Προς το περιεχόμενο

ερωτευμενος lexmark x264dn


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

ΜΙας φιλης ο εκτυπωτης τρωει φρικη και εκτυπωνει ακαταπαυστα 1-2 σειρες σε καθε σελιδα με "κινεζικα"(γραμματοσειρα wingdings η καποια περεμφερης) ->ερωτηματικα,καρδουλες,φατσουλες κτλ.

 

Για αρχη εκανα install/unistall τους drivers και hard reset στον εκτυπωτη αλλα το προβλημα ως δια μαγειας επανεμφανιζετε μονο του μετα απο μερικες ωρες.

 

Ειναι συνδεμενος σε λαπτοπ με i5 520,4gb ram,win7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο εκτυπωτης τυπωνει παπακια καρδουλες και γενικως σκουπιδια,ειναι θεμα επικοινωνιας.Ειτε drivers ,ειτε καλωδιο,ειτε λειτουργικο.Δοκιμασε να τον στησεις πανω σε ενα αλλο pc.Τυπωσε επισης ενα configuration page του ιδιου του εκτυπωτη που δεν χρησιμοποιει επικοινωνια.

Και το hard reset,πολυ εξυπνη κινηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποτε γινετε hard reset σταματαει να εκτυπωνει μονος του.

Επιπλεων με φρεσκους drivers εκτυπωνει ~10 σελιδες κανονικα και μετα απο καποια ωρα ξεκινανε παλι οι καρδουλες,παπακια κτλ...

 

Το εψαξα λιγο και παιζει να φταει ενας ιος(bugbear),αρχικα φαινετε να εχει ακριβως τα ιδια συμπτωματα με αυτο το ποστ->

 http://www.techsupportforum.com/forums/f139/solved-network-printers-printing-garbage-bugbear-virus-459081.html

 

Αλλα ετρεξε ενα χαζο removal-tool της symantec ( http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2002-100117-4923-99 ),δυστηχως ομως δεν βρηκε τιποτα.

 

 

Τωρα για το καλωδιο δεν το ειχα σκεφτει και την ρωτησα εαν ηταν καινουργιο αλλα μου ειπε πως το ειχε απο τον παλιο εκτυπωτη(4ετια) οποτε φευγω να δοκιμασω με αλλο καλωδιακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε αρχικα να τον αποσυνδεσεις τελειως και μετα δοκιμασε σε αλλο pc.Μπορει να ειναι και ιος καθως λενε στο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω την αληθεια μου περασε απο το μυαλο να στησω τον εκτυπωτη με ethernet αλλα βαρεθηκα να ψαχνομαι,εαν δεν βρεθει ακρη θα το κανω και αυτο.

 

Τωρα εβαλα να τρεχει και το stinger της mcafee και βλεπουμε...

 

Αν και μου κανει εντυπωση να επιβιωσε ο bugbear κοντα 10ετια και να μην τον πιανουν τα antivirus (avg εχει πανω).

 

Δοκιμαζω και το καλωδιο μετα.

 

Αλλα γενικοτερα μου εχει σπασει τα νευρα γιατι εχω ασχοληθει κοντα ενα 5ωρο με την μ@αλακια!



Υ.Γ Δοκιμασα και περασα drivers κ στο δικο μου λαπτοπ και εκτυπωνει κανονικα,αλλα το προβλημα εμφανιζετε αρκετα αργοτερα 

(ωρες μετα δλδη) οποτε ειναι δυσκολο να το σιγουρεψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ Δοκιμασα και περασα drivers κ στο δικο μου λαπτοπ και εκτυπωνει κανονικα,αλλα το προβλημα εμφανιζετε αρκετα αργοτερα 

(ωρες μετα δλδη) οποτε ειναι δυσκολο να το σιγουρεψω...

Tι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια?.Αντε την ελυσες την βλαβη.Αν δεν συνελθει με τα αντιβιοτικα πες στην κοπελα format και επειγοντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω την αληθεια μου περασε απο το μυαλο να στησω τον εκτυπωτη με ethernet αλλα βαρεθηκα να ψαχνομαι,εαν δεν βρεθει ακρη θα το κανω και αυτο.

 

καλά αυτό κάντο για τη γενικότερη ευκολία της, είναι σχετικά εύκολο με τα windows , απλά επειδή έχω κι εγώ lexmark πολυμηχάνημα έχε στο νου σου ότι κατά πάσα πιθανότητα θα θες και το cd για οδηγούς, μην περιμένεις να τους βρει online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...