Προς το περιεχόμενο

Tαινία Superman/Batman από Zack Snyder


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν βλεπεις κυριολεκτικα κριτικους και κοινο να ριχνουν τοσο κραξιμο τοτε μαλλον η ταινια δεν αξιζει δυστηχως.Κοινως 3.5ευρω απο τα village για οσους θελουν να ξεσκασουν υποθετω και πολλα ειναι(ή αντιστοιχη προσφορα απο odeon/ster)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λαθος, τις αξιες ο Superman τις ειχε παρει ηδη απο τους midwest αγροτες γονεις του, γιαυτο και μιλαει για american way of life οταν συστηνει τον εαυτο του.

δεν χρειαζοταν να σκοτωσει καποιον πρωτα για να καταλαβει την αξια της ζωης. αυτες ειναι ηλιθιες after the fact δικαιολογιες του πανασχετου Snyder, μετα την αρνητικη κριτικη που δεχθηκε ο δικος του Superman επειδη σκοτωνει τον Zod.

 

γενικα η WB/DC χρειαζεται καποιον σαν τον Kevin Feige της Marvel για να κουμανταρει το ολου σοου, αλλα δυστυχως εχει μπλεξει με αταλαντους ανθρωπους που δεν εχουν ιδεα απο κομιξ.

η ταινια θα γινει μεγαλη επιτυχια, αλλα αν δεν αρεσει στον κοσμο, το DCEU θα χτιστει σε σαθρα θεμελια και δεν θα γινει το ιδιο επιτυχημενο οπως το MCU.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα θα είναι καλό ε? :P

 

Anyway εγώ καλά πέρασα και στο Man of Steel, δεν έχω απαιτήσεις υψηλής κινηματογραφικής τέχνης σε superhero movies οπότε καλά θα περάσω και σε αυτό είμαι σίγουρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

What

 

 

Ο superman έχει σίγουρα τον Zod και τον Doomsday με τα χεράκια του (συν κάποιες εκατοντάδες collateral δεν τις μετράω)

O batman ξέσκισε 2-3 επιβαίνοντες σε όχημα με τα πολυβόλα του batmobile και άλλους τόσους σε δεύτερο όχημα με τα πολυβόλα του batwing. Επίσης πυροβόλησε :shock:  με μυδράλιο :shock: τη φιάλη του φλογοβόλου ενός τύπου για να τον ανατινάξει. Άσε που ήταν έτοιμος να καρφώσει καρδιά superman με kryptonite spear στην ψύχρα μέχρι που άκουσε τη λέξη martha. Stone-cold killer λέμε.

 

 

 

Σαν του Tim Burton δηλαδή; Full-kill Batman...ωιμέ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα θα είναι καλό ε? :P

 

Anyway εγώ καλά πέρασα και στο Man of Steel, δεν έχω απαιτήσεις υψηλής κινηματογραφικής τέχνης σε superhero movies οπότε καλά θα περάσω και σε αυτό είμαι σίγουρος

Υψηλή κινηματογραφική τέχνη έχουμε δει σε animation με έναν παππού να σηκώνει το σπίτι του στο αέρα με μπαλόνια που είχε δέσει στο τζάκι. Υψηλή κινηματογραφική τέχνη έχουμε δει σε "παιδικό" με ένα ρομποτάκι να κόβει βόλτες στα σκουπίδια. Αλλά σε ταινία με ηθοποιούς που βασίζεται σε κόμικ, δεν πρέπει να έχουμε ανάλογες απαιτήσεις. Πωτς γκένεν αυτό;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ πως δε γίνεται ή δε θα το ήθελα? Ναι το Up & το Iron Giant είναι καταπληκτικά!

 

Λέω απλά πως προσωπικά αν δεν έχει κανα ιδιαίτερο βάθος το βλέπω σα popcorn movie και μια χαρά.

 

Μακάρι να ήταν αριστουργήματα της έβδομης τέχνης όλα τους αλλά μπορεί να περάσω καλά και αν δεν είναι.

 

Πχ με κωμωδία χαζή δε μπορεί να γελάσεις? Πρέπει να είναι απαραίτητα intellectual humor ή να έχει πολιτικο-κοινωνικές αναφορές όπως οι Monty Python?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είπα εγώ πως δε γίνεται ή δε θα το ήθελα? Ναι το Up & το Iron Giant είναι καταπληκτικά!

 

Νομίζω ότι η αναφορά σε ρομποτάκι και σκουπίδια πήγαινε στο Wall-E. ;)

 

Πάντως με όσα διαβάζω, όσο λίγο σκεφτόμουν να το δω στο σινεμά, έφυγε τελείως τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σαν του Tim Burton δηλαδή; Full-kill Batman...ωιμέ...

 

 

καλα και ο Batman του Nolan σκοτωσε μερικους. γενικα παντως ειναι αστεια η ολη "no kill rull" φαση σε "ρεαλιστικες" super-hero ταινιες.

πχ βλεπεις τον Iron Man να σκοτωνει με ανεση τους μπραβους του Mandarin στο ΙΜ3 , αλλα τοuς nazi στρατιωτες τους ακινοτοποιει στα μαλακα στο Age of Ultron.

Πχ με κωμωδία χαζή δε μπορεί να γελάσεις?

 

 

το προβλημα ξεκιναει οταν γελας μονο με χαζες κωμωδιες και δεν αναζητας κατι καλυτερο. το κοινο σταματησε να απαιτει ποιοτητα στις ταινιες του, με αποτελεσμα να εχουμε την σκουπιδιλα που βγαζει το HW σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πολυ κραξιμο βλεπω σε στυλ man of steel.Αφου ειδαν οτι ολοι κραζανε το MoS του snydyer,τι τον κραταγανε??

Οπως ειπε και ο Killik βεβαια θα κανει τρελες εισπραξεις αλλα αμα φαει και τοσο κραξιμο τι να το κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ξεκιναει οταν γελας μονο με χαζες κωμωδιες και δεν αναζητας κατι καλυτερο. το κοινο σταματησε να απαιτει ποιοτητα στις ταινιες του, με αποτελεσμα να εχουμε την σκουπιδιλα που βγαζει το HW σημερα.

 

Προφάνως είναι πρόβλημα αν γελάς μόνο με το zoolander πχ

 

Ποιότητα όπως είπα μακάρι να υπήρχε παντού αλλά δεν είναι κακό να διασκεδάσεις (όχι να ψυχαγωγηθείς) και με κάτι πιο "ελαφρύ"

 

Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου.

 

Πολύ θα ήθελα να είναι οι superhero σειρές για παράδειγμα όπως το Daredevil αλλά και το Flash πλάκα έχει.

 

Ελπίζω να είμαι κατανοητός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πολυ κραξιμο βλεπω σε στυλ man of steel.Αφου ειδαν οτι ολοι κραζανε το MoS του snydyer,τι τον κραταγανε??

Οπως ειπε και ο Killik βεβαια θα κανει τρελες εισπραξεις αλλα αμα φαει και τοσο κραξιμο τι να το κανεις?

 

το MoS μπροστά σε αυτό που είδαμε χθες ήταν διαμάντι (ακατέργαστο αλλά w/e)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...