Προς το περιεχόμενο

Ευρωμπασκετ 2013


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα αυτο που λετε για πρωτη θεση μου φαινετε αστειο.Με το που θα πεσουμε με την Ισπανια θα αποκλειστουμε οπως παντα.Ειμαστε μεγαλοι πελατες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Ελλάδα έχει πολύ ποιοτικό ρόστερ. Το μεγαλο ερώτημα είναι τι θα κανει ο προπονητης,

 

Το Φωτση τον γράφετε για σίγουρο,αλλά η γνώμη μου είναι οτι δεν έκανε καλη χρόνια και αν δεν τον δει και καλά στις δοκιμές δεν πρεπει να τον πάρει.

 

Ενα θέμα είναι τι θα γίνει με την τηλεοπτικη μετάδοση. Με τους ρυθμούς που παει η κυβέρνηση δε βλέπω να έχουμε δημοσια τηλεόραση μέχρι τοτε,αλλά ακόμη και αν έχει ανοίξει τι θα γίνει με τα τηλεοπτικά δικαιωματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Φωτσης ειναι 13 χρόνια στην ομαδα, δεν υπάρχει περιπτωση να κοπει, πρώτον γιατι ειναι εξαιρετικά χρησιμος σε αυτα που μπορει να δώσει, δευτερον γιατι μια κακη χρονια σε μια χειρότερη ομάδα δεν σβηνει ότι έχει πετυχει ως τώρα και τελος γιατι ειναι ο εμπειρότερος παιχτης αυτης της ομάδας και ο αρχηγός της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι νωρίς ακόμα.

 

Η εθνική μας έχει καλές πιθανότητες.Εντάξει με τους Ισπανούς να έχουμε και 50-50 απο διαιτησία θα τους κερδίσουμε.Ο άλλος ο μικρός Γκασόλ θα παίξει?

 

Και μην ξεχνάμε την Σλοβενία.Και αυτοί μπορούν να βρεθούν στα μετάλλια.Εντός παίζουν και η διαιτησία θα τους βοηθήσει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που λετε για πρωτη θεση μου φαινετε αστειο.Με το που θα πεσουμε με την Ισπανια θα αποκλειστουμε οπως παντα.Ειμαστε μεγαλοι πελατες .

χαχαχαχαχα μεγαλη αληθεια αυτο.

Οι καλυτεροι πελατες.

Θυμαμαι σ εναν αγωνα που κερδιζαμε με 5-6 ποντους κανα 5λεπτο ειχε ακομη για να ληξει,κανουνε ενα τσαμπουκα οι ισπανοι,τσιμπαν οι δικοι μας.Για ποτε γυρισε το ματς,ουτε που καταλαβα.

Απλα δεν τους εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοεις τον ημιτελικο του 2007, απο τις πιο σφαγιαστικές διαιτησίες στην ιστορια των Ευρωπαικων Αγωνων, ξεπερναει και αυτες με τη Σερβια στα 90s.

Επεξ/σία από Chrisxxx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Αντ1 και ο οτε tv το ευρωμπασκετ. ας ελπισουμε οτι δεν θα δουμε διαφημισεις κατα την διαρκεια του ματς διοτι το timeout κρατα 1 λεπτο και οχι κανα 3λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η διαφημιση του πριτ μπρα κραταει παραπανω, θα προσαρμοστεί το ταιμ αουτ ανάλογα. 

 Εξω και ο Τουριαφ. Οποιος έχει Γαλλικη υπηκοότητα και ειναι πάνω απο 205 καλείται να δηλώσει συμμετοχή στην Εθνικη Γαλλιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που λετε για πρωτη θεση μου φαινετε αστειο.Με το που θα πεσουμε με την Ισπανια θα αποκλειστουμε οπως παντα.Ειμαστε μεγαλοι πελατες .

 

Η σκληρή αλήθεια :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλαθης κατα πασα πιθανοτητα εκτος εθνικης συμφωνα με δηλωσεις του γερου, ο οποιος εριξε και πολλα καρφια δημοσιως στον Κουφο (εκτος απτον Καλαθη) κι αυτο ειναι οτι χειροτερο μπορουσε να κανει για την εθνικη.

 

Ολα αυτα εμενα μου μυριζουν τελικο αποτελεσμα χειροτερο απο το περσυνο. Βγαινει δια στοματος γερου ενα κλιμα γυρω απτην εθνικη χειροτερο κι απο το περσυνο. Γενικα, οσο παραμενει ο γερος στην προεδρια ολο και πολλπλασιαζονται τα προβληματα φυγης παιχτων μονιμης ή προσωρινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχει δίκιο η ομοσπονδία η ομάδα έχει κανόνες και έτσι πρέπει να λειτουργεί.

Για να δουμε και την αλλη οψη του νομισματος και κατα ποσο γερος κανει το κομματι του στις συνεντευξεις ή κατα ποσο υπαρχει οντως θεμα:

 

“Αυτό που είπα στον κόουτς είναι ότι μπορώ να έρθω στις 27 Ιουλίου και όχι στις 24 Ιουλίου, για έναν πολύ απλό λόγο. Στις 26 Ιουλίου είναι η καταληκτική προθεσμία που υπάρχει στο συμβόλαιό μου με την Λοκομοτίβ Κούμπαν, για το buy out για να πάω στο ΝΒΑ. Αν δηλαδή είμαι στις 24 Ιουλίου στην Αθήνα και κάποια ομάδα του ΝΒΑ καταθέσει τα χρήματα για το buy out, τότε θα πρέπει να επιστρέψω πάλι στην Αμερική. Αν δεν μπορείτε να περιμένετε για τρεις μέρες έναν παίκτη που είναι συνεπέστατος εδώ και πέντε χρόνια, τότε αυτό είναι λυπηρό”.

 

Ο διεθνής γκαρντ, που πρωτοφόρεσε το εθνόσημο το 2008 με την Εθνική Νέων, εξήγησε ότι στην Εθνική δεν θα παίξει, μόνο αν τελικά πάει στο ΝΒΑ:

“Είπα στον κόουτς, με τον οποίο γενικώς έχουμε τακτική επαφή από τότε που ανέλαβε την Εθνική, ότι αν υπογράψω συμβόλαιο με ομάδα του ΝΒΑ, τότε δεν θα έρθω να παίξω στο Ευρωμπάσκετ, γιατί θα πρέπει να προετοιμαστώ όσο το δυνατόν καλύτερα για την πρώτη μου χρονιά εκεί. Αν παραμείνω στην Ευρώπη, τότε δεν έχω κανέναν πρόβλημα να παίξω στην Εθνική. Αρκεί να μπορώ να έρθω στις 27 Ιουλίου. Δεν είχα καμία άλλη απαίτηση. Μου είπε ότι δεν ξέρει τι θα κάνει και πως θα πρέπει να μιλήσει με την ομοσπονδία, πριν απαντήσει στο αίτημά μου”.

 

Στο σημείο αυτό του μεταφέραμε την επίμαχη ατάκα του Γιώργου Βασιλακόπουλου: ("Δυστυχώς η συνεννόηση με τον Καλάθη είναι δύσκολη. Δεν μπορούν να το βρουν ούτε οι προπονητές ούτε οι συμπαίκτες του. Δεν απαντάει σε κανένα στο κινητό του. Από όσο ξέρω μίλησε με τον Τρινικιέρι χθες και έβαλε κάποιες προϋποθέσεις για να παίξει στην Εθνική που μαθηματικά τον οδηγούν εκτός ομάδας". ), με τον Καλάθη ν' απαντάει οργισμένος:

 

“Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο πρόεδρος είπε κάτι τέτοιο για μένα, που στο κάτω κάτω δεν μου έχει μιλήσει ποτέ. Οσο για το ότι δεν μ' έβρισκε κανένας, έχω να πω ότι στο γάμο του αδερφού μου στο Τενεσί, έχασα το κινητό μου και για λίγες μέρες δεν είχα τηλέφωνο. Τώρα αν δεν απάντησα σε αριθμούς άγνωστους, αυτό είναι δικαίωμά μου και δεν πρόκειται ν' απολογηθώ επί τούτου. Πάντως με τον κόουτς που μίλησα, του είπα ότι δεν υπήρχε πρόθεση από εμένα για δημιουργία προβλημάτων”.

πηγη. sport24.gr

 

Ο καθεις ας κρινει μονος του. Σημειωνω οτι οι πιθανοτητες να παει στους Νταλας ειναι λιγοστες καθως οι Νταλας αν δεν απατωμαι πηραν τον Καλντερον στη θεση που ΗΤΑΝ να παει ο Καλαθης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε παιχτης πρεπει να θελει να παιξει στην εθνικη κι οχι να κανει τον δυσκολο, εκτος αν υπαρχει σοβαρος λογος γι αυτο. Δε γινεται να χρησιμοποιουν την εθνικη μονο για καλυτερα συμβολαια. Εφοσον ο Κουφος δεν ηρθε φετος, κλειστε του τη πορτα να μη ξαναρθει. Η εισαι στην εθνικη ή δεν εισαι.

 

Το οτι ο γερος το χει χασει καιρο τωρα, ειναι ευρεως γνωστο, κι εχει πληξει το ελληνικο μπασκετ. Οταν φυγει, ισως δουμε καλυτερες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...