Προς το περιεχόμενο

7870 myst πρόβλημα


billysK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . έχω Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2838652/PowerColor-Radeon-HD7870-2GB-PCS-Myst-Edition.html">αυτή την κάρτα και σήμερα το πρωί όταν άνοιξα το pc τα γράμματα και γενικά τα γραφικά ήταν τραβηγμένα προς τα πάνω ... μετά από 2-3 resets έστρωσε . μου το είχε κάνει και την πρώτη μέρα που έστησα το μηχάνημα , αλλά ήταν το καλώδιο , να σημειωθεί ότι την έχω συνδέσει με καλώδιο rgb και adaptoraki dvi . μήπως φταίει αυτό ? η οθόνη είναι Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2896051/LG-23EA63V.html">αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VGA με DVI adaptor εννοεις μηπως?

Εχεις δοκιμασει με καλωδιο HDMI απευθειας απο την καρτα στην οθονη? η οθονη σου υποστηριζει τετοια συνδεση και το ιδιο και η

καρτα σου.

Αν δεν εχεις τα καλωδια αυτα ειναι αρκετα φθηνα και δεν πιστευω να εχεις καποιο προβλημα.

Τωρα αν εχει προβλημα η καρτα καθαυτη εγω δεν ξερω τοσα πολλα.

Παντως γιατι το εχεις με ανταπτορα και οχι HDMI? Θα παρατηρησεις τεραστια αλλαγη στα γραφικα αν εχεις VGA και αλλαξεις σε HDMI....

Σαν να πηρες νεο υπολογυστη θα νιωσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι  VGA με DVI adaptor είναι . μήπως θα ήταν καλύτερα να πάρω dvi καλώδιο ? και αν πάρω hdmi καλώδιο ξέρεις να μου προτείνεις που να μην έχω προβλήματα ( γιατί συνδέω το λάπτοπ με την tv μου και δεν έχω εικόνα ενώ έχω ήχο ,το είχα πάρει 50c από carrefour )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλώδιο hdmi που περνάει και ήχος και εικόνα και θα εισαι κομπλέ , δεν χρειάζεται να παρεις κανενα πανάκριβο μάρκα κτλπ ενα κλασσικό θα κανει τη δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι καλώδιο πήρες 50c

Αλλά κυκλοφορούν μια χαρά hdmi με 5 ευρώ.

Πέτα το αναλογικό καλώδιο, πιθανότατα θα δεις και βελτίωση με το ψηφιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...