Προς το περιεχόμενο

Windows 8 και serial number


SOADNICK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω τα Windows 8 Pro w/ M.C. x64, νομιμα. Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το κλειδι εγκαταστασης σε ενδεχομενο clean install. Οταν κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης, μου ζητηθει να εισαγω κλειδι θα βαλω αυτο:      ????

i68.png

Ξερω και τα αλλα 20 ψηφια (25 συνολικα) που εδω ειναι κρυμμενα με *****.

Μετα θα ειναι κανονικα ενεργοποιημενα? Δηλαδη θα γινονται κανονικα οι ενημερωσεις κτλπ? Ή χρειαζεται να κανω και κατι αλλο? Πιστευω οτι κανονικα θα δουλεψει, αλλα ρωταω για να ειμαι απολυτα σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μενει να βρω ελληνικο iso, γιατι τωρα ηταν αγγλικα και τα εκανα ελληνικα μεσω language pack κατι που δε θελω να επαναλαβω.

για ποιον λόγο δεν θες να το επαναλάβεις? ειδικά στα windows 8 έβαλε επιτέλους μυαλό η microsoft και δίνει όλες τις γλώσσες για όλες τις εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιον λόγο δεν θες να το επαναλάβεις? ειδικά στα windows 8 έβαλε επιτέλους μυαλό η microsoft και δίνει όλες τις γλώσσες για όλες τις εκδόσεις.

qB7UmeO.png

Ναι οκ, ειναι λιγο ηλιθιο αυτο που μου τη σπαει, αλλα ειναι σπαστικο να βλεπεις Εναρξη, Mail, Photos, Weather, Επιφανεια εργασιας. Αλλα κατι μαλ@κια ειχα κανει εγω μαλλον, γιατι ενας αλλος φιλος μου που τα εχει αλλαξει μεσω language pack τα γραφει ολα στα ελληνικα, οποτε μαλλον θα χρησιμοποιησω και γω language pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βάλεις το Media Center χρειάζεται να βάλεις νέο κλειδί. Όταν το κάνεις αυτό, αν δεν κάνω λάθος, αλλάζει και το κλειδί των Windows που εμφανίζεται στην οθόνη που παραθέτεις. Οπότε θα πρέπει να βάλεις το αρχικό κλειδί των Windows και όχι αυτό του Media Center.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν αν τα windows είναι αγορασμένα απο την προσφορά αναβάθμισης με τα 30€ δεν μπορείς να κάνεις clean install.



Για να βάλεις το Media Center χρειάζεται να βάλεις νέο κλειδί. Όταν το κάνεις αυτό, αν δεν κάνω λάθος, αλλάζει και το κλειδί των Windows που εμφανίζεται στην οθόνη που παραθέτεις. Οπότε θα πρέπει να βάλεις το αρχικό κλειδί των Windows και όχι αυτό του Media Center.

αυτό που βλέπεις στην εικόνα είναι το κλειδί των windows και όχι του media center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις κανονικά Clean Install, απλά πρέπει να κάνεις μια αλλαγή στη Registry προτού μπορέσεις να ενεργοποιήσεις τα Windows.

δεν το ήξερα αυτό βάλε κανένα link κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγίες εδώ.

 

1. Run the registry editor (regedit)
2. Find the following key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE
3. Change the value for 'MediaBootInstall' from 1 to 0
4. Open an elevated command prompt (run as admin)
5. Run the following command: slmgr /rearm
6. Reboot

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, μαλλον δε μπορω να κανω εγκατασταση με αυτο το κλειδι:

Bk62KuB.png

Λεει ειναι κλειδι για αναβαθμιση... αρα, εγω περναω Win 8 Pro x64, και μετα κανω upgrade σε Μedia Center, με αυτο το κλειδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...