Προς το περιεχόμενο

Google Play Books τώρα και στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια από τις κατηγορίες του Play Store που δεν υποστηριζόταν στην Ελλάδα, είναι το ηλεκτρονικό κατάστημα της Google για ηλεκτρονικά βιβλία.Η Ελλάδα μαζί με άλλες 8 χώρες, είναι τα νέα μέλη του Google Play Books που επιτρέπει την αγορά ηλεκτρονικών βιβλίων είτε από τον υπολογιστή σας είτε από κάποια Android, iOS συσκευή και στη συνέχεια την ανάγνωση τους από εκεί.

 

Συνολικά η υπηρεσία της Google περιλαμβάνει περισσότερους από 5 εκατομμύρια τίτλους και έρχεται αντιμέτωπο με το Kindle Store της Amazon καθώς και το iBooks της Apple. Η πρόταση της Google και της Amazon προσφέρουν τη δυνατότητα ο χρήστης να διαβάσει το βιβλίο του από μια μεγάλη συλλογή συσκευών, είτε smartphone είτε tablet, ενώ η λύση της Apple περιορίζεται μεταξύ iOS συσκευών. Επιπλέον η Google μέσα από την εφαρμογή του Play Books για iOS και Android, δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη να ανεβάσει τα δικά του pdf ή epub αρχεία και να τα διαβάσει από τη συσκευή.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Στις υπόλοιπες χώρες που από σήμερα υποστηρίζεται το Google Play Books είναι η Δανία, η Τσεχία, Φινλανδία, Ουγγαρία, Ολλανδία, Πολωνία, Ρουμανία και Σουηδία ενώ συνολικά η υπηρεσία βρίσκεται σε 27 χώρες. Μέχρι στιγμής η πλειονότητα των βιβλίων είναι στην αγγλική γλώσσα χωρίς να γίνεται γνωστό αν θα δούμε και ελληνική βιβλιογραφία στην υπηρεσία.

 

Link.png Site: Google Play Books

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου ειχε παρει το ματι μου ενα σαιτ που ηταν σαν ηλεκτρονικο περιπτερο και μπορουσες να αγορασεις ελληνικα περιοδικα σε pdf...

Ξερει κανεις ποιο ειναι γιατι δεν το βρησκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καπου ειχε παρει το ματι μου ενα σαιτ που ηταν σαν ηλεκτρονικο περιπτερο και μπορουσες να αγορασεις ελληνικα περιοδικα σε pdf...</p>

<p>Ξερει κανεις ποιο ειναι γιατι δεν το βρησκω?</p>

 

www.helioskiosk.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στο άμαζον άμα θες, ελληνικά βιβλία, και υπάρχει android εφαρμογή του kindle όπου μπορείς να τα διαβάζεις.Το μόνο κακό είναι, ότι οι τίτλοι βιβλίων είναι στα greeklish άρα θέλει πολύ ψάξιμο, και λίγοι είναι οι οίκοι που το κάνουν...τουλάχιστον είναι μια αρχή.Οπότε πιστεύω ότι μπορεί να δούμε κάποια βιβλία και εδώ στα ελληνικά, θα δείξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι θελει να βαλεις μια πιστωτικη μονο και μονο για επιβεβαιωση τοποθεσιας, και εγω σαν ανηλικος δεν εχω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πάντως ανεβάσαμε 3 βιβλία στα ελληνικά από τον εκδοτικό μου και σε λίγες μέρες (όσο παίρνει μέχρι να εγκριθούν) θα είναι διαθέσιμα λογικά. Επιτέλους μια ακόμα μεγάλη πλατφόρμα που δέχεται ελληνικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγετε οτι απο την πλατφορμα μπορεις να κατεβάσεις βιβλια δωρεαν ή επι πληρωμή. Τα δωρεαν που ειναι ρε παιδια γιατι οσα βρισκω ολα θελουν αγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Λεγετε οτι απο την πλατφορμα μπορεις να κατεβάσεις βιβλια δωρεαν ή επι πληρωμή. Τα δωρεαν που ειναι ρε παιδια γιατι οσα βρισκω ολα θελουν αγορα..</p>

 

Υπαρχουν αρκετα δωρεαν στο google books οχι στο google play books. Αν και οι εκδοτες εχουμε δικαιωμα δωρεαν διαθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...