Προς το περιεχόμενο

Smartphone εως 150 euro


giorgos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην "καιω" νέο θέμα θα το γράψω εδω.

 

Σκέφτομαι να κάνω upgrade από ένα Nokia C3 που έχω (symbian) σε Win8. Είμαι ανάμεσα σε Lumia 520 και HTC 8S (έχω βρεί και τα δύο σε πολύ κοντινή τιμή γύρω στα 130). Και τα δυο φαίνονται πανομοιότυπα απ ότι βλέπω, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.
 
Φυσιολογικά πάω για το Nokia κυρίως λόγω δυνατότητας αλλαγής μπαταρίας, αλλά το HTC 8S όταν κυκλοφόρησε ήταν συσκευή των 300+ ευρώ. Το Lumia 520 είναι των 160-170. Υπάρχει κάτι ουσιαστικά καλύτερο στο HTC σε σχέση με το Nokia;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην "καιω" νέο θέμα θα το γράψω εδω.

 

Σκέφτομαι να κάνω upgrade από ένα Nokia C3 που έχω (symbian) σε Win8. Είμαι ανάμεσα σε Lumia 520 και HTC 8S (έχω βρεί και τα δύο σε πολύ κοντινή τιμή γύρω στα 130). Και τα δυο φαίνονται πανομοιότυπα απ ότι βλέπω, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω.

 

Φυσιολογικά πάω για το Nokia κυρίως λόγω δυνατότητας αλλαγής μπαταρίας, αλλά το HTC 8S όταν κυκλοφόρησε ήταν συσκευή των 300+ ευρώ. Το Lumia 520 είναι των 160-170. Υπάρχει κάτι ουσιαστικά καλύτερο στο HTC σε σχέση με το Nokia;

Το Nokia είναι γενικά ελάχιστα καλύτερο λόγω των εφαρμογών τις Nokia όπως το Nokia drive.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει flash στην κάμερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Camera, flashes κ.λπ. δεν με απασχολούν καθώς δεν θα τα χρησιμοποιήσω σχεδόν καθόλου.

 

Το Nokia με βολεύει και μένα περισσότερο νομίζω (και για τα apps της Nokia που ανέφερες και για αλλαγή μπαταρίας), απλά σκέφτομαι μήπως το HTC 8S είναι σημαντικά ανώτερο λόγω μεγάλης διαφοράς τιμής στο λανσάρισμα.

 

Αλλά και από αυτό που λες υποθέτω πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός είναι λίγο πιο ακριβό, αφετέρου θέλω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη. Ξέρω ότι το 520 έχει ελαφρά μεγαλύτερη (και χειρότερη) οθόνη από το 620, αλλά προτιμώ τη μεγαλύτερη οθόνη, έστω και για 0,2 ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...