Προς το περιεχόμενο

Κάψιμο κάρτας γραφικών


tasos41997

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

Καθώς χάζευα στο Facebook βλέπω έναν που είπε ότι του κάηκε η κάρτα γραφικών (Gtx 680) και μόλις τον ρώτησε ένας πως ;

 

Αυτός είπε Far Cry 3 Full γραφικά για ένα 12ωρο.

 

Και ρωτάω εγώ γίνετε να καεί μια κάρτα γραφικών και τόσο καλή από ένα παιχνίδι

 

Παίζω κι εγώ Far Cry 3 σε Full γραφικά όχι 12 ώρες βέβαια αλλά αρκετά έχω την (GeForce GTX 660) δηλαδή αυτός που έχει καλύτερη κάρτα από εμένα και του κάηκε δηλαδή εγώ αν έπαιζα 12ωρες τι θα γινόταν θα ανατιναζόταν το κουτί ;  :blink:  :blink:  :blink:

 

Επίσης ποια είναι η θερμοκρασία που θα μπορούσε να πάθει κάποια ζημιά μια κάρτα γραφικών ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν γίνεται :) εκτος και αν εισαι γαντέμης και πέσεις σε προβληματικό μοντέλο

Καποιο αλλο πρόβλημα θα ειχε ο φίλος , προφανώς θα ειχε προβλήματα με θερμοκρασίες και δεν το ειχε πάρει χαμπάρι η ειχε κανει κανα μεγάλο unstable overclock και έπαθε ζημιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Καθώς χάζευα στο Facebook βλέπω έναν που είπε ότι του κάηκε η κάρτα γραφικών (Gtx 680) και μόλις τον ρώτησε ένας πως ;

 

Αυτός είπε Far Cry 3 Full γραφικά για ένα 12ωρο.

 

Και ρωτάω εγώ γίνετε να καεί μια κάρτα γραφικών και τόσο καλή από ένα παιχνίδι

 

Παίζω κι εγώ Far Cry 3 σε Full γραφικά όχι 12 ώρες βέβαια αλλά αρκετά έχω την (GeForce GTX 660) δηλαδή αυτός που έχει καλύτερη κάρτα από εμένα και του κάηκε δηλαδή εγώ αν έπαιζα 12ωρες τι θα γινόταν θα ανατιναζόταν το κουτί ;  :blink:  :blink:  :blink:

 

Επίσης ποια είναι η θερμοκρασία που θα μπορούσε να πάθει κάποια ζημιά μια κάρτα γραφικών ;

max 97 o

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-660/specifications

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6800GT - καμένη - φουρνισμένη- έστρωσε, 8400m καμένη - φουρνισμένη έστρωσε-τα ξανατίναξε -ξαναφουρνίστηκε -πάπαλα.,9800GT καμένη- φουρνισμένη -πάπαλα ...έ απο τότε έβαλα μυαλό και δεν ξανακούμπησα πράσινη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6800GT - καμένη - φουρνισμένη- έστρωσε, 8400m καμένη - φουρνισμένη έστρωσε-τα ξανατίναξε -ξαναφουρνίστηκε -πάπαλα.,9800GT καμένη- φουρνισμένη -πάπαλα ...έ απο τότε έβαλα μυαλό και δεν ξανακούμπησα πράσινη

 

Τι εννοείς δεν ξανά ακούμπησες πράσινη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κάνει αν παίξεις 12 ώρες ή 1 ωρα. Αν είναι να υπάρχει θέμα με την κάρτα θα σου το βγάλει ασχέτως πόση ώρα παίζεις.

 

Ενα τυχαίο γεγονός είναι μην δίνεις βάση.

Απλά αυτα τα φαινόμενα κατά κόρον συμβαίνουν πιο πολύ στις πράσινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...