Προς το περιεχόμενο

Κονσόλα ήχου


Takken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Σε προηγούμενο θέμα είχα γράψει πως ενδιαφερόμουν για Midi controller λόγο του ότι ένα φιλαράκι έχει σταθμό στο Internet και γενικά για προσωπική χρήση.

(Σημείωση: Αγόρασα τελικά το Mixtrack τής Numark. Είναι υπέροχο και δουλεύει άψογα χωρίς κάποια ρύθμιση στο Virtual Dj 7 Pro που έχω εγώ. Το αναγνώρισε αυτόματα).

 

Στο θέμα μας, μιας και κάνω εκπομπή από Virtual Dj υπάρχει κάτι σε κονσόλα που θα μπορούσα να πάρω και να συνδεθεί και με το midi (το midi συνδέετε με θύρα usb απευθείας στο pc και παίρνει ρεύμα από εκεί) ώστε να μπορώ να έχω και κονσόλα για να βάζω και μικρόφωνα με μεγάλο καρφί (που έχω αλλά δεν χρησιμοποιώ λόγο έλλειψης κονσόλας) και να δουλεύει και το midi?

 

Αν υπάρχει θέμα με το λογισμικό (γιατί το VDJ δέχεται εντολές mdi που αρκετές κονσόλες δεν στέλνουν τέτοιου είδους εντολές από όσο ξέρω) μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο λογισμικό που δουλεύει και κονσόλα και Midi? Ας πούμε στους ραδιοφωνικούς σταθμούς στα fm τι κονσόλες έχουν και ποιο λογισμικό χρησιμοποιούν (αν γνωρίζετε φυσικά);

 

Ευχαριστώ πολύ, κάθε γνώμη,σχόλιο... δεκτά :)

Επεξ/σία από Takken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν παίρνεις απλά μια κάρτα ήχου? πάνω σε αυτή θα βάλεις τα μικρόφωνα και θα έχεις και τον controller για το midi στο usb για να ελέγχεις το πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μικρόφωνα όπως είπα έχουν μεγάλο καρφί για κονσόλα και όχι το 3.5 για μικρόφωνα pc...

Πάντως πρότεινε μου καμία κάρτα ήχου να έχω υπόψιν μου γιατί θέλω να πάρω η αλήθεια είναι. Θα προτιμούσα μια αρκετά καλή και αν γίνεται 5.1 ή κάτι τέτοιο από ότι έχω ακούσει γιατί έχω 5.1 ηχεία και θέλω να συνδέσω εκτός από το γνωστό πράσινο καλώδιο το μαύρο και πορτοκαλί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή αυτή θα την βάλω στο pc και θα μπορώ να συνδέσω μικρόφωνα πάνω και να παίζουν όλα στο VDJ;;

Επεξ/σία από Takken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα νακας, elina.gr, musicorama.gr

αυτα θυμαμαι τωρα απο ελληνικα αλλιως thomann.de εγγυηση

 

και δες και αγγελιες στο noiz.gr αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...