Προς το περιεχόμενο

Συνδεση internet για φοιτητη


Redman777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην ριξε μια ματια στο Διοδος. Και 2ον ψαξε στη περιοχη πολυκατοικια σου τι συνδεσεις ιντερνετ και σε τι εταιρεις ειναι άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το φοιτητικό Internet από τον ote πληρώνω 8 ευρώ τον μηνά για 24mbps.Απο ότι είδα η Forthnet το δίνει για 6 μήνες 14,75 /μήνα .

 

Στον δίοδο έχει μόνο ο ote πρόσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το φοιτητικό Internet από τον ote πληρώνω 8 ευρώ τον μηνά για 24mbps.Απο ότι είδα η Forthnet το δίνει για 6 μήνες 14,75 /μήνα .

 

Στον δίοδο έχει μόνο ο ote πρόσφορα

Ναι οντως. Τιποτα δεν εχει το Διοδος. Καλυτερα να δει στα σάιτ των εταιριων.

Επισης για ασυρματο ειδα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διοδος ειναι λιγο μια πονεμενη ιστορια διοτι σε εναλλακτικες εταιρειες πολλες φορες πληρωνεις και οτε και τον παροχο.οποτε κοιτα για φοιτητικο απευθειας σε εναν παροχο που να μην χρειαζεται οτε.απο εκει και περα οτι και να εχει καποιος στο σπιτι σου και να πηγαινει καλα δεν σημαινει οτι θα ειναι το ιδιο και για σενα.δενειναι τοσο θεμα εταιρειας οσο θεμα χαλκου.μπορει εσυ να εχεις 10 φορες καλυτερο ζευγαρι χαλκου απο τον διπλανο σου η 10 φορες χειροτερο.οποτε εκει δεν παιζει ρολο ο παροχος.αλλα και forthnet και οτε μια χαρα και οι 2 παροχοι.θεωρητικα ο οτε θα σου δωσει λιγο καλυτερο ping η forthnet λογω 6 margin λιγο μεγαλυτερη ταχυτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις να σου έρθει 16 ευρώ το δίμηνο.Έχεις και τα πάγια να πληρώσεις...

Τηλέφωνο δεν θα βάλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις να σου έρθει 16 ευρώ το δίμηνο.Έχεις και τα πάγια να πληρώσεις...

Τηλέφωνο δεν θα βάλεις...

σε καποιους παροχους δεν υπαρχει προγραμμα διοδος γιατι δεν τους συμφερει .ουτε και τον πελατη συμφερει.καποιοι δινουν φοιτητικο χωρις να χρειαστει να βαλεις απο τον οτε τηλεφωνο.δηλαδη δινουν στο δικτυο τους φοιτητικο το οποιο στην πραξη ειναι κανονικο ιντερνετ απλα πιο φτηνο.δηλαδη χωρις το διοδος κτλ.και το κανουν για ευνοητους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι σου δινουν και τηλεφωνο συνηθως αλλα δεν εισαι υποχρεωμενος να βαλεις καν πανω συσκευη.ειτε σου δωσουν τηλ ειτε οχι δεν αλλαζει κατι στην διαδικασια ενεργοποιησης ουτε χανεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που έχω ειναι ότι δεν θέλω να πληρώνω τσάμπα το πάγιο εφόσον δεν θέλω το τηλεφωνο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

αν πας σε εναλλακτικο η τιμη που θα παρεις ειναι για το ιντερνετ.το τηλεφωνο θα χρεωνεται μονο αμα παρεις τηλεφωνο καπου πχ για μια περιπτωση αναγκης.κατα τα αλλα ειναι μεσα στην τιμη οποια ειναι αυτη.αν θες βαλε συσκευη πανω μονο για να σε παιρνουν.δεν σε χρεωνουν κατι παραπανω.πχ μια φιλη μου ειχε μια προσφορα 25 ευρω το μηνα για ιντερνετ μονο.παλια προσφορα ηταν τωρα πλεον υπαρχουν καλυτερες.ηταν για ιντερνετ μονο απλα ειχε πανω και ενα τηλεφωνο για εισερχομενες.

 

Οποτε δες τα φοιτητικα πακετα των Providers>απλα συνηθως ο οτε βγαινει πιο ακριβα απο ολους.ΣΥΝΗΘΩΣ.

 

ME TO διοδος μαλλον δεν αξιζει να ασχοληθεις γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...