Προς το περιεχόμενο

Windows 8.1: Έτοιμα προς το «τέλος Αυγούστου»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα windows 8 συμματοδοτούν για την microsoft την αλλαγή στόχου της εταιρείας που είναι πλέον τα tablet και όλες οι συσκευές με οθόνες αφής ενώ από τι φαίνετε για την εταιρεία τα dekstop συστήματα έτσι όπως τα γνωρίζουμε τώρα θεωρούνται παρελθών.

Δεν ξέρω αν τους βγεί το όλο πράγμα αλλά νομίζω ότι γυρίζουν την πλάτη τους στα dekstop εργασίας καθώς και σε χρήστες που κάνουν παραγωγική δουλειά με τον υπολογιστή τους και θέλουν κάτι ποιο άμεσο και λειτουργικό από αυτό που είναι σήμερα τα windows 8

Η εμπειρία δείχνει ότι όταν δημιουργείτε ένα κενό στον χώρο κάποιος σίγουρα θα τρέξει να το καλύψει.

 

 

Μα είναι ξεκάθαρο αυτό. Σου λέει έχω ένα πολύ καλό λειτουργικό για desktop (Win 7). Μείνε με αυτό. Αλλά άσε με μπας και με τα 8 τσιμπήσω και τίποτα από το mobile (tablet-smartphone) μερίδιο. Οι τελευταίες στατιστικές δείχνουν ότι πλέον οι χρήστες desktop αναβαθμίζουν με πολύ βραδύτερο ρυθμό κάθε 3-4 χρόνια ενώ αντίθετα ο ρυθμός ανανέωσης σε tablet-smartphone είναι 1-2 χρόνια. Άρα το ψωμί πλέον είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση άσχετη.

έχω έναν Vaio  με i5, 1gb Nvidia, 4gb ram είναι 2ετιας, θα έχω πρόβλημα αν περάσω τα 8αρια? στον Toshiba που είχα, είχα θέμα με το ασύρματο δίκτυο, έκανε κάποιες μικρο καθυστερήσεις μερικές φορές... φυσικά έχουν διαφορετικο ασύρματο ανταπτορα... έχει κανείς Vaio 2ετιας που να τα εχει βάλει?

Kάνεις πλάκα ε? Δεν έχω windows 8 αλλά σχεδόν αποκλείω να 'χεις θέμα! Δηλαδή τι θέλουν? i7?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο και τα tablet με RT θα δίνει δωρεάν η MS. Κανένας κατασκευαστής δεν φαίνεται διατεθειμένος να ξανασχοληθεί μαζί τους και ακόμα και τα surface δεν πουλάνε.

 

Και την κατάσταση με το start menu αντί να τη βελτιώσει την έκανε χειρότερη. Τώρα απλά εχει ενα άχρηστο πράγμα να πιάνει χώρο στην taskbar. Ούτε αυτοί που ήθελαν start menu είναι ευχαριστημένοι, ούτε αυτοί που ήθελαν να μείνουν ως έχουν τα πράγματα.

Εχεις βαθεια γνωση της αγορας....χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάνεις πλάκα ε? Δεν έχω windows 8 αλλά σχεδόν αποκλείω να 'χεις θέμα! Δηλαδή τι θέλουν? i7?!

Σε Thinkpad me Core 2 Duo τα εχω βαλει , με 3γβ ραμ και πανε μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το 8.1 δεν ανεβασουν τις πωλησεις της νεας πλατφορμας, οπως ελπιζει ο Ballmer, να ελπιζουμε σε καθαιρεση του φαλακρα απο το αξιωμα του;

Μακαρι να γι νει  αυτο , γιατι αν και ειμαι φουλ φανατικος με την Μαικροσοφτ αλλα ο Χοντρουλης με χαλαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζεται νεο αιμα η ΜΣ, ενα ηγετη με οραμα, νεα φιλοσοφια και @@. 

Ο Ballmer προσφερε οτι ειχε να προσφερει, ο κυκλος του ολοκληρωθηκε.

σειρα εχει αλλος, μπας και ξαναγινει η ΜΣ πρωτοπορος στις τεχνολογικες εξελιξεις και οχι να τις ακολουθει απο πισω οπως κανει τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάνεις πλάκα ε? Δεν έχω windows 8 αλλά σχεδόν αποκλείω να 'χεις θέμα! Δηλαδή τι θέλουν? i7?!

 

Εγώ τα έβαλα σε Turbo-X laptop με i7, 8GB RAM και SSD παρακαλώ και παρουσίασαν προβλήματα. Όχι προβλήμα ταχύτητας αλλά πρόβλημα σταθερότητας (ο windows explorer επανεκινούσε κάθε φορά που άφηνα ανοικτή την εξερεύνηση αρχείων, άσε που αν εκείνη τη στιγμή έκανα μεταφορά αρχείων αυτή πάγωνε). Τα έβγαλα λοιπόν και τρέχει τώρα μια χαρά με τα 7άρια. Άρα παίζει ρόλο και η συμβατότητα του hardware και των οδηγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...