Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή xbox 360 με ps3


andrikakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!
Έχω 4-5 μήνες ένα slim xbox 360 4GB RGH. Όλα καλά, απόλυτα ικανοποιημένος αλλά από exclusives δεν μου κινεί πολύ το ενδιαφέρον.
Βλέποντας ιδικά το επικό the last of us και τα uncharted ψήνομαι υπερβολικά να αλλάξω το x360 με ένα ps3!
Επίσης σκέφτομαι να μην το τσιπάρω αν τελικά το αγοράσω για να είμαι στο psplus που έχω ακούσει ότι κατά καιρούς δίνει ωραίες προσφορές! Επίσης θα μπορώ να νοικιάζω, πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω στο xbox αφού το κοντινότερο video club μου δεν έχει παιχνίδια του.
 
Τώρα θα ήθελα τα φώτα σας! Τι μου προτείνετε; Να κάνω την ανταλλαγή; Αν ναι να το τσιπάρω ή όχι; Επίσης, με ποιο ps3 να το ανταλλάξω; (phat,slim,super slim)
Ευχαριστώ πολύ. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS Plus δεν κάνει απλώς προσφορές κατά καιρούς, δες το ανάλογο thread για λεπτομέρειες. Γνώμη μου είναι να μην το τσιπάρεις, να βάλεις Plus και να προτιμήσεις slim, αν βρεις. Το super slim φαίνεται κάπως πιο φτηνιάρικο εξωτερικά/αισθητικά, αλλά κάτω από το "καπό" δεν υπάρχουν διαφορές, απ' όσο ξέρω. Μακριά από phat. 

 

Με δεδομένο ότι οι αποκλειστικότητες του 360 δε σου κάνουν κλικ, το μόνο που θα έπρεπε να αναλογιστείς, θεωρώ, είναι το αν τα shooters και ειδικότερα τα online shooters είναι σημαντικά για σένα, καθώς το 360 έχει και καλύτερο χειριστήριο και καλύτερο online γι' αυτά. Αν αυτά δε σε καίνε εγώ λέω ναι, να το αλλάξεις με PS3. Και θα παίξεις τα παιχνίδια που ψήνεσαι, όπως λες, και σε συμφέρει οικονομικά πλέον.

 

Πριν το αλλάξεις, όμως, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και παίξε το Red Dead Redemption στο 360. Υπάρχει και στο PS3, αλλά η έκδοση του 360 είναι ανώτερη. Το ίδιο ισχύει και για το Skyrim, αν σε ενδιαφέρει αυτό. Το RDR οπωσδήποτε όμως. Και τσέκαρε και το Witcher 2, που στις κονσόλες είναι 360 exclusive. Μπορεί να το έχεις κάνει ήδη, αλλά συνήθως παραβλέπεται αυτό όταν μιλάμε για αποκλειστικότητες του 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS Plus δεν κάνει απλώς προσφορές κατά καιρούς, δες το ανάλογο thread για λεπτομέρειες. Γνώμη μου είναι να μην το τσιπάρεις, να βάλεις Plus και να προτιμήσεις slim, αν βρεις. Το super slim φαίνεται κάπως πιο φτηνιάρικο εξωτερικά/αισθητικά, αλλά κάτω από το "καπό" δεν υπάρχουν διαφορές, απ' όσο ξέρω. Μακριά από phat. 

 

Με δεδομένο ότι οι αποκλειστικότητες του 360 δε σου κάνουν κλικ, το μόνο που θα έπρεπε να αναλογιστείς, θεωρώ, είναι το αν τα shooters και ειδικότερα τα online shooters είναι σημαντικά για σένα, καθώς το 360 έχει και καλύτερο χειριστήριο και καλύτερο online γι' αυτά. Αν αυτά δε σε καίνε εγώ λέω ναι, να το αλλάξεις με PS3. Και θα παίξεις τα παιχνίδια που ψήνεσαι, όπως λες, και σε συμφέρει οικονομικά πλέον.

 

Πριν το αλλάξεις, όμως, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και παίξε το Red Dead Redemption στο 360. Υπάρχει και στο PS3, αλλά η έκδοση του 360 είναι ανώτερη. Το ίδιο ισχύει και για το Skyrim, αν σε ενδιαφέρει αυτό. Το RDR οπωσδήποτε όμως. Και τσέκαρε και το Witcher 2, που στις κονσόλες είναι 360 exclusive. Μπορεί να το έχεις κάνει ήδη, αλλά συνήθως παραβλέπεται αυτό όταν μιλάμε για αποκλειστικότητες του 360.

Τελεια! Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Και εγω slim θελω κατα βαθος να παρω :P

Ναι παιζω και shooters και πραγματικα το αγαπω αυτο το controller! Αλλα πιστευω οτι αξιζει να το θυσιασω για τα exclusives.

Επισης το ον λαιν κομματι δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου.οπως ειπα ειναι τσιπαρισμενη με rgh η κονσολα οποτε δεν εχω καν xbox live.

Τα παιχνιδια θα τα κοιταξω καποια στιγμη :)

 

αα κι αλλη ερωτηση. Ποσα GB ειναι καλα να παρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, ναι, δεν το πρόσεξα ότι ήταν rgh το 360 σου. 

 

Αν πάρεις super slim μην πάρεις το 12άρι, εννοείται :P

Από εκεί και πέρα, οτιδήποτε από 160 και πάνω σε καλύπτει. Τα παιχνίδια του Plus, αφού τα κατεβάσεις όταν είναι διαθέσιμα, μπορείς να τα σβήσεις και να τα ξανακατεβάσεις όποτε θες, αρκεί να έχεις Plus, οπότε δεν είναι μεγάλο θέμα. Λίγα είναι τεράστια (πάνω από 10gb), άλλωστε. 

 

Οσο για το controller, αν δεις ότι σου σπάει τα νεύρα ή δε σε βολεύει καθόλου το Dual Shock, υπάρχουν τρόποι να χρησιμοποιήσεις το χειριστήριο του 360 ή άλλα που μοιάζουν με αυτό. Αν φτάσεις εκεί το ψάχνεις τότε. Δε χρειάζεται να επωμιστείς επιπλέον έξοδο προκαταβολικά για κάτι που μπορεί να μη σου είναι τόσο θέμα τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από την κονσόλα είναι 50 η ετήσια, αλλά κατά καιρούς παίζουν διάφορες προσφορές σε κάρτες στα καταστήματα (θυμάμαι άτομα εδώ μέσα να λένε κάτι για 37 ευρώ; ) Τσέκαρε τα ανάλογα threads. Το ένα είναι πολύ πρόσφατο και θα βρεις όλες τις πληροφορίες για το Plus συγκεντρωμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η καλυτερη εποχη να αγορασεις ΠΣ3 αυτη τη στιγμη.

Βρισκεις μεταχειρισμενες σλιμ φτηνα 150 ευρω και ενα σωρο παιχνιδια μεταχειρισμενα 10-15 ευρω το πολυ

Αν πας σε μεταχειρισμενο απο τη στιγμη που θες να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια Plus συμβουλευω καλυτερα Slim 320. Και το 160αρι καλο ειναι θα βολευτεις αν και καποια στιγμη θα αρχισεις να σβηνεις αν σκοπευεις να τη κρατησεις 2 χρονια (για Plus μιλαω παντα). Μικρη η διαφορα στη τιμη οποτε δεν υπαρχει λογος να συμβιβαστεις με μιση χωρητικοτητα

Οσον αφορα τα SuperSlim τα καινουρια. Ειναι καλα, δεν εχουν παρουσιασει προβληματα αν και ειναι νωρις ακομη αλλα το θεωρω δυσκολο να βγαλουν γιατι εχουν μικροτερη καταναλωση και οι cpu + gpu ειναι κι αυτες χαμηλης καταναλωσης.

Απο τη στιγμη που μιλας για Plus αυτοματως απορριπτεται το SuperSlim 12Gb. ξεχνα το γιατι θα δες ακομη 60 ευρω να βαλεις σκληρο μαζι με mounting bracket που χρειαζεται. Αυτη τη στιγμη δε συμφερει η αγορα του σε αυτη τη τιμη. Οποτε πας για 500αρι superslim που θα σου ρθει ιδια τιμη αν εβαζες εξτρα σκληρο στο 12αρι.

Η συμβουλη μου ειναι ΜΑΚΡΙΑ απο οποιοδηποτε μοντελο ΦΑΤ γιατι δεν ξερεις τι θα σου βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πηρα slim 250 στα 130 συν ενα παιχνίδι δώρο. Σήμερα μια κάρτα συνδρομής για το Plus στα 15 ευρώ αρα σύνολο 145. Αυτα ειναι τα έξοδα για κονσόλα. Απο εδω και περα εχει download original free games !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πηρα slim 250 στα 130 συν ενα παιχνίδι δώρο. Σήμερα μια κάρτα συνδρομής για το Plus στα 15 ευρώ αρα σύνολο 145. Αυτα ειναι τα έξοδα για κονσόλα. Απο εδω και περα εχει download original free games !!!

θελεις να μας πεις απο που τα αγορασες γιατι με ενδιαφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χτες πηρα slim 250 στα 130 συν ενα παιχνίδι δώρο. Σήμερα μια κάρτα συνδρομής για το Plus στα 15 ευρώ αρα σύνολο 145. Αυτα ειναι τα έξοδα για κονσόλα. Απο εδω και περα εχει download original free games !!!

θελεις να μας πεις απο που τα αγορασες γιατι με ενδιαφέρει?
Δεύτερο χέρι απο εδω ...εχει πολλά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σας!
Έχω 4-5 μήνες ένα slim xbox 360 4GB RGH. Όλα καλά, απόλυτα ικανοποιημένος αλλά από exclusives δεν μου κινεί πολύ το ενδιαφέρον.
Βλέποντας ιδικά το επικό the last of us και τα uncharted ψήνομαι υπερβολικά να αλλάξω το x360 με ένα ps3!
Επίσης σκέφτομαι να μην το τσιπάρω αν τελικά το αγοράσω για να είμαι στο psplus που έχω ακούσει ότι κατά καιρούς δίνει ωραίες προσφορές! Επίσης θα μπορώ να νοικιάζω, πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω στο xbox αφού το κοντινότερο video club μου δεν έχει παιχνίδια του.
 
Τώρα θα ήθελα τα φώτα σας! Τι μου προτείνετε; Να κάνω την ανταλλαγή; Αν ναι να το τσιπάρω ή όχι; Επίσης, με ποιο ps3 να το ανταλλάξω; (phat,slim,super slim)
Ευχαριστώ πολύ. :)

Γιατι αγορασες xbox και οχι το ps3 εξ αρχης ειναι η απορια μου??? Αφου ειχες ολα αυτα τα υπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν είχε βγει το the last of us και γενικά δεν είχα σκεφτεί και πολύ το on line :-P. Μια χαρά είμαι με το boxακι μου κανένα παράπονο μόνο αυτό που είπα με τα exclusives περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...