Προς το περιεχόμενο

Dropbox Και ipad


kostandinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,έχω λογ/σμο στο Dropbox,και έχω ανέβασει , απο τον Η/Υ αρχεία , κειμένου,video φωτό, κλπ , πως θα τα κατέβασω στο ipad , όταν τα μαρκαρω η σελίδα μου εμφανίζει επιλογή download ,την επιλέγω και μου παίζει το video ενώ θέλω να το κατέβασω στο ipad , η αν ξέρετε πείτε μου που τα πηγαίνει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε την εφαρμογή Dropbox στο iPad, ή/και κάποια εναλλακτική εφαρμογή διαχείρισης αρχείων και εγγράφων, πχ το Documents by Readdle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχω λογ/σμο στο Dropbox,και έχω ανέβασει , απο τον Η/Υ αρχεία , κειμένου,video φωτό, κλπ , πως θα τα κατέβασω στο ipad , όταν τα μαρκαρω η σελίδα μου εμφανίζει επιλογή download ,την επιλέγω και μου παίζει το video ενώ θέλω να το κατέβασω στο ipad , η αν ξέρετε πείτε μου που τα πηγαίνει.....

Δεν τα πηγαίνει πουθενά αν δε διαλέξεις. οταν πατάς σε ένα αρχείο μέσα στο dropbox στο ipad, σε πάει σε μια οθόνη που φορτώνει το αρχειο (αν είναι κάποιο αρχείο που μπορεί να ανοίξει, ή σου λέει ότι δε μπορεί να το ανοίξει, ΚΑΙ στις 2 περιπτώσεις αυτες πάνω δεξιά λέει OPEN IN, και πατώντας εκεί σου βγάζει διάφορες εφαρμογές στις οποίες μπορείς να επιλέξεις εσύ πού θες να ανοίξει. ΠΧ εγώ τα βίντεο τα ανοίγω στο AVPlayer HD ή στο AcePlayer, τα έγγραφα στο DocsToGo, κλπ κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω ,για την απάντηση σου ,αλλά για την αποθήκευση των video στο ipad , δεν έχω δει επιλογές , εκτός αυτής στο πρώτο post , (download) αλλά μου το αναπαράγει όπως κι εσύ μου γράφεις , αλλά δεν το αποθήκευει , μιλάω πάντα για το ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω ,για την απάντηση σου ,αλλά για την αποθήκευση των video στο ipad , δεν έχω δει επιλογές , εκτός αυτής στο πρώτο post , (download) αλλά μου το αναπαράγει όπως κι εσύ μου γράφεις , αλλά δεν το αποθήκευει , μιλάω πάντα για το ipad.

Πατα το αστεράκι και καντο favorite και το φυλάει μέσα για offline viewing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι θα σ´ευχαριστησω , αλλά γιατί δεν μου γράφεις εξ αρχής, ότι κατέβασμα δεν κάνει , μπορείς να το βάλεις στο αγαπημένα ,άμα το αγαπάς πολύ , μπορείς και αστέρι να του βάλεις , και αν δεν κανείς χωρίς αυτό ,μπορείς και να το παντρεύτεισ αλλά download (κατέβασμα) δεν πρόκειται να κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι θα σ´ευχαριστησω , αλλά γιατί δεν μου γράφεις εξ αρχής, ότι κατέβασμα δεν κάνει , μπορείς να το βάλεις στο αγαπημένα ,άμα το αγαπάς πολύ , μπορείς και αστέρι να του βάλεις , και αν δεν κανείς χωρίς αυτό ,μπορείς και να το παντρεύτεισ αλλά download (κατέβασμα) δεν πρόκειται να κανείς

Θα σου πω γιατί, γιατί επειδή σπάνια το έχω χρησιμοποιήσει για βίντεο και το χρησιμοποιώ κυρίως για βιβλία (τα οποία τα περνάω στο ibooks) κλπ κλπ, το είχα ξεχάσει ότι με τα βίντεο γίνεται αλλιώς. Χτες που το άνοιξα να το τεστάρω μετά το θυμήθηκα. Γι'αυτό και σόρρυ :)

Ακου τί μπορείς να κάνεις.  Εχω το ΜyMedia - Download manager, το οποίο έχει και browser ενσωματωμένο. Πήγα λοιπόν στο dropbox, και επέλεξα το βίντεο που ήθελα, πάτησα copy link to clipboard, πήγα στο MyMedia, έκανα paste το λινκ, και μου έβγαλε επιλογή να κατεβάσω το βίντεο και να το κάνω save με ονομα που θέλω. 

και μετά πάς στο Other Files, και σου λέει move to media αν πατήσεις πάνω στο βίντεο. Οποτε μεταφέρεται εκεί. 

Και μετά αμα πας στα media και το δεις, πατας και σου βγαζει αυτό για να το βαλεις οπου θες

 

 

 

post-226894-0-36083200-1375176456_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...