Προς το περιεχόμενο

Μετκελ


lavezzi7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρεται κύριοι,

 

Ως απόφοιτος οικονομικού πανεπιστημίου και ενδιαφερόμενος για το επάγγελμα του ορκωτού λογιστή, θα ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματα μήπως και κανένας γνωρίζει ή μπορεί να συμβουλεύσει εκ πείρας. Αφού έκατσα και έψαξα κάποιες από τις πιθανές διαδρομές που μπορώ να ακολουθήσω, βρήκα αρκετά ενδιαφέρον το επαγγελματικό μεταπτυχιακό του ΙΕΣΟΕΛ. Το θέμα μου είναι πως όσο το έψαξα από το google και το site του ΣΟΕΛ, δεν μπόρεσα να βρω τα παρακάτω:

 

1. Κόστος μεταπτυχιακού τίτλου (δίδακτρα). Τα εξέταστρα είναι επιπλέον;

 

2. Τι δικαιολογητικά χρειάζονται για την εγγραφή/ αποδοχή;

 

3. Θα πρέπει απαραίτητα να σε προτείνει κάποια εταιρία ώστε να σε αποδεκτούν;

 

Να σημειώσω εδώ ότι φυσικά έχω στείλει e-mail στους υπεύθυνους και περιμένω απάντηση. Αν υπάρχει κάποιος όμως που γνωρίζει και έχει λίγο χρόνο να διαθέσει θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Επεξ/σία από lavezzi7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετκελ είναι τα αρχικά του μεταπτυχιακού επαγγελματικού τίτλου που σε πρώτη φάση με ενδιαφέρει.

Επεξ/σία από lavezzi7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετκελ εννοείς.

 

 

http://www.soel.gr/el/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF%CF%82/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%BA%CE%B5%CE%BB

 

Τα δίδακτρα πριν κάποια κάποια χρόνια ήταν 6.000. Πιστεύω πως κάτι θα έχει αλλάξει από τότε σχετικά με τα εξέταστρα. Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ. να μάθεις;

 

Δεν είναι απαραίτητο να σε προτείνει ελεγκτική. Στέλνεις βιογραφικό και περνάς συνέντευξη από ορκωτούς/μέλη του ΔΣ του σώματος ορκωτών. Απ ότι θυμάμαι όλοι οι υποψήφιοι περνάνε και από τον πρόεδρο, τουλάχιστον έτσι γινόταν παλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο, λάθος δικό μου! Έστειλα mail όπως ανέφερα και περιμένω απάντηση από αύριο, ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για τις πληροφορίες που μου έδωσες, είναι ιδιαίτερα χρήσιμες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...