Προς το περιεχόμενο

Δοκιμαστική έκδοση του Internet Explorer 11 για Windows 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άρα θέτεις ζήτημα χρηστικότητας;

 

Ενδιαφέρον.

Ναι γιατι ο μόνος εναλακτικος browser,μετά τον IE, που έχει μια Α υποδομή για καλή touch εμπειρία ειναι ο FF!Όλοι οι υπόλοιποι έχουν χαλια ανταποκρινση προς το παρον και ελπίζω να αλλάξει στο μέλλον!

Φυσικά δεν ετυχε να δοκιμάσω και τον uc browser στο modern ui,να δω τι παίζει!

Πάντος η εμπηρεια και η απόκρισης του IE στα windows 8,είναι μακράν καλύτερη από οποιοδήποτε browser έχω δοκιμάσει στο android!

Το μοναδικό πρόβλημα που έχουν τα windows tablets ειναι που δεν υπαρχει autocorrect και autocomplete για τις περισσότερες γλώσσες,όπως και για τα ελληνικά,το ιδιο και με το handwrite recognitio!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το tablet δεν παίρνει Chromium;

Παίρνει. Και μάλιστα έχει επιλογή για full screen σε περιβαλλον metro. Μετα τον ie10 ο άμεσος γρηγορότερος. O firefox είναι πολύ ποιο αργος και απο τους 2. Αλλά και παλι τις ευκολίες που έχει (παντα σε full screen metro mode. Σε περιβαλλον desktop δεν έχει κανένα συν..) ο ie10 (δυνατότητα να Τράβας τη σελιδα αριστερά η δεξια και να μετακινησαι σε προηγ, επόμενη κλπ) δεν τις έχει ο crome απο οτι βλέπω..

Ουτε εγώ το περίμενα αλλά για τη χρηση που περιγραφω σε ταμπλέτα ο ie πλεον έκανε την έκπληξη και προηγηται των αλλων. Φυσικά τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν στην επόμενη αναβάθμιση πχτου ff. Αλλά αυτήν τη στιγμη είναι μακράν ο καλύτερος browser απο κάθε άποψη για τη συγκεκριμένη χρηση. Η microsoft έκανε πραγματικα πολύ καλη δουλεια. (Με την τραγική ελλειψη των φακέλων σε favorites που διορθώνει στον ie11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει. Και μάλιστα έχει επιλογή για full screen σε περιβαλλον metro. Μετα τον ie10 ο άμεσος γρηγορότερος. O firefox είναι πολύ ποιο αργος και απο τους 2. Αλλά και παλι τις ευκολίες που έχει (παντα σε full screen metro mode. Σε περιβαλλον desktop δεν έχει κανένα συν..) ο ie10 (δυνατότητα να Τράβας τη σελιδα αριστερά η δεξια και να μετακινησαι σε προηγ, επόμενη κλπ) δεν τις έχει ο crome απο οτι βλέπω.. Ουτε εγώ το περίμενα αλλά για τη χρηση που περιγραφω σε ταμπλέτα ο ie πλεον έκανε την έκπληξη και προηγηται των αλλων. Φυσικά τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν στην επόμενη αναβάθμιση πχτου ff. Αλλά αυτήν τη στιγμη είναι μακράν ο καλύτερος browser απο κάθε άποψη για τη συγκεκριμένη χρηση. Η microsoft έκανε πραγματικα πολύ καλη δουλεια. (Με την τραγική ελλειψη των φακέλων σε favorites που διορθώνει στον ie11

Απο τη δικη μου εμπειρια ο crome(ακομη και η modern εκδοση) ειναι πιο γρηγορος(πιο ελαφρης) και κυριος με τους atoms,αλλα στο θεμα αποκρινσης και ακριβεια υστερει σε σχεση με τον ff !

Φυσικα εχει κατι μηνες να πιασω το Tablet και ισως εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα και να τον εχει βελτιωσει η google,κατι που θα ειναι πολυ ευχαριστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεπου και explorer απο εμενα. Οτι αλλο εχω δοκιμασει πλεον, εφαγε ποδι. Ημουν φανατικος του chrome για χρονια και ειχα να πιασω στα χερια μου τον firefox επισης για χρονια. Και επειδη ο firefox εχει βελιτωθει απιστευτα και τον chrome τον εχουν κανει σαν τον πισινο τους, εχω μεινει σε αυτους τους 2. Οπως επισης ο ie εχει βελτιωθει αρκετα και μπορει να σε καλυψει για τα βασικα. Ουτε chrome ουτε safari ουτε maxthon ουτε opera ουτε dubstep.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει. Και μάλιστα έχει επιλογή για full screen σε περιβαλλον metro. Μετα τον ie10 ο άμεσος γρηγορότερος. O firefox είναι πολύ ποιο αργος και απο τους 2. Αλλά και παλι τις ευκολίες που έχει (παντα σε full screen metro mode. Σε περιβαλλον desktop δεν έχει κανένα συν..) ο ie10 (δυνατότητα να Τράβας τη σελιδα αριστερά η δεξια και να μετακινησαι σε προηγ, επόμενη κλπ) δεν τις έχει ο crome απο οτι βλέπω.. Ουτε εγώ το περίμενα αλλά για τη χρηση που περιγραφω σε ταμπλέτα ο ie πλεον έκανε την έκπληξη και προηγηται των αλλων. Φυσικά τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν στην επόμενη αναβάθμιση πχτου ff. Αλλά αυτήν τη στιγμη είναι μακράν ο καλύτερος browser απο κάθε άποψη για τη συγκεκριμένη χρηση. Η microsoft έκανε πραγματικα πολύ καλη δουλεια. (Με την τραγική ελλειψη των φακέλων σε favorites που διορθώνει στον ie11

 

 

Όχι Chrome.... CHROMIUM. Εάν ισχύουν ακόμα αυτά που λες, τότε καλή φάση!

 

 

@ektor

Είναι πραγματικά για γέλια πως όποτε συμφέρει τον φανατισμό σου αναφέρεσαι σε ζητήματα χρηστικότητας και όποτε όχι τα θεωρείς δευτερεύοντα. 

 

Απλά LOL. 

 

Φυσικά και θα προσπαθήσεις με 1000+2 να δικαιολογηθείς... λογικό και αναμενόμενο για τέτοιο φανατισμό. Anyway... χαμένος χρόνος η συζήτηση μαζί σου. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω εγκαταστήσει από την ώρα που κυκλοφόρησε σε win7 x64, δεν έχω δεί κανένα πρόβλημα στις σελίδες που τον χρησιμοποιώ. Ειχα κάνει uninstall την εκδοση 10 γιατί μου έβγαζε προβλήματα.

 

Σε σχέση με την v9 είναι πολύ γρήγορος, responsive που λέμε.Εχει φοβερά και γρήγορα developer tools. Αυτά μου αρκούν για εναλλακτικό browser, ο βασικός μου είναι ο ff.

 

Μπράβο στη MS, να τα λέμε αυτά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Chrome.... CHROMIUM. Εάν ισχύουν ακόμα αυτά που λες, τότε καλή φάση!

 

 

@ektor

Είναι πραγματικά για γέλια πως όποτε συμφέρει τον φανατισμό σου αναφέρεσαι σε ζητήματα χρηστικότητας και όποτε όχι τα θεωρείς δευτερεύοντα. 

 

Απλά LOL. 

 

Φυσικά και θα προσπαθήσεις με 1000+2 να δικαιολογηθείς... λογικό και αναμενόμενο για τέτοιο φανατισμό. Anyway... χαμένος χρόνος η συζήτηση μαζί σου.

 

Εννοιητε οτι πάντα ειναι θεμα χρηστικοτητας!

Αλλιώς ειναι οταν χρησιμοποιεις τα windows tablet σαν tablet και αλλιώς σαν λαπτοπ!Σαν tablet μονο internet explorer και σαν λαπτοπ οποιως σε βολευει και τραβάει καλύτερα το σύστημα σου!Τι δε κατάλαβες???

Οσο για την αναφορά σου περι φανατισμους και φανμβοισμους NO COMMENT!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις μεγαλες πατατες των win8, δε νομιζω να το αλλαζει στα win8.1 οτι δεν γινεται να χρησιμοποιεις 2 browser σε full metro mode. Μονο οποιον εχεις ορισει default. Θελω να χρησιμοποιω ie10 και crome , γιατι καθενας εχει διαφορετικα πλεονεκτηματα αλλα δε γινεται. Πρεπει καθε φορα να αλλαζεις τον default για να σου δωσει επιλογη εμφανισης σε metro mode.. Ειχα κανει και σχετικη ερωτηση στο xda μηπως υπηρχε τροπος.. (γραφω ως sosimple εκει).

Επισης ο crome δε ζουμαρει με τα 2 δαχτυλα στην οθονη οπως ο ie10 απο οτι βλεπω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2381185

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις μεγαλες πατατες των win8, δε νομιζω να το αλλαζει στα win8.1 οτι δεν γινεται να χρησιμοποιεις 2 browser σε full metro mode. Μονο οποιον εχεις ορισει default. Θελω να χρησιμοποιω ie10 και crome , γιατι καθενας εχει διαφορετικα πλεονεκτηματα αλλα δε γινεται. Πρεπει καθε φορα να αλλαζεις τον default για να σου δωσει επιλογη εμφανισης σε metro mode.. Ειχα κανει και σχετικη ερωτηση στο xda μηπως υπηρχε τροπος.. (γραφω ως sosimple εκει).

Επισης ο crome δε ζουμαρει με τα 2 δαχτυλα στην οθονη οπως ο ie10 απο οτι βλεπω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2381185

Δοκίμασε τον uc browser στο metro!

Πες μας ποιους δοκίμασες και λειτουργει το zoom με δυο δάκτυλα?

Απ'οτι θυμάμαι(κυριως σε vista&7) μονο ο ie και ο ff ειχαν αυτη τη δυνατότητα,αλλα στο ff έπρεπε να πειράξεις τις ρυθμησεις του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καποιες σελίδες καλώς ή κακώς ανοίγουν μόνο με IE, οπότε είναι αναγκαιο κακό. Παρ' όλα αυτά, ακόμα και να πειράξεις τον Chrome ή τον Firefox, πάλι μπορεί να μην έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα, οπότε ο συνδυασμός είναι η καλύτερη λύση.

???Ποια σελιδα π.χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...