Προς το περιεχόμενο

Google Play Books τώρα και στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν το βρισκο χρήσιμο. Υπάρχουν πολλά site στο internet με πολύ αξιόλογους τίτλους στα ελληνικά και δωρεάν.

 

Είναι σε μορφή PDF, τα κατεβάζεις και τα ανοίγεις με κάποιο reader από το playstore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι λέτε εσείς παιδιά, αλλά σαν την αίσθηση του hard copy δεν υπάρχει. Να αισθάνεσαι το χαρτί στο δάχτυλο, να οσφραίνεσαι την ανεπαίσθητη μυρωδιά του, να το αισθάνεσαι το βιβλίο. Είχα δοκιμάσει από περιέργεια πέρσι να διαβάσω ένα στο ipad και το σταματησα. Δε μου έκανε καθόλου αίσθηση

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα με βολευει το ipad για διαβασμα...εγω που ταξιδευω συνεχως ουτε το βαρος του βιβλιου ουτε τιποτα...δεν συγκρινεται φυσικα με το χαρτι αλλα εμενα δεν με ενοχλει καθολου να διαβαζω στο ipad...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα συμφωνήσω με το tablet. Στο ipad τουλάχιστον που έχω δοκιμάσει είναι πολύ βαρύ και σε κουράζει μετά από πολύ ώρα. Αντίθετα οι ηλεκτρονικοί αναγνώστες είναι άλλη υπόθεση! Ελαφριοί, με ενσωματωμένα λεξικά για ξενόγλωσσα βιβλία, ξεκούραστοι στο μάτι, δεν τους αλλάζω με τίποτα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλει μπουκς και πλει μουβιζ. Οσο ισχυουν οι αδιανοητοι γεωγραφικοι περιορισμοι της γοογλε θα θελω να τους ριχνω κατακεφαλα.

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ειναι τρομερο!!!!! Μπορω να ανεβασω κανονικα ενα καρο ebup βιβλια που εχω και εχει και φοβερο book reader app</p>

 

Μπορείς να ανεβάσεις; πως γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου ειχε παρει το ματι μου ενα σαιτ που ηταν σαν ηλεκτρονικο περιπτερο και μπορουσες να αγορασεις ελληνικα περιοδικα σε pdf...

Ξερει κανεις ποιο ειναι γιατι δεν το βρησκω?

 

Δες και το readpoing (http://goo.gl/RE60O - cross platform)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...