Προς το περιεχόμενο

Crazy cart - Παλιμπαιδισμος στο φουλ


linkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπεριζω το φορουμ και τα εκλεκτα μελη του. Προσφατα επεσε στην αντιληψη μου αυτη εδω η ομορφια.

 

http://www.toysrus.com/buy/toys/razor-crazy-cart-25143499-21007906

 

 

Eπειδη με τρωει ο πισινος μου, σκεφτομαι να παρω ενα τετοιο και να το παιξω Colin McRae μεχρι να βαρεθω. Διπλα απο το σπιτι μου υπαρχει ενα τεραστιο παρκο οποτε ειναι οτι πρεπει.

 

Περιορισμοι:

 

To συγκεκριμενο καρτακι "βγαζει τελικη" μεχρι περιπου 20 χλμ και το μεγιστο βαρος που μπορει να δεχθει ειναι 60 κιλα. Εγω ομως επειδη το τρωω το φαι μου, ειμαι "καμποσο" παραπανω απο 60 κιλα  :-D . Ακομα, η μεγιστη διαρκεια λειτουργιας ειναι 40 λεπτα.

 

Ερωτησεις:

 

Aπ'οτι βλεπω, η ενεργεια/μεταδοση/κινηση προερχεται απο 2 μπαταριες των 12V. Γινεται να αντικατασταθουν αυτες οι μπαταριες απο μεγαλυτερες? Γινεται να προστεθουν και αλλες? Σκοπος μου ειναι η μεγαλυτερη ταχυτητα και αυτονομια, καθως και να την παλευει το καρτακι με τα extra κιλα μου. Ειναι ηλεκτρολογικα δυνατη η μετατροπη αυτη? Οποιος φιλος εχεις καμια ιδεα να την ριξει! θενκς!

 

ps: ναι ναι κραξ'τε!  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεγαλύτερη αυτονομία μπορείς να αλλάξεις τις μπαταρίες με μεγαλύτερης χωρητικότητας, ναι. Αλλά κοστίζουν

 

Για ταχύτητα μπορείς να βάλεις μπαταρίες αντί για 24 βολτ, που να βγάζουν 30 βολτ. Με κίνδυνο να καεί το μοτέρ όμως άμα ζεσταθεί.

 

Για το θέμα των κιλών υπάρχουν 2 θέματα.

Πρώτα είναι το μοτέρ που αντί για 20 χιλιόμετρα θα βγάζει 12 ξερωγώ αλλά λόγω φορτίου θα έχει και κίνδυνο επειδή ζορίζεται να καεί.

 

Κατά δεύτερον είναι και η κατασκευή του καρτ, μπορεί να του φύγει καμιά ρόδα δηλαδή.

 

 

Γενικά δεν τα βλέπω πολύ αισιόδοξα τα πράγματα.

 

 

 

Γνώμη μου, πάρε 2 καρτ και ένωσέ τα με μια σανίδα στο πλάι και κάτσε εκεί.

 

 

εδιτ, τώρα είδα το βίντεο και ο τύπος δεν παίζει νάναι κάτω από 60 κιλά ή είναι ιδέα μου; + ότι ψήθηκα λίγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, αυτο ακριβως ειναι και το δικο μου "προβλημα" γι αυτο και εχω ψηθει. Τα περισσοτερα video που εχω δει στο net ειναι απο ατομα που δεν παιζει να ειναι κατω απο 60 κιλα. Εγω ειμαι λιγα περισσοτερα απο το επιτρεπτο οριο οποτε δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αντοχης της κατασκευης ή του μοτερ.

 

Το μεγαλυτερο μου θεμα ειναι κατα ποσο ηλεκτρολογικα ευκολη ειναι η εγκατασταση επιπλεον (ή μεγαλυτερων) μπαταριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρολογικά η αλλαγή είναι εύκολη. Βγάζεις αυτές και βάζεις τις μεγαλύτερες.

 

Για επιπλέον τα πράγματα είναι πιο δύσκολα γιατί κατά πάσα πιθανότητα δεν θα χωράει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας δει 3-4 βιντεο απο διαφορους τυπαδες, πιστευω οτι κουτσα στραβα θα χωραω. Νταξει, δεν θα μαι και ανετος σαν τον καναπε μου αλλα πιστευω πως θα την παλεψω..

 

Περισσοτερο για τον χαβαλε/περιεργια/μαλακυνση το κανω, δεν εχω τιποτα τρελες απαιτησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει αρκεί να είσαι μέχρι 15 χρονών. Εσύ πόσο είσαι?

 

Δεν νομίζω να αξίζει για μεγαλύτερες ηλικίες. Και προφανώς αυτοί που κάνουν στο Video δεν είναι πάνω απο 60 κιλά

 

Να και άλλα reviews - This is probably good for ages 5 - 12. Teens will want something more powerful.

 

The tires were completely ruined after five weeks of driving. The customer support at [...] is no help. The only place you can buy these tires is on their website and you will pay $27.99 for the back tires, $16.99 for the front tires plus $13.00 for shipping. And remember you will have to replace the tires every two months. This toy is great fun, but why bother if you have to spend $60 every two months to replace the tires?! Don't waste your time and money on this kart.

 

  • This item can be shipped to all 50 United States including Alaska & Hawaii

 

 

http://www.amazon.com/Razor-Ground-Force-Drifter-Kart/product-reviews/B002S143RK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει αρκεί να είσαι μέχρι 15 χρονών. Εσύ πόσο είσαι?

 

Δεν νομίζω να αξίζει για μεγαλύτερες ηλικίες. Και προφανώς αυτοί που κάνουν στο Video δεν είναι πάνω απο 60 κιλά

 

Να και άλλα reviews - This is probably good for ages 5 - 12. Teens will want something more powerful.

 

The tires were completely ruined after five weeks of driving. The customer support at [...] is no help. The only place you can buy these tires is on their website and you will pay $27.99 for the back tires, $16.99 for the front tires plus $13.00 for shipping. And remember you will have to replace the tires every two months. This toy is great fun, but why bother if you have to spend $60 every two months to replace the tires?! Don't waste your time and money on this kart.

 

  • This item can be shipped to all 50 United States including Alaska & Hawaii

 

 

http://www.amazon.com/Razor-Ground-Force-Drifter-Kart/product-reviews/B002S143RK

 

E ειμαι λιγουλακι παραπανω!!  :-D  :-D

 

Με ξενερωσαν παντως τα reviews...

 

ελπίζω να μη σε δουμε σε κανα failarmy

 

Θα δειξει, αμα καταφερω και βαλω μεγαλυτερες μπαταριες θα με δειτε σιγουρα!!  :-D   :devil:   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Πού θα το οδηγάς αυτό;

 

β) Γιατί δεν πας σε καμια πίστα να ξεκαυλώσεις;

 

α) Kοντα στο σπιτι μου εχει ενα παρκο το οποιο ειναι οτι πρεπει. Αν και διαβαζοντας reviews υπαρχει θεμα με τα πισω λαστιχα (παροτι ειναι διαφορετικο το μοντελο που εβαλε ο φιλος sphinxgr, το προβλημα λογικα συνεχιζει να υπαρχει).

 

β)Φιλε μου, το συγκεκριμενο παιχνιδακι δεν το θελω για να ξεκαυλωσω αλλα περισσοτερο για να πειραματιστω. Οποτε βαριεμαι σπιτι, να πηγαινω να βγαζω τον 13χρονο εαυτο μου και να γυριζω.

 

Btw, μια ολοημερη σε πιστα ξερεις ποσο θα σου βγει σε εισοδο/λαστιχα/βενζινες/ξυδια/περαστικα/τυχον φθορες? Ανομοια πραγματα σιγουρα απο αποψη ευχαριστησης αλλα και απο τιμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...