Προς το περιεχόμενο

Ati radeon HD 5700 Extend display - προβλημα


katsouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Λοιπον εχω την παραπανω καρτα γραφικων.Σαν κυρια οθονη εχω μια LG 27αρα και σαν δευτερη εχω μια Viewsonic 19.Η 27αρα ειναι προσφατη αγορα,πριν ειχα παλι 2 αλλα σαν δευτερη ειχα την 37αρα ωστε να βλεπω ταινιες.Η καρτα μου βγαζει 1hdmi,1vga και 1 display port.Πηρα λοιπον ανταπτορα (display to hdmi) ωστε να εχω και τις 3(το ειχα διαβασει οτι γινεται) και εχω το εξης προβλημα.Με τις 2 μπορω να κανω οτι θελω οποιες και να ναι αλλα για καποιο λογο δεν γινεται να εχω και 3η μαζι.Θελω λοιπον να κρατησω την 27αρα κυρια,επεκταση την 19αρα και ηθελα να κανω duplicate στην 37αρα ωστε να βλεπω απλα ταινιες απο κει και να μην σκατζαρω καλωδιο καθε φορα.Στο catalyst control center οπως ειπα εχω επιλογη με τις 2 να κανω οτι θελω αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω την τριτη.Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα η κατι αλλο να κανω?



* Επισης upscale για την αναλυση γινεται μονο σε 1 απο τις 2 και ετσι η 27αρα θα εχει σωστες διαστασεις η 37αρα..Απο οτι καταλαβα upscale δεν γινεται απο display port για καποιο λογο οποτε τσαμπα πηρα το καλωδιο λογικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...