Προς το περιεχόμενο

ξαφνικη πτωση ταχυτητας-forthnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!με απασχολει ενα προβλημα που εχω στην συνδεση μου..πριν 1μιση εβδομαδα αλλαξα απο οτε σε forthnet λογω της προσφατης προσφορας με νοβα..οταν ενεργοποιηθηκε η γραμμη στο speedtest εβγαζα σχεδον 6mbs σε dowload speed..ημουν πολυ ευχαριστημενος παρολο που ειχα 1-2 αποσυνδεσεις την μερα!ενω τεσταρα καθημερινα την ταχυτητα μου σηνειδητοποιησα οτι μερα με την μερα επεφτε σταδιακα,ενω τωρα εχω φτασει σχεδον στα 2mbs..κ ρωταω......ειναι δυνατον?????τη ταχυτητα θα επρεπε να πιανω συμφωνα με τα στατισκικα που βγαζει το router μου???περιμενω απαντηση πριν παρω τηλ κ τους ξεχεσω γιατι μας δουλευουν ομαδικα μου φαινεται......τα στατιστικα μου στο ρουτερ μου(Technicolor TD5130)ειναι τα εξης..Ευχαριστω!!
 
DSL Connection
 
Link Information
 
DSL Type: G.992.5_Annex_A
 
Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:
920 / 2738
Max Bandwidth 
(Up/Down) [kbps/kbps]:
920 / 3200
 
Data Transferred (Sent/Received) [b/B]: 2521415 / 21387870
 
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 17.5
 
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 31 / 47.5
 
SN Margin (Up/Down) [dB]: 6.1 / 6.5
 
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / -
 
FEC (Up/Down): 0 / 11574
 
CRC (Up/Down): 0 / 77
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εβγαζες 6 mbit με 47 attenuation τοτε μια χαρα.εισαι παρα παρα πολυ μακρια απο το αστικο κεντρο.αν θες δωστο για βλαβη να το τσεκαρουν να δουν αν μπορει να γινει κατι καλυτερο.αν το δεχτει και ο οτε σαν βλαβη.να παιξεις χωρις αποσυνδεσεις  με τοσο attenuation και με 6 margin ειναι λιγο δυσκολο.αν σου ανεβασουν το margin για να φυγουν οι αποσυνδεσεις θα χασεις σε ταχυτητα οποτε πρωτα πρεπει να δουμε αν μπορει η ταχυτητα σου να ξαναγυρισει σε αυτο που ειχες στην αρχη.δοκιμασε αν θες μονο το ρουτερ στην κεντρικη πριζα χωρις κανενα splitter φιλτρο τηλεφωνο να δουμε ποσο συγχρονιζει.αν πιανουν τα χερια σου δοκιμασε και κατανεμητη.επισης αν εχεις συναγερμο θελει φιλτρο.επισης μικρο καλωδιο απο το ρουτερ μεχρι την πριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...