Προς το περιεχόμενο

Αξιοπιστία και εγγύηση Asus;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά χαρά. Εχει κανείς εμπειρία από laptops της Asus; 

 

Είχε αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα; Υπάρχει service στην Ελλάδα; Απο άποψη εξυπηρέτησης τι λένε;

Επεξ/σία από xpapias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα laptop δεν ξέρω να εκφέρω άποψη...αλλά ειλικρινά παλιότερα την είχα απο της πιο καλές εταιρίες...τα τελευταία χρόνια ότι πήρα απο κάρτες μητρικές κτλ. στη κυριολεξεία καιγότανε λίγους μήνες μετά την εγγύηση.

Και είπα δεν ξαναγοράζω ποτέ. Δεν ξέρω μπορεί να είμαι γκαντέμης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά και εγω οτι εχω παρει απο asus (εκτος laptop) μου εχει βγει πολύ καλο ειδικά οι μητρικές που πάντα έπαιρνα και παίρνω μονο Asus , τωρα οσο αφορά την εγγύηση ελληνική αντιπροσωπεία δεν νομιζω οτι υπάρχει πρέπει να παρεις τηλέφωνο σε ενα απο αυτα που εχουν στο site απο ιταλία νομιζω υπαρχει δηλαδή ενα νούμερο που θα σε εξυπηρετήσουν ριξε μια ματια στο site.

 

Άλλα ενταξει οτι πρόβλημα και να εχεις αν εισαι σε εγγύηση αναλαμβάνει το κατάστημα που το αγόρασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και υπαρχει Asus service στην Ελλαδα και το τηλεφωνο ειναι 00800-44142044.Το εχω χρησιμοποιησει 2 φορες στο παρελθον.

 

Ας παρει ναι αν και νομίζω οτι αυτο το τηλέφωνο παραπέμπει στην ιταλία που βγαίνει εκρώποσος που μιλάει ελληνικά και σε καθοδηγεί μετα , το εχω διαβάσει σε αλλα forum δεν το εχω χρησιμοποιήσει προσωπικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για laptop δεν ξέρω αλλά για κάρτα γραφικών Asus με στείλαν στην Infoquest. ΟΚ ευγενικοί και εξυπηρετικοί εκεί αλλά δουλειά δεν έκανα ούτε μ αυτούς, ούτε με το επίσημο ελληνικό support, ούτε με το επίσημο support εξωτερικού, ούτε με το κατάστημα αγοράς και ξέμεινα με μια ελαττωματική κάρτα παρόλο που δεχτήκαν από ό,τι φαίνεται πως έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος ενδιαφερεται συγκεκριμενα για service σε Asus laptops.Τη διευθυνση του service μπορεις να τη δεις στο post #19 εδω

http://www.adslgr.com/forum/threads/124837-Asus-service-Greece?p=3542239#post3542239

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω γι αυτό έκανα και τη διευκρίνηση. Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει ακόμα το παραπάνω repair center; Βλέπω πως είναι 3 ετών το post και αν δεν κάνω λάθος, δε μιλάει αποκλειστικά για φορητούς.

 

Εμένα μου παν απ το support του site της Asus και τηλεφωνικώς που μίλησα μαζί τους να την στείλω στο repair center στην Ιταλίας. Αυτό έγινε πριν λίγους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει γιατι φετος παρηγγειλα απο το τηλεφωνο που ανεφερα παραπανω ενα backpanel για μητρικη Asus και ζητησα να το παραλαβω απο Γερακα και μου παν δε γινεται γιατι εκει ειναι μονο για service φορητων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περυσι τον Αυγουστο αγορασα το λαπτοπ Ασους μου. Πανω στον μηνα μου χτυπησε ο σκληρος. Το λαπτοπ εφυγε με RMA για το σερβις της εταιριας, το οποιο βρισκοταν στην Τσεχια. Πολυ εξυπηρετικοι στο τηλεφωνικο κεντρο. Τη κουριερ την πληρωσε η ασους. Το λαπτοπ εφυγε απο τα χερια μου μια Παρασκευη και το πηρα πισω με αλλαγμενο σκληρο ακριβως την επομενη Παρασκευη, δηλαδη μολις μια βδομαδα. Αν εξαιρεσεις το προβλημα με τον δισκο (ισως να ημουνα και γκαντεμης και επεσα σε ελαττωματικο κομματι) το λαπτοπ πεταει και πραγματικα δε μετανιωσα για την αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...