Προς το περιεχόμενο

Lg 4x μπαταρια


ggbbqqks2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ακουσει τα καλυτερα λογια για το συγκεκριμενο κινητο και λογικα δευτερα το παραγγελνω!

Διαβασα ομως οτι εχει ψιλοπροβληματακι με τη μπαταρια του....τι να κανω στην προκειμενη περιπτωση;γιατι το χρησιμοποιω αρκετα γενικα το κινητο.....Ειναι αληθεια αυτο;αν ναι,να παω σε καποιο αλλο κινητο στα ιδια χρηματα ή να παρω μια καβατζα μπαταρια;τι λετε;ισχουουν ολα αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το έχω δουλέψει πρόσφατα, όλα stock επάνω. Ένα έχω να πω: Υπερβολές.

Η μπαταρία του είναι όπως σε κάθε smartphone.

 

Φαντάζομαι πως αν το κάνεις root, του πετάξεις μερικές άχρηστες εφαρμογές και βάλεις ένα greenify θα πετάει η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το έχω δουλέψει πρόσφατα, όλα stock επάνω. Ένα έχω να πω: Υπερβολές.

Η μπαταρία του είναι όπως σε κάθε smartphone.

 

Φαντάζομαι πως αν το κάνεις root, του πετάξεις μερικές άχρηστες εφαρμογές και βάλεις ένα greenify θα πετάει η μπαταρία.

μακαρι φιλε μου,μακαρι!γιατι το θελω για πολυ βαρια χρηση,και εαν ειναι οπως τα λενε για 1 μερα η μπαταρια παει...ας ελπιζουμε να εχεις δικιο,θα ειναι τρελη ανακουφιση :)

 

EDIT: ειχα δει παντως και αυτο εδω και προβληματιστηκα.... http://blog.gsmarena.com/lg-optimus-4x-hd-fails-to-impress-in-battery-life-test-despite-power-saving-core-and-large-battery/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από μια μέρα δε θα σου κρατάει. Για smartphone μιλάμε

 

Τα μόνα που κρατάνε άνετα 2 μέρες είναι τα motorola maxx

1,5 Μερα ας πουμε;υπαρχει τετοιο;και μηπως εχουν σημασια και οι πρωτες φορτισεις της μπαταριας του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν μας διευκρινίζει ακριβως το μπατζετ του ο φίλος απλα αναφέρεται στη συγκεκριμένη συσκευη

 

πληροφοριακα...ο φιλος που παρεθεσες το μηνυμα του, ειναι ο ιδιος που εχει ανοιξει το θρεντ.

 

κατα τα αλλα...λογικα, αν ειχε μπατζετ πανω απο μιαμιση φορα το κοστος του 4Χ (236 ευρω) που κανει το galaxy note 2 (391)....ε δεν θα ειχε παρει το 4Χ ε; :wacko:

οποτε θεωρουμε οτι το μπατζετ του ειναι εκει περιπου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφοριακα...ο φιλος που παρεθεσες το μηνυμα του, ειναι ο ιδιος που εχει ανοιξει το θρεντ.

 

κατα τα αλλα...λογικα, αν ειχε μπατζετ πανω απο μιαμιση φορα το κοστος του 4Χ (236 ευρω) που κανει το galaxy note 2 (391)....ε δεν θα ειχε παρει το 4Χ ε; :wacko:

οποτε θεωρουμε οτι το μπατζετ του ειναι εκει περιπου ;)

yes!ειστε πολυ σωστος κυριε Alxnks :P εκει..μεχρι 240 το πολυ ειναι το budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yes!ειστε πολυ σωστος κυριε Alxnks :P εκει..μεχρι 240 το πολυ ειναι το budget

 

το εχω το 4Χ φιλε. με βαρια χρηση δεν βγαζει με τιποτα τη μερα. αλλα βεβαια, ουτε το neo v που επισης ακομα εχω τη βγαζει. απο την αλλη, αν δεις και στο myphone, μπορεις να παγωσεις καποιες εφαρμογες και να βαλεις κανα δυο προγραμματα που βοηθανε (εγω δεν τα εχω βαλει). μπορεις επισης να παρεις να εχεις μια δευτερη μπαταρια.

τι να κανουμε, ειναι δυνατο κινητο, με μεγαλη (φοβερη) οθονη..λογικο η καταναλωση να ειναι αρκετη. αλλα με νορμαλ χρηση σε βγαζει μεχρι το τελος της μερας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω το 4Χ φιλε. με βαρια χρηση δεν βγαζει με τιποτα τη μερα. αλλα βεβαια, ουτε το neo v που επισης ακομα εχω τη βγαζει. απο την αλλη, αν δεις και στο myphone, μπορεις να παγωσεις καποιες εφαρμογες και να βαλεις κανα δυο προγραμματα που βοηθανε (εγω δεν τα εχω βαλει). μπορεις επισης να παρεις να εχεις μια δευτερη μπαταρια.

τι να κανουμε, ειναι δυνατο κινητο, με μεγαλη (φοβερη) οθονη..λογικο η καταναλωση να ειναι αρκετη. αλλα με νορμαλ χρηση σε βγαζει μεχρι το τελος της μερας.

Πολυ ωραια τα παρεθεσες,ετσι ειναι τα πραγματα,απλα εχω την απορια...αυτο συμβαινει μονο με το Lg4x στο budget των 240-250 ευρω η με ολα γενικα τα κινητα σε αυτο το ευρος τιμων;απλα ανησυχω γιατι θελω να το παραγγειλω(δε το παρηγγειλα σημερα λογω του οτι εχει εξαντληθει στο συγκεκριμενο μαγαζι) και το ψιλοφοβαμαι...αλλα γενικα ειναι η πιο καλη λυση απ'οτι βλεπω,ασε που αλλαξα την αρνητικη γνωμη για τις 4,7 ιντσες απο τη στιγμη που το ειδα.Αναρωτιεμαι...υπαρχει κατι αναλογο με καλυτερη μπαταρια στο ιδιο μπατζετ;λιγο δυσκολακι μου φαινεται αρα λογικα ειναι μονοδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια τα παρεθεσες,ετσι ειναι τα πραγματα,απλα εχω την απορια...αυτο συμβαινει μονο με το Lg4x στο budget των 240-250 ευρω η με ολα γενικα τα κινητα σε αυτο το ευρος τιμων;απλα ανησυχω γιατι θελω να το παραγγειλω(δε το παρηγγειλα σημερα λογω του οτι εχει εξαντληθει στο συγκεκριμενο μαγαζι) και το ψιλοφοβαμαι...αλλα γενικα ειναι η πιο καλη λυση απ'οτι βλεπω,ασε που αλλαξα την αρνητικη γνωμη για τις 4,7 ιντσες απο τη στιγμη που το ειδα.Αναρωτιεμαι...υπαρχει κατι αναλογο με καλυτερη μπαταρια στο ιδιο μπατζετ;λιγο δυσκολακι μου φαινεται αρα λογικα ειναι μονοδρομος

 

σε αυτα τα λεφτα, με αυτα τα χαρακτηριστικα, με ελληνικη εγγυηση (απο καλη αντιπροσωπεια...οχι τιποτα arvato να σου τυχει κατι και να τρεμεις μην στο βγαλουν εκτος εγγυησης με το παραμικρο οπως διαβαζουμε εδω μεσα οτι κανουν σε παρα πολλους) 2 ετων...δεν βρισκεις κατι οχι.

θα πρεπει η να συμβιβαστεις με κατι λιγοτερο ισως απο χαρακτηριστικα (κανα xperia s ας πουμε που και πιο ακριβο ειναι, και με χειροτερες επιδοσεις και απο οτι διαβαζω στο myphone για τη μπαταρια του αλλα κι επειδη το εχει ο αδερφος μου....κι εκεινος στο τελος της μερας το φορτιζει...το πολυ πολυ να τον εβγαζε μεχρι το επομενο πρωι που ομως ειναι ηδη στη δουλεια και πρεπει να ειναι φορτισμενο..α.ρα το φορτιζει παλι βραδυ).

αλλη λυση θα ηταν κανα κινεζικο...αλλα εκει οπως καταλαβαινεις μπλεκεις σε αλλα μονοματια και τρεμεις μην σου παθει κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα, με αυτα τα χαρακτηριστικα, με ελληνικη εγγυηση (απο καλη αντιπροσωπεια...οχι τιποτα arvato να σου τυχει κατι και να τρεμεις μην στο βγαλουν εκτος εγγυησης με το παραμικρο οπως διαβαζουμε εδω μεσα οτι κανουν σε παρα πολλους) 2 ετων...δεν βρισκεις κατι οχι.

θα πρεπει η να συμβιβαστεις με κατι λιγοτερο ισως απο χαρακτηριστικα (κανα xperia s ας πουμε που και πιο ακριβο ειναι, και με χειροτερες επιδοσεις και απο οτι διαβαζω στο myphone για τη μπαταρια του αλλα κι επειδη το εχει ο αδερφος μου....κι εκεινος στο τελος της μερας το φορτιζει...το πολυ πολυ να τον εβγαζε μεχρι το επομενο πρωι που ομως ειναι ηδη στη δουλεια και πρεπει να ειναι φορτισμενο..α.ρα το φορτιζει παλι βραδυ).

αλλη λυση θα ηταν κανα κινεζικο...αλλα εκει οπως καταλαβαινεις μπλεκεις σε αλλα μονοματια και τρεμεις μην σου παθει κατι.

πολυ σωστα,αστα αυτα με την αρβατο τα εχω διαβασει και οντως τρεμω......τι να πεις ρε παιδι μου...ασε που παιζει να ειχα αντιστοιχο παραδειγμα ειχα στειλει μεσω vodafone ενα bl20 που ειχα και ενω τον καιρο π το ειχα η τιμη του ηταν 109 ευρω λογω του οτι ειχε χαλασμενη οθονη ζητουσαν 150 ευρω...ο χριστος δηλαδη,μονο εδω συμβαινουν αυτα...φαντασου αισχροκερδια...τωρα σκεφτηκα και τα κινεζικα κανενα iocean για παραδειγμα αλλα που να μπλεκεις μετα οπως ειπες αμα σου παθει κατι...η αλλη λυση που εχω σκεφτει αντι για το lg4x ειναι το sii plus,αλλα δε ξερω....πολυ μπερδεμα ρε παιδι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...