Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Nameservers


gotham7878

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια αλλαξα host και στο domain έβαλα τους νέους Nameservers. Μου είπε οτι θέλει από 4-48 ώρες να αλλάξουνε κλπ. Το θέμα είναι οτι μετά από κανα 2ωρο έβλεπα το νέο site ,το δουλευα κλπ. Τώρα μετά πό 8 ώρες με ξαναγύρισε στο παλιό. Κοίταξα και στο papaki μην εγινε κατι με του nameservers αλλα είναι κανονικα οι καινούργιοι. 

 

Είναι λογικό?

 

Χρησιμοποιησα και αυτο το site http://www.whatsmydns.net/#A/

 

και δεν είναι ενημερωμένος μόνο του hong kong. Μπορεί να έχει σχέση αυτό?



Τώρα βλέπω και της ιταλιας κοκκινο, ενω ηταν πρασινο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπες και εσυ

Μου είπε οτι θέλει από 4-48 ώρες να αλλάξουνε

ειναι σαν την φορητοτητα σε μια γραμμη.δεν φτιαχνει ταυτοχρονα παντου αλλα σιγα σιγα σε καθε εταιρεια.το ιδιο και με τους Nameservers .ο καθενας θα ενημερωθει σταδιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα ειναι οκ παντου :)

 

οπως ειπες και εσυ

Μου είπε οτι θέλει από 4-48 ώρες να αλλάξουνε

ειναι σαν την φορητοτητα σε μια γραμμη.δεν φτιαχνει ταυτοχρονα παντου αλλα σιγα σιγα σε καθε εταιρεια.το ιδιο και με τους Nameservers .ο καθενας θα ενημερωθει σταδιακα.

Αν δεν ειχε γινει η αλλαγη και απλα περιμενα (εστω και 48 ωρες) δεν θα απορούσα, απλα ανυσηχησα γιατι ενω ειχε γινει η ενημερωση και εβλεπα το νεο site ξαφνικα μετα απο 4-5 ωρες εβλεπα παλι το παλιο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα ειναι οκ παντου :)

 

 

Αν δεν ειχε γινει η αλλαγη και απλα περιμενα (εστω και 48 ωρες) δεν θα απορούσα, απλα ανυσηχησα γιατι ενω ειχε γινει η ενημερωση και εβλεπα το νεο site ξαφνικα μετα απο 4-5 ωρες εβλεπα παλι το παλιο site.

 

 

 

Ρε παιδια αλλαξα host και στο domain έβαλα τους νέους Nameservers. Μου είπε οτι θέλει από 4-48 ώρες να αλλάξουνε κλπ. Το θέμα είναι οτι μετά από κανα 2ωρο έβλεπα το νέο site ,το δουλευα κλπ. Τώρα μετά πό 8 ώρες με ξαναγύρισε στο παλιό. Κοίταξα και στο papaki μην εγινε κατι με του nameservers αλλα είναι κανονικα οι καινούργιοι. 

 

Είναι λογικό?

 

Χρησιμοποιησα και αυτο το site http://www.whatsmydns.net/#A/

 

και δεν είναι ενημερωμένος μόνο του hong kong. Μπορεί να έχει σχέση αυτό?

 

Τώρα βλέπω και της ιταλιας κοκκινο, ενω ηταν πρασινο πριν

 

 

gotham7878 μπέρδεψες τους λογαριασμους σου και απαντησες ως killer76

 

Προφανως ενημερωθηκαν οι πιο γνωστοι nameservers και λύθηκε το πρόβλημα. Άλλη φορά και αν θελεις να δουλέψεις άμεσα στο καινουργιο host, μπορείς στο host του υπολογιστη σου να βάλεις χειροκινητα τη νεα ip και μετά απο 36-48 ώρες το αφαιρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

gotham7878 μπέρδεψες τους λογαριασμους σου και απαντησες ως killer76

 

Προφανως ενημερωθηκαν οι πιο γνωστοι nameservers και λύθηκε το πρόβλημα. Άλλη φορά και αν θελεις να δουλέψεις άμεσα στο καινουργιο host, μπορείς στο host του υπολογιστη σου να βάλεις χειροκινητα τη νεα ip και μετά απο 36-48 ώρες το αφαιρείς.

 

α) Απο τον ίδιο υπολογιστή μπαίνουμε 10 άτομα και ειχε ξεχάσει ο άλλος logout .

 

β) Τώρα πάλι ξαναβλέπω το παλιό. Υπάρχει άλλος τρόπος ρε γαμώτο να ξέρω τι γίνεται? Άλλες 2 φορές είχα κάνει αυτή την διαδικασία και σε 6-7 ώρες ηταν όλα οκ και τέλος  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ι give up.δεν ξερω τι αλλο να προτεινω.με ποιον μπορεις να μιλησεις τωρα ειναι μεγαλη ιστορια.μηπως εστρωσε τωρακαι απλα ειχε καθυστερησει για τον χ υ λογο?βλεπεις ακομα το παλιο η οχι?με τους 3g providers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ι give up.δεν ξερω τι αλλο να προτεινω.με ποιον μπορεις να μιλησεις τωρα ειναι μεγαλη ιστορια.μηπως εστρωσε τωρακαι απλα ειχε καθυστερησει για τον χ υ λογο?βλεπεις ακομα το παλιο η οχι?με τους 3g providers?

Τώρα μάλλον έστρωσε. Δεν έχει πρόβλημα καθόλου σήμερα. Νομίζω ότι κάτι έγινε με μια υπηρεσία που είχα ενεργοποιήσει του siteground. To cloudflare. Τότε παρατηρήθηκε το πρόβλημα. Το απενεργοποιησα αλλά έπρεπε τελικά και εκεί να περιμένω 24+ ώρες. Ελπίζω να είναι το τελευταίο μήνυμα μου του νηματος, γιατί δεν αντέχω άλλο με αυτή την ιστορια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παρατηρώ ότι όταν βάζω onoma.gr δεν μπαίνει, ενώ όταν βάζω www.onoma.gr μπαίνει κανονικά. Τι να κάνω ρε γαμωτο? μου έχει σπάσει τα νεύρα

Με βάση το «τυπικό» της διαχείρησης domains και servers, το σκέτο onoma.gr δεν είναι ο σωστός τρόπος. Αυτό γιατί άλλο το www.onoma.gr άλλο το mail.onoma.gr αλλο το smtp.onoma.gr κλπ

 

Πρακτικά έχει «καθιερωθεί» να φτιάχνεται ένα alias το onoma.gr να ανακατευθύνει στο www.onoma.gr και πρέπει βεβαια να το υποστηρίζει και ο server που φιλοξενείται το site σου. Επικοινώνησε με την εταιρεία που σου κάνει host το site και πες τους να σε βοηθήσουν ώστε το σκέτο onoma.gr να πέφτει στο www.onoma.gr. Αν σου πουν οτι δεν γίνεται, τοτε δεν το υποστηρίζει ο server, αλλιως θα σε βοηθήσουν με το alias ή θα το φτιάξουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...