Προς το περιεχόμενο

Πιστοποίηση απο Microsoft


Hambos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να δώσω το MCSA: windows server 2012 και έπειτα το MCSE, γιατί με το πτυχίο από Digital Graphics (web design (το development το έχω αυτοδίδακτος έπειτα από διάβασμα άπειρων βιβλίων), video efx/editing, graphics) δεν πάμε πουθενά, ειδικά σε μια χώρα που σου ζητάνε ποιότητα για ψίχουλα, τους λες μια τιμή την παζαρεύουν στα όρια της ξεφτίλας, και στην τελική σε πληρώνουν τα μισά από όσα κανόνισες. Με τους servers το έχω (με linux περισσότερο (κάτι σεταρίσματα VPS απο το scratch, γενικά πειραματισμός στο σπίτι με παλιούς υπολογιστές που μετατράπηκαν σε πειραματόζωα κτλ) αλλά πάνω στην ανάγκη...), τελος πάντων, αυτό που θέλω να ρωτήσω (ήδη έψαξα και δεν βρήκα κάτι), είναι υποχρεωτικό να πάω σε Training Center ή μπορώ απλά να στρώσω τον κώλο μου κάτω και να διαβάσω σπίτι με το κλιματιστικό και μετά απλά να πάω να κλείσω ραντεβού για να πάω να το δώσω;

 

Αποφάσισα για MCSA-MCSE ειδικότερα στον κλάδο του Private Clouding, γιατί σκέφτομαι να την κάνω για εξωτερικό γιατί εδώ τα πράγματα είναι γνωστά. Σκεφτόμουν και για Cisco αλλά περισσότερο με ενδιαφέρουν οι servers παρά τα δίκτυα.

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην κούρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...