Προς το περιεχόμενο

rent a car εξωτερικο


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να νοικιασω αυτοκινητο στη φινλανδια και αναρωτιομουνα αν το κανονικο μου διπλωμα που εχει εκδοθει το 1999 ισχυει καθως ειναι χωρα της ΕΕ. Γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο Βέλγιο, αν και στραβομουτσουνιάζουνε κάθε φορά που βλέπουν το ελληνικό δίπλωμα και μου ζητούν να βγάλω βέλγικο (να τα πάρουν κι αυτοί τα λεφτά τους...) δεν είχα πρόβλημα ως τώρα.

Και αστυνομία το δέχτηκε, και τροχαία, κι ένα δικαστήριο που είχα και μου το κράτησαν για τρεις μήνες σαν τιμωρία, και νοίκιασα και αμάξι. Υπόψιν θέλεις οπωσδήποτε πιστωτική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχει πιστωτικη μπορει να δηλωθει ως δευτερος οδηγος και πρωτος αυτος με την πιστωτικη. αν παει μονος, ακυρο το παραπανω. επισης ακυρο αν αυτος με την πιστωτικη ... δεν εχει διπλωμα!

 

απλα συνηθως εχει εξτρα χρεωση αν δηλωθει δευτερος οδηγος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι δε δεχονται prepaid.. θελουν αν κατσει στραβη να εχουν απο καπου να παρουν χρηματα (χρεωνουν απευθειας πιστωτικη) οποτε οι prepaid δεν κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να δεχτούν το Ελληνικό δίπλωμα, αλλά για να είσαι σίγουρος, μπορείς να πας στην ΕΛΠΑ και να βγάλεις ένα διεθνές δίπλωμα. Πληροφορίες εδώ.

 

Πιστωτική οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να δεχτούν το Ελληνικό δίπλωμα, αλλά για να είσαι σίγουρος, μπορείς να πας στην ΕΛΠΑ και να βγάλεις ένα διεθνές δίπλωμα. Πληροφορίες εδώ.

 

Πιστωτική οπωσδήποτε.

Δεν υπάρχει πιθανότερο. Θα το δεχτούν θέλουν ή όχι, αλλιώς ας πάρει τηλέφωνο στην πρεσβεία να τους ενημερώσουν για ποιον λόγο δεν δέχονται επίσημο έγγραφο χώρας ΕΕ.

Εκτός και αν γουστάρει να δώσει χρήμα για καινούργιο δίπλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πιθανότερο. Θα το δεχτούν θέλουν ή όχι, αλλιώς ας πάρει τηλέφωνο στην πρεσβεία να τους ενημερώσουν για ποιον λόγο δεν δέχονται επίσημο έγγραφο χώρας ΕΕ.

Εκτός και αν γουστάρει να δώσει χρήμα για καινούργιο δίπλωμα.

Και είμαι σίγουρος οτι η πρεσβεία θα τρέξει να βοηθήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νοίκιασα αυτοκίνητο στη Σουηδία από την Budget. Η χρεωστική μου (Debit) δούλεψε μια χαρά στην πληρωμή του ποσού. Το μόνο θεμα που ειχα ήταν ότι το παλικάρι εκεί μου είπε πως κανονικά χρειάζεται πιστωτική για κάθε ενδεχόμενο αλλά αν του υποσχόμουν πως θα αφήσω γεμάτο το ντεπόζιτο δεν θα υπηρχε κανένα θέμα. Σε μερικά θέματα οι Σουηδοί τα σπάνε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είμαι σίγουρος οτι η πρεσβεία θα τρέξει να βοηθήσει!!!

Στη δική μου περίπτωση δούλεψε. Εξάλλου αυτούς θα φοβήσεις (το γραφείο), όχι την πρεσβεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

σε περίπτωση που δεν είμαστε σε χώρα ΕΕ.

Συγκεκριμένα Αλβανία και Σκόπια.

μπορούμε να νοικιάσουμε κανονικά με το ελληνικό δίπλωμα; υποθέτω ναι αλλά είπα να ρωτήσω.

 

και επίσης στην ελλάδα είναι δύσκολο εως αδύνατο να νοικιάσεις αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική κάρτα. σε αυτές τις χώρες τι γίνεται;

σε ένα site απο γραφείο ενοικίασης που διάβασα έλεγε ότι δέχονται και μετρητά.

 

να υποθέσω ότι μεγάλα γραφεία (sixt) αποκλείεται να σου νοικιάσουν χωρίς πιστωτική ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δωσανε τελικα χωρις να κρατησουν καν στοιχεια πιστωτικης. Τους πληρωσα μετρητα και αφησα 300 ευρω ως σαν security deposit τα οποια θα τα παρω πισω τη δευτερα που θα παω το αυτοκινητο. Sixt εταιρεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...