Προς το περιεχόμενο

Διαχείριση χώρου στο Galaxy S4


Simos805

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά στο galaxy s4 μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος για να εγκαταστήσω εφαρμογές διότι έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη. Παρόλα αυτά στην SD έχω 23GB διαθέσιμα. Προσπάθησα να μετακινήσω όσες εφαρμογές μπορούσα από τον εσωτερικό χώρο στην SD αλλά κάποιες δεν γίνεται τι να κάνω? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το κάνει αν κατεβάζει και να εγκαθιστά τις εφαρμογές κατευθείαν στην SD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

android και linux θελαμε....ας απαντησουν οι ειδημονες που ξερουν απο linux partitions,memory departments κλπ.

καθεσαι και χαζευεις την διαθεσιμη μνημη σου και δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gesamgr Αυτό είναι παπαριά της Samsung φίλε, όχι του Linux.

 

@Simos Υπάρχει η εφαρμογή Link2SD αλλά πρέπει να είσαι root για να το κάνεις. Έρχεται πάντως update της Samsung που θα διορθώσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gesamgr Αυτό είναι παπαριά της Samsung φίλε, όχι του Linux.

 

@Simos Υπάρχει η εφαρμογή Link2SD αλλά πρέπει να είσαι root για να το κάνεις. Έρχεται πάντως update της Samsung που θα διορθώσει το πρόβλημα.

Στη συσκευή μου έχουμε προσπαθήσει 3 άτομα να κάνουμε root αλλά αρνείται κατηγορηματικά, οπότε root δεν παίζει... Τώρα για το update μέχρι να έρθει σώθηκα. Κρίμα να έχω 20GB free και να μην μπορώ να εγκαταστήσω ούτε μια εφαρμογή. ΕΛΕΟΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

app2sd λέγεται, πέτα την μαμά ρομ και βάλε οποιαδήποτε custom

Μα έτσι δεν θα χαθούν όλα μου τα αρχεία, οι ρυθμίσεις και οι λειτουργίες της samsung όπως το smart stay? Επίσης η άλλη rom θα είναι γενικά πλήρως συμβατή με το σύστημα ή θα έχει διάφορα μικροπροβλήματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αν εχεις κατεβασει διαφορα apk files η χρισιμοποιης το pirate bay browser αυτο φτεει απλα πανε στα αρχεια σου,downloads και απεγκατεστισε οτι εχεις κατεβασει απο εκει επισης κατεβασε και κανα antivirus αυτα.. Μην απεγκαταστισης το pirate bay browser αν το εχεις κατεβασμενο δεν φτεει εκεινο μονο μερικα αρχεια μπορει να εχουν ιους ετσι δεν σε αφινει να κατεβασεις τιποτα αλλο ακομα και αν εχεις χορο στην συσκεβη σου. Πες μου αμα ειναι ετσι η εγω κανω λαθος εμενα αυτο εφτεγε τελικα

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αν εχεις κατεβασει διαφορα apk files η χρισιμοποιης το pirate bay browser αυτο φτεει απλα πανε στα αρχεια σου,downloads και απεγκατεστισε οτι εχεις κατεβασει απο εκει επισης κατεβασε και κανα antivirus αυτα.. Μην απεγκαταστισης το pirate bay browser αν το εχεις κατεβασμενο δεν φτεει εκεινο μονο μερικα αρχεια μπορει να εχουν ιους ετσι δεν σε αφινει να κατεβασεις τιποτα αλλο ακομα και αν εχεις χορο στην συσκεβη σου. Πες μου αμα ειναι ετσι η εγω κανω λαθος εμενα αυτο εφτεγε τελικα

 

Sent from my iPad using Insomnia

Ναι το ξέρω αυτό και το ίδιο κάνω και στον υπολογιστή να πετάω το αρχείο από τις λήψεις πριν το κατεβάσω. Αυτό είναι κλασικό λάθος που κάνουν πολλοί να αφήνουν όλα τα setup στις λήψεις και μετά παραπονιούνται ότι τους γέμισε ο χώρος.. Pirate bay browser δεν έχω οπότε δεν φταίει αυτό. Antivirus έχω το AVG.

 

Δεν υπάρχουν ιοί στο αντρόιντ

Φυσικά και υπάρχουν ιοί στο android. Και μάλιστα πριν 1-2 χρόνια θυμάμαι είχε βγει ένας πολύ επικίνδυνος που κατέστρεφε τις συσκευές.

 

app2sd λέγεται, πέτα την μαμά ρομ και βάλε οποιαδήποτε custom

Το app2sd το δοκίμασα δεν έκανε δουλειά.. Συγκεκριμένα βρήκα 2 app2sd. Το ένα δεν έκανε τίποτα και το άλλο μετέφερε τα data files σε ένα φάκελο στην sd όμως μετά δεν λειτουργούσαν οι εφαρμογές και έπρεπε να επαναφέρω πίσω τα data files. Φυσικά όλα τα τραγούδια, φωτογραφίες, βίντεο κλπ τα έχω περάσει στην SD όμως και πάλι η εσωτερική δεν έχει χώρο. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Δεν μπορεί να μην γίνετε να εγκατασταθούν εφαρμογές στην SD σε όλα τα android smartphones γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry ap manager το λένε πλέον, στο ξαναλέω ΔΕΝ υπάρχουν ιοί στο αντρόιντ, ποτέ δεν έχω βάλει antivirus και έχω μπει παντού

Φυσικα και υπαρχουν ιοοι στο android μπορει οχι σαν και αφτους στο pc αλλα υπαρχουν σου κατεβαζουν διαφορες μ@λ$κιες στο κινητο χωρεις να το θες(video,διαφημισεις) Επισεις μπορει να εχεις και απολεια αρχειων και διαφορα απο σοβαρους ιους(σπανια).Δεν στεκει αυτο που λες εκτος και αν εχεις μπερδεψει το ιος με το android :P

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gesamgr Αυτό είναι παπαριά της Samsung φίλε, όχι του Linux.

 

@Simos Υπάρχει η εφαρμογή Link2SD αλλά πρέπει να είσαι root για να το κάνεις. Έρχεται πάντως update της Samsung που θα διορθώσει το πρόβλημα.

Αυτο ειναι παπαρια της google θες να πεις!

Πριν το 4.x ειχες την ανεση να μεταφερεις τις εφαρμογες σου στη sd σαν κύριος,χωρις ρουτ και πειράγματα και αποφασισε οτι παρα ειναι open το λογισμικο,για να αρχισουμε να το κλείνουνε σιγα σιγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@gesamgr Αυτό είναι παπαριά της Samsung φίλε, όχι του Linux.

 

@Simos Υπάρχει η εφαρμογή Link2SD αλλά πρέπει να είσαι root για να το κάνεις. Έρχεται πάντως update της Samsung που θα διορθώσει το πρόβλημα.

Αυτο ειναι παπαρια της google θες να πεις!

Πριν το 4.x ειχες την ανεση να μεταφερεις τις εφαρμογες σου στη sd σαν κύριος,χωρις ρουτ και πειράγματα και αποφασισε οτι παρα ειναι open το λογισμικο,για να αρχισουμε να το κλείνουνε σιγα σιγα!

Είμαι σε root κατάφερα και το έκανα. Πώς ακριβώς δουλεύει το link2sd?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και υπαρχουν ιοοι στο android μπορει οχι σαν και αφτους στο pc αλλα υπαρχουν σου κατεβαζουν διαφορες μ@λ$κιες στο κινητο χωρεις να το θες(video,διαφημισεις) Επισεις μπορει να εχεις και απολεια αρχειων και διαφορα απο σοβαρους ιους(σπανια).Δεν στεκει αυτο που λες εκτος και αν εχεις μπερδεψει το ιος με το android :P

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

οι διαφημίσεις που βγάζουν οι διαφορές εφαρμογές δεν είναι ιοί γι αυτό και τις εμφανίζουν παρά το ότι έχει antivirus, Εάν δεν θέλεις να με ακούσεις διάβασε στο xda

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...