Προς το περιεχόμενο

VDSL - Μεταμορφωση αττικης ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Απο οτι ξερω ουτε ο ΟΤΕ ουτε η Forthnet παρεχουν VDSL στην Μεταμορφωση αττικης. παρ' ολα αυτα η cyta κανοντας το test διαθεσημοτητας μου βγαζει οτι ειναι διαθεσημο το VDSL σε αποσταση 2km (απο τον κομβο του Ηρακλειου) .

Λοιπον τα ερτήματα μου ειναι τα ακολουθα:
1. Αφου η cyta τι γραμμες του ΟΤΕ χρησιμοποιει, πως γινετε να παρεχει η cyta VDSL στη μεταμορφωση και ο OTE οχι ?
2. Με αποσταση 2Km θα δω κανενα οφελος σε upload/download ταχύτητες?
3. Το upload εξαρτατε το ιδιο απο την απο σταση απο τον κοβο (κυριος το upload με ενδιαφέρει)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τον niko. vdsl στα 2 km δεν παίζει. 

καμιά αίσθηση για το πότε θα πέσει η τιμή της, μπας και βάλουμε, έχει κανείς;

είναι πολλά τα λεφτά ρε γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ το φοβομουν :/ . Λετε ουτε στο upload δεν θα εβλεπα διαφορα ε ? 1,8upload θα μου εφτανε απο τα 3 που και καλα παρεχει το  vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι στα 2km, δεν θα σε ενεργοποιήσουν καν.

βασικά μπορεί να κάνουν βλακεία και να σου πουν ότι θα σου βάλουν, αλλά μετα δεν θα συνδεθείς και θα σου πουν γύρνα σε adsl..

είναι ανοργανωσιά αυτό το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι στα 2km, δεν θα σε ενεργοποιήσουν καν.

βασικά μπορεί να κάνουν βλακεία και να σου πουν ότι θα σου βάλουν, αλλά μετα δεν θα συνδεθείς και θα σου πουν γύρνα σε adsl..

είναι ανοργανωσιά αυτό το πράγμα

 

Tα χρήματα αυτοι ομως θα τα πάρουν, και ο φιλος θα πάρει την ταλαιπωρία και τις κακές τους υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Απο οτι ξερω ουτε ο ΟΤΕ ουτε η Forthnet παρεχουν VDSL στην Μεταμορφωση αττικης. παρ' ολα αυτα η cyta κανοντας το test διαθεσημοτητας μου βγαζει οτι ειναι διαθεσημο το VDSL σε αποσταση 2km (απο τον κομβο του Ηρακλειου) .

 

Λοιπον τα ερτήματα μου ειναι τα ακολουθα:

1. Αφου η cyta τι γραμμες του ΟΤΕ χρησιμοποιει, πως γινετε να παρεχει η cyta VDSL στη μεταμορφωση και ο OTE οχι ?

2. Με αποσταση 2Km θα δω κανενα οφελος σε upload/download ταχύτητες?

3. Το upload εξαρτατε το ιδιο απο την απο σταση απο τον κοβο (κυριος το upload με ενδιαφέρει)?

πραγματι η μεταμορφωση παιρνει απο το ηρακλειο και ο οτε ειναι στην ηρακλειου απεναντι απο τα lidl.

στα 2 km μιλαμε για 30 attenuation.μαλλον δεν θα δεις διαφορα ουτε καν στο Upload.σε γραμμη adsl Που εγινε vdsl και ηταν με 22 attenuation το upload δενπηγε ουτε 1,1 αλλο τοσο στα 2 Km.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...