Προς το περιεχόμενο

Δεν ξεκιναει...


alani123321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις εστησα ενα πισι πρωτη φορα μονος χωρις να εχω ιδιαιτερη σχεση με το αντικειμενο.Αφου παιδευτικα κυριως με το που μπαινουν τα καλωδια του κουτιου με αποτελεσμα να κανω λαθη και να μν ξεκιναει το pc οταν πατουσα το κουμπι, τελικα τα εβαλα σωστα (αν και εχω αμφιβολιες) και πηρε μπρος..Ανεμιστηρες απο καρτα, cpu και ταυτο που χει το κουτι ετρεχαν.Το θεμα ειναι οτι η οθονη δν ανταποκρινεται καθολου..λεει ελεξτε τη τροφοδοσια της οθονης.

 

Η μητρικη ειναι asrock 970 extreme3 και κουτι το k380 coolermaster.

 

thnx in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κοιτα αν εβαλες καλα την καρτα γραφικω. Κοιτα αν η καρτα γραφικων παιρνει εξτρα ρευμα με καλωδιο μηπως δεν το εχεις βαλει. Αν εχει και OnBoard καρτα γραφικων βγαλε την αλλη και δοκιμασε μια την Onboard να δεις. Κανε αυτα και μετα βλεπουμε.

 

 Για τα καλωδιακα του κουτιου, παρε το Manual τις μιτρικης και λεει μεσα που μπαινει το καθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ειχε μπει σωστα το 8-πιν τελικα..λυθηκε το θεμα, εκανα και install και τα windows..δν εχω βγαλει ακρη απτη μπροστινη usb2.0 θυρα του κουτιου (την usb 3.0 την εβαλα και λειτουργει κανονικα).αλλα ελπιζω θα το βρω..το καλωδιο acs97 toy koytioy δε καταλαβα που μπαινει επισης..ελπιζω να τα λυσω αυτα τα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπάινει συνήθως. Είναι για τον ήχο του front panel. Εσυ δεν θα το βάλεις εαν έχεις και ενα καλωδιάκη που λέει hd-audio.  Πιο Κουτί έχεις και ποια mobo ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ac 97??? απο ποτε ειναι το κουτι? hd audio εχουν ολα τωρα πια. Aνεβασε φωτο απο μεσα στο κουτι να δουμε τι γινεται για να σε βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...