Προς το περιεχόμενο

απορια για μνημες μητρικης


panos_vas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης, θελω να παρω μια μητρικη και στον τυπο για την υποστηριξη μνημων λεει 4 x DIMM, Max. 64GB DDR3 1066/1333/1600/1866*/2000*/2133*/2200*/2400*/2600*/2666*/2800*/3000*(*OC) οι μνημες που ειναι με τα αστερακια και υπαγονται στο oc τι σημαινει? οτι για να υποστηριξει και να τρεξει σωστα την μνημη στα 1866 πχ θα πρεπει να κανω overclocking στον επεξεργαστη? δλδ, αμα παρω αυτη την μητρικη και τοποθετησω μια μνημη στα 1866 χωρις overclοcking θα τρεχει στα 1600 :huh: ? σε default χρονισμους του επεξεργαστη τρεχει μνημες μεχρι τα 1600? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα την μητρική και τις ram αλλα κυρίως την μητρική για να λειτουργήσουν πανω απο μια συχνότητα πρέπει να κανεις εσυ τις ρυθμίσεις μεσα στο bios στις ram για να παίξουν στα 1866 2000 κτλπ , οπως τους χρονισμούς  και το ρεύμα που θα παίρνουν και παλι όμως μπορείς να μην λειτουργήσουν σωστά η και καθόλου, ασε που σε τελική ανάλυση δεν θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά πανω απο 1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε καλυτερα να κρατησω αυτες που εχω για καμια 3 ετια ακομα, ηδη τις εχω 3 χρονια και τις ειχα παρει τοτε 50 το dimmακι. Δεν μου πηγαινε η καρδια να τις δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...