Προς το περιεχόμενο

Ethernet card no driver


skywalker84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω ενα παλιο συστημα p4 με μια καρτουλα ethernet pci!

Προσφατα του εκανα ενα φορματ αλλα και ολα καλα και ωραια ωσπου πηγα να περασω drivers και δεν εχω το συγκεκριμενο driver της καρτουλας!

Εχω φαει ολο το νετ και δεν το βρισκω πουθενα!Τα μονα στοιχει που λεει η καρτα πανω ειναι:

m-tek h16120dfg

και τιποτα αλλο!Καποια βοηθεια για το πως να καταφερω να βρω τον driver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει exe πρέπει να πας στην διαχείρηση συσκευών να βρεις την συκευή που θέλεις και μετα να τους περάσεις manual απο τον φάκελο με τα αρχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα καλως το προσπαθω και βλεπω



Μολις το δοκιμασα αλλα τιποτα καμια τυχη!

Βασικα οι κινησεις που εκανα ηταν manage στο my computer μετα device manager/update driver και οταν μου λεει αν πρεπει να συνδεθει στο net η να τα κανει απο καποιο φακελο εβαλα απο specific folder αλλα δεν εκανε κατι...εκανε το search του και μετα τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chipset της καρτας ποιο ειναι?γραφει κατι πανω στο τσιπακι η καρτα?



επισης αν το pc εχει καμποση μνημη μπορεις να βαλεις πανω windows 7 starter edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα κατεβασες αυτο που σου δωσα?εγω πιστευω θα παιξει.

εχει και το .exe μεσα εχει και το .sys αν δεν στο βαλει με το .exe δοκιμασε απο το βημα που εκανες με την επιλογη φακελου να επιλεξεις το φακελο που περιεχει το .sys μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα τα παντα αλλα exe δεν εχει!!!που ακριβως το βρηκες?μιλαμε παντα για επιλογη windows xp 32 bit!

το chipset της καρτας @poulinos γραφει απλα ενα IC με ενα αστερακι διπλα στο ic και μετα αριθμους!

απο κει και περα σε ολο το pcb της καρτας εχει ενα κωδικο μονο το m-tek h16120dfg!



βρηκα και ενα με exe απο το link της asus αλλα μου λεει "not foud any adapter"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν μπορείς βγάλε μια φωτογραφία σε κοντινό τα 2 chips που έχει το κεντρικό θέλουμε και το αλλο να φαίνοντε οι αριθμοί τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...