Προς το περιεχόμενο

iphone 4 radio προβλημα


mao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εδω και 20 μερες δεν μπορω να ακουςο ραδιο εχω το tunein k Windradio,Moυ βγαζη σφαλμα..καποιο προβλημα με το ρευμα ...καμια ιδεα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τί εννοείς πρόβλημα με το ρεύμα?</p>

 

Kανει buffering k meτα απο λιγο μου βγαζει..μηνημα προβλημα με το ρευμα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω iphone, αλλά πιθανολογώ ότι είναι κάποια κακή μετάφραση της εφαρμογής στα ελληνικά.  Εάν ισχύει αυτό, τότε όταν λέει "ρεύμα" εννοεί "stream".  Άρα το streaming των σταθμών. 

Επαναλαμβάνω, απλά μια υπόθεση κάνω.  Υπάρχει η δυνατότητα να την γυρίσεις στα αγγλικά και να ξαναδοκιμάσεις να μας πεις τί λέει;

 

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί με την ελεεινή μετάφραση που έκανε η Samsung στο Android.  Στην κατανάλωση μπαταρίας έλεγε "ραδιο" τόσο τοις εκατό (πολύ), και όλοι γκρίνιαζαν και έλεγαν "μα αφού δεν άκουσα καθόλου ραδιόφωνο".  Μόνο που εννοούσαν το radio, δηλαδή το κομμάτι του λογισμικού που ελέγχει το σήμα από όλες τις κεραίες, gprs, wifi, gps, κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω iphone, αλλά πιθανολογώ ότι είναι κάποια κακή μετάφραση της εφαρμογής στα ελληνικά.  Εάν ισχύει αυτό, τότε όταν λέει "ρεύμα" εννοεί "stream".  Άρα το streaming των σταθμών. 

Επαναλαμβάνω, απλά μια υπόθεση κάνω.  Υπάρχει η δυνατότητα να την γυρίσεις στα αγγλικά και να ξαναδοκιμάσεις να μας πεις τί λέει;

 

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί με την ελεεινή μετάφραση που έκανε η Samsung στο Android.  Στην κατανάλωση μπαταρίας έλεγε "ραδιο" τόσο τοις εκατό (πολύ), και όλοι γκρίνιαζαν και έλεγαν "μα αφού δεν άκουσα καθόλου ραδιόφωνο".  Μόνο που εννοούσαν το radio, δηλαδή το κομμάτι του λογισμικού που ελέγχει το σήμα από όλες τις κεραίες, gprs, wifi, gps, κλπ....

 

Ακριβώς αυτό.

Αν είχες αγγλική γλώσσα θα σου έβγαζε "uknown stream error"

 

Επειδή χρησιμοποιώ την ίδια εφαρμογή, εγώ κάνω τα εξής:

 

α. κλείνω την εφαρμογή εντελώς

β. ελέγχω ότι έχω προσβαση στο διαδίκτυο, ακόμα κι αν έχω ένδειξη για wifi ή 3g (φορτώνοντας μια σελίδα στο safari)

γ. επανεκκινώ την εφαρμογή και της δίνω χρόνο να "δει" την σύνδεση

δ. διαλέγω πάλι τον σταθμό της αρεσκείας μου

ε. αν πάλι βγάζει stream error διαλέγω έναν άλλο σταθμό και αφού ξεκινήσει να μεταδίδει, ξαναδιαλέγω τον προηγούμενο σταθμό

στ. αν πάλι δεν παίζει σημαίνει πως το πρόβλημα βρίσκεται στον σταθμό που διάλεξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...