάποιος κάποια άλλη λύση, από άλλο πάροχο; Υπάρχει τελικά naked adsl στην Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχει κάτι που πραγματικά να συμφέρει.

Πχ από wind μπορείς να χεις 24Mbps & τηλέφωνο (χωρίς δωρεάν χρόνο) με 15.5€ για έναν χρόνο, + το κόστος ενεργοποίησης όμως. Να δώσεις 15-20€ για μόνο net χαμηλής ταχύτητας δε φαίνεται και πολύ συμφέρουσα επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.

Ισχύει ότι καμία πρόταση δε δείχνει ...συμφέρουσα. Αντιθέτως ασύμφορες είναι. Όμως έτσι κι αλλιώς για δουλειά τη θέλω τη σύνδεση (browsing, mailing, άντε κανένα youtube) και νομίζω ότι με τη 2άρα θα είμαι οκ (η 24άρα έχει 2-3 ευρώ διαφορά). Θα ρωτήσω και Forthnet, και όντως θα πρέπει να τσεκάρω και ποιο είναι το κόστος ενεργοποίησης.

Forthnet ξέρουμε τιμή; Στο σάιτ τους δε βλέπω κάτι, όπως και στη HOL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπολογίζεις στο πρόγραμμα του ΟΤΕ Εξοχικό (+τα ΣΚ) για ταχύτητα 2Mbps και τηλέφωνο (πάλι "Εξοχικό" + ΣΚ) κάπου στα 20 ευρώ βγαίνει. Όλα μαζί. Υπολόγιζε επιπλέον τέλος ενεργοποίησης κάπου στα 37 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά είναι, αυτό λέω κι εγώ... Σε αυτή την περίπτωση ίσως συμφέρει το πακέτο της Wind με τα 15 ευρώ (double play) που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, ή και της HOL τα double play (από 12,75 ευρώ) που κοιτάζω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιανει η περιοχη σου καλα εισαι. Αλλά το εξοχικο μας ειναι σε καινουργια σχετικα περιοχη, νεόδμητη και μονο ΟΤΕ υπαρχει :(

Περυσι να φανταστεις δεν ειχε τιποτα. Φετος ενας έβαλε, ΟΤΕ μόνο και λέει και το ιντερνετ δε πιανει, σερνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...